SPM GROUP SERVICES: wat veranderde er
Twee boekjaren naast elkaar, uitgelegd: wat er het meest bewoog in balans en resultaat, waarom het resultaat steeg of daalde, en waar het geld naartoe ging.
SPM GROUP SERVICES
Grootste bewegingen
- Voorraden en bestellingen -€ 17.535
daling van € 17.535 (-43,1%), van € 40.700 naar € 23.165
- Liquide middelen +€ 10.947
stijging van € 10.947 (+1.009%), van € 1.085 naar € 12.032
vooral door Voorraden en bestellingen (+€ 17.535) en Resultaat van het boekjaar (+€ 12.011)
- Vorderingen op ten hoogste één jaar -€ 2.443
daling van € 2.443 (-77,9%), van € 3.138 naar € 695
waarvan Overige vorderingen: -€ 1.750
- Handelsschulden -€ 9.387
daling van € 9.387 (-53,9%), van € 17.415 naar € 8.027
- Overgedragen winst (verlies) +€ 3.726
stijging van € 3.726 (+19,5%), van € 19.138 naar € 22.864
- Overige schulden -€ 3.370
niet meer vermeld in 2025 (was € 3.370)
- Personeelskosten +€ 75.789
stijging van € 75.789 (+6.767%), van € 1.120 naar € 76.909
- Bruto bedrijfsmarge +€ 68.662
stijging van € 68.662 (+339%), van € 20.258 naar € 88.920
Van het resultaat van 2024 naar dat van 2025
Elke balk is het verschil in één post van de resultatenrekening, als effect op het resultaat: hogere kosten drukken het, hogere opbrengsten tillen het op.
Afgeleide kasstroombrug
Afgeleid uit de balansen van 2024 en 2025 en het resultaat van 2025: geen neergelegd kasstroomoverzicht. Zo leest u waar het geld vandaan kwam en naartoe ging.
Alle posten naast elkaar
| Post | Code | 2024 | 2025 | Verschil | % |
|---|---|---|---|---|---|
| Totaal activa | 20/58 | € 44.922 | € 35.892 | -€ 9.031 | -20,1% |
| Vlottende activa | 29/58 | € 44.922 | € 35.892 | -€ 9.031 | -20,1% |
| Voorraden en bestellingen in uitvoering | 3 | € 40.700 | € 23.165 | -€ 17.535 | -43,1% |
| Voorraden | 30/36 | € 40.700 | € 23.165 | -€ 17.535 | -43,1% |
| Vorderingen op ten hoogste één jaar | 40/41 | € 3.138 | € 695 | -€ 2.443 | -77,9% |
| Handelsvorderingen | 40 | € 693 | - | -€ 693 | |
| Overige vorderingen | 41 | € 2.445 | € 695 | -€ 1.750 | -71,6% |
| Liquide middelen | 54/58 | € 1.085 | € 12.032 | +€ 10.947 | +1.009% |
| Totaal passiva | 10/49 | € 44.922 | € 35.892 | -€ 9.031 | -20,1% |
| Eigen vermogen | 10/15 | € 24.138 | € 27.864 | +€ 3.726 | +15,4% |
| Inbreng | 10/11 | € 5.000 | € 5.000 | = | 0,0% |
| Overgedragen winst (verlies) | 14 | € 19.138 | € 22.864 | +€ 3.726 | +19,5% |
| Schulden | 17/49 | € 20.785 | € 8.027 | -€ 12.757 | -61,4% |
| Schulden op ten hoogste één jaar | 42/48 | € 20.785 | € 8.027 | -€ 12.757 | -61,4% |
| Handelsschulden | 44 | € 17.415 | € 8.027 | -€ 9.387 | -53,9% |
| Leveranciers | 440/4 | € 17.415 | € 8.027 | -€ 9.387 | -53,9% |
| Overige schulden | 47/48 | € 3.370 | - | -€ 3.370 | |
| Bezoldigingen, sociale lasten en pensioenen | 62 | € 1.120 | € 76.909 | +€ 75.789 | +6.767% |
| Bruto bedrijfsmarge | 9900 | € 20.258 | € 88.920 | +€ 68.662 | +339% |
| Bedrijfswinst (bedrijfsverlies) | 9901 | € 19.138 | € 12.011 | -€ 7.127 | -37,2% |
| Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting | 9903 | € 19.138 | € 12.011 | -€ 7.127 | -37,2% |
| Winst (verlies) van het boekjaar | 9904 | € 19.138 | € 12.011 | -€ 7.127 | -37,2% |
| Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar | 9905 | € 19.138 | € 12.011 | -€ 7.127 | -37,2% |
Bron: neergelegde jaarrekeningen (NBB), boekjaren afgesloten op 31 december 2024 en 31 december 2025. Kleur: groen is een gunstige beweging voor die post, rood een ongunstige. Opgemaakt op 14 oktober 2026 via checked.be.