STIJN DEKEYZER: wat veranderde er
Twee boekjaren naast elkaar, uitgelegd: wat er het meest bewoog in balans en resultaat, waarom het resultaat steeg of daalde, en waar het geld naartoe ging.
STIJN DEKEYZER
Grootste bewegingen
- Vorderingen op ten hoogste één jaar +€ 24.228
stijging van € 24.228 (+186%), van € 13.027 naar € 37.255
waarvan Handelsvorderingen: +€ 26.781
- Materiële vaste activa +€ 18.963
stijging van € 18.963 (+4,6%), van € 410.279 naar € 429.242
waarvan Terreinen en gebouwen: +€ 32.091
- Overige schulden +€ 73.704
stijging van € 73.704 (+952%), van € 7.744 naar € 81.448
- Schulden op meer dan één jaar -€ 37.327
daling van € 37.327 (-100%), van € 37.327 naar € 0
- Schulden > 1 jaar die binnen het jaar vervallen -€ 6.057
daling van € 6.057 (-14,0%), van € 43.384 naar € 37.327
- Afschrijvingen +€ 30.980
stijging van € 30.980 (+111%), van € 27.901 naar € 58.881
- Bruto bedrijfsmarge +€ 14.111
stijging van € 14.111 (+10,6%), van € 132.871 naar € 146.983
- Belastingen -€ 12.543
daling van € 12.543 (-45,5%), van € 27.594 naar € 15.051
- Financiële kosten +€ 4.897
stijging van € 4.897 (+667%), van € 734 naar € 5.631
Van het resultaat van 2024 naar dat van 2025
Elke balk is het verschil in één post van de resultatenrekening, als effect op het resultaat: hogere kosten drukken het, hogere opbrengsten tillen het op.
Afgeleide kasstroombrug
Afgeleid uit de balansen van 2024 en 2025 en het resultaat van 2025: geen neergelegd kasstroomoverzicht. Zo leest u waar het geld vandaan kwam en naartoe ging.
Alle posten naast elkaar
| Post | Code | 2024 | 2025 | Verschil | % |
|---|---|---|---|---|---|
| Totaal activa | 20/58 | € 531.186 | € 573.096 | +€ 41.910 | +7,9% |
| Vaste activa | 21/28 | € 410.279 | € 429.242 | +€ 18.963 | +4,6% |
| Materiële vaste activa | 22/27 | € 410.279 | € 429.242 | +€ 18.963 | +4,6% |
| Terreinen en gebouwen | 22 | € 258.894 | € 290.985 | +€ 32.091 | +12,4% |
| Installaties, machines en uitrusting | 23 | € 29.148 | € 22.326 | -€ 6.822 | -23,4% |
| Meubilair en rollend materieel | 24 | € 5.062 | € 23.193 | +€ 18.131 | +358% |
| Leasing en soortgelijke rechten | 25 | € 117.174 | € 92.738 | -€ 24.436 | -20,9% |
| Vlottende activa | 29/58 | € 120.908 | € 143.854 | +€ 22.946 | +19,0% |
| Vorderingen op meer dan één jaar | 29 | € 85.500 | € 80.750 | -€ 4.750 | -5,6% |
| Overige vorderingen | 291 | € 85.500 | € 80.750 | -€ 4.750 | -5,6% |
| Vorderingen op ten hoogste één jaar | 40/41 | € 13.027 | € 37.255 | +€ 24.228 | +186% |
| Handelsvorderingen | 40 | € 3.025 | € 29.806 | +€ 26.781 | +885% |
| Overige vorderingen | 41 | € 10.002 | € 7.449 | -€ 2.553 | -25,5% |
| Liquide middelen | 54/58 | € 20.563 | € 19.790 | -€ 773 | -3,8% |
| Overlopende rekeningen | 490/1 | € 1.818 | € 6.059 | +€ 4.242 | +233% |
| Totaal passiva | 10/49 | € 531.186 | € 573.096 | +€ 41.910 | +7,9% |
| Eigen vermogen | 10/15 | € 423.551 | € 427.601 | +€ 4.050 | +1,0% |
| Inbreng | 10/11 | € 18.600 | € 18.600 | = | 0,0% |
| Reserves | 13 | € 404.951 | € 409.001 | +€ 4.050 | +1,0% |
| Beschikbare reserves | 133 | € 404.951 | € 409.001 | +€ 4.050 | +1,0% |
| Overgedragen winst (verlies) | 14 | € 0 | € 0 | = | |
| Schulden | 17/49 | € 107.635 | € 145.495 | +€ 37.860 | +35,2% |
| Schulden op meer dan één jaar | 17 | € 37.327 | € 0 | -€ 37.327 | -100% |
| Financiële schulden | 170/4 | € 37.327 | € 0 | -€ 37.327 | -100% |
| Schulden op ten hoogste één jaar | 42/48 | € 70.308 | € 142.338 | +€ 72.030 | +102% |
| Schulden op meer dan één jaar die binnen het jaar vervallen | 42 | € 43.384 | € 37.327 | -€ 6.057 | -14,0% |
| Handelsschulden | 44 | € 2.563 | € 7.439 | +€ 4.877 | +190% |
| Leveranciers | 440/4 | € 2.563 | € 7.439 | +€ 4.877 | +190% |
| Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten | 45 | € 16.617 | € 16.123 | -€ 495 | -3,0% |
| Belastingen | 450/3 | € 13.755 | € 16.123 | +€ 2.368 | +17,2% |
| Bezoldigingen en sociale lasten | 454/9 | € 2.862 | € 0 | -€ 2.862 | -100% |
| Overige schulden | 47/48 | € 7.744 | € 81.448 | +€ 73.704 | +952% |
| Overlopende rekeningen | 492/3 | - | € 3.157 | +€ 3.157 | |
| Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa | 630 | € 27.901 | € 58.881 | +€ 30.980 | +111% |
| Andere bedrijfskosten | 640/8 | € 4.868 | € 5.080 | +€ 212 | +4,4% |
| Bruto bedrijfsmarge | 9900 | € 132.871 | € 146.983 | +€ 14.111 | +10,6% |
| Bedrijfswinst (bedrijfsverlies) | 9901 | € 100.102 | € 83.022 | -€ 17.081 | -17,1% |
| Financiële opbrengsten | 75/76B | € 1.805 | € 1.710 | -€ 95 | -5,3% |
| Recurrente financiële opbrengsten | 75 | € 1.805 | € 1.710 | -€ 95 | -5,3% |
| Financiële kosten | 65/66B | € 734 | € 5.631 | +€ 4.897 | +667% |
| Recurrente financiële kosten | 65 | € 734 | € 5.631 | +€ 4.897 | +667% |
| Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting | 9903 | € 101.174 | € 79.101 | -€ 22.073 | -21,8% |
| Belastingen op het resultaat | 67/77 | € 27.594 | € 15.051 | -€ 12.543 | -45,5% |
| Winst (verlies) van het boekjaar | 9904 | € 73.580 | € 64.050 | -€ 9.530 | -13,0% |
| Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar | 9905 | € 73.580 | € 64.050 | -€ 9.530 | -13,0% |
Bron: neergelegde jaarrekeningen (NBB), boekjaren afgesloten op 31 december 2024 en 31 december 2025. Kleur: groen is een gunstige beweging voor die post, rood een ongunstige. Opgemaakt op 15 oktober 2026 via checked.be.