SPACE CAR: wat veranderde er
Twee boekjaren naast elkaar, uitgelegd: wat er het meest bewoog in balans en resultaat, waarom het resultaat steeg of daalde, en waar het geld naartoe ging.
SPACE CAR
Grootste bewegingen
- Materiële vaste activa -€ 25.823
daling van € 25.823 (-4,8%), van € 539.998 naar € 514.176
waarvan Terreinen en gebouwen: -€ 25.085
- Ontvangen vooruitbetalingen -€ 100.000
niet meer vermeld in 2025 (was € 100.000)
- Handelsschulden +€ 56.471
stijging van € 56.471 (+81,1%), van € 69.612 naar € 126.083
- Overgedragen winst (verlies) +€ 46.393
stijging van € 46.393 (+10,1%), van -€ 459.187 naar -€ 412.795
- Overige schulden +€ 44.600
stijging van € 44.600 (+63,1%), van € 70.707 naar € 115.307
- Schulden > 1 jaar die binnen het jaar vervallen -€ 39.459
daling van € 39.459 (-62,9%), van € 62.774 naar € 23.315
- Bruto bedrijfsmarge +€ 100.259
stijging van € 100.259, van -€ 26.122 naar € 74.137
- Andere bedrijfskosten +€ 5.611
stijging van € 5.611 (+350%), van € 1.605 naar € 7.216
- Financiële kosten -€ 3.785
daling van € 3.785 (-29,3%), van € 12.902 naar € 9.117
Van het resultaat van 2024 naar dat van 2025
Elke balk is het verschil in één post van de resultatenrekening, als effect op het resultaat: hogere kosten drukken het, hogere opbrengsten tillen het op.
Afgeleide kasstroombrug
Afgeleid uit de balansen van 2024 en 2025 en het resultaat van 2025: geen neergelegd kasstroomoverzicht. Zo leest u waar het geld vandaan kwam en naartoe ging.
Alle posten naast elkaar
| Post | Code | 2024 | 2025 | Verschil | % |
|---|---|---|---|---|---|
| Totaal activa | 20/58 | € 547.944 | € 518.178 | -€ 29.766 | -5,4% |
| Vaste activa | 21/28 | € 540.122 | € 514.300 | -€ 25.823 | -4,8% |
| Materiële vaste activa | 22/27 | € 539.998 | € 514.176 | -€ 25.823 | -4,8% |
| Terreinen en gebouwen | 22 | € 537.608 | € 512.523 | -€ 25.085 | -4,7% |
| Meubilair en rollend materieel | 24 | € 2.390 | € 1.653 | -€ 738 | -30,9% |
| Financiële vaste activa | 28 | € 124 | € 124 | = | 0,0% |
| Vlottende activa | 29/58 | € 7.822 | € 3.878 | -€ 3.944 | -50,4% |
| Vorderingen op ten hoogste één jaar | 40/41 | € 959 | € 1.507 | +€ 548 | +57,1% |
| Handelsvorderingen | 40 | € 570 | - | -€ 570 | |
| Overige vorderingen | 41 | € 389 | € 1.507 | +€ 1.117 | +287% |
| Liquide middelen | 54/58 | € 6.863 | € 2.371 | -€ 4.491 | -65,4% |
| Totaal passiva | 10/49 | € 547.944 | € 518.178 | -€ 29.766 | -5,4% |
| Eigen vermogen | 10/15 | -€ 222.233 | -€ 187.076 | +€ 35.157 | +15,8% |
| Inbreng | 10/11 | € 32.000 | € 32.000 | = | 0,0% |
| Reserves | 13 | € 204.954 | € 193.718 | -€ 11.236 | -5,5% |
| Onbeschikbare reserves | 130/1 | € 961 | € 961 | = | 0,0% |
| Statutair onbeschikbare reserves | 1311 | € 961 | € 961 | = | 0,0% |
| Belastingvrije reserves | 132 | € 203.467 | € 192.231 | -€ 11.236 | -5,5% |
| Beschikbare reserves | 133 | € 526 | € 526 | = | 0,0% |
| Overgedragen winst (verlies) | 14 | -€ 459.187 | -€ 412.795 | +€ 46.393 | +10,1% |
| Voorzieningen en uitgestelde belastingen | 16 | € 112.892 | € 109.147 | -€ 3.745 | -3,3% |
| Uitgestelde belastingen | 168 | € 112.892 | € 109.147 | -€ 3.745 | -3,3% |
| Schulden | 17/49 | € 657.284 | € 596.107 | -€ 61.178 | -9,3% |
| Schulden op meer dan één jaar | 17 | € 352.893 | € 329.578 | -€ 23.315 | -6,6% |
| Financiële schulden | 170/4 | € 352.893 | € 329.578 | -€ 23.315 | -6,6% |
| Schulden op ten hoogste één jaar | 42/48 | € 304.392 | € 266.529 | -€ 37.863 | -12,4% |
| Schulden op meer dan één jaar die binnen het jaar vervallen | 42 | € 62.774 | € 23.315 | -€ 39.459 | -62,9% |
| Handelsschulden | 44 | € 69.612 | € 126.083 | +€ 56.471 | +81,1% |
| Leveranciers | 440/4 | € 69.612 | € 126.083 | +€ 56.471 | +81,1% |
| Vooruitbetalingen op bestellingen | 46 | € 100.000 | - | -€ 100.000 | |
| Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten | 45 | € 1.300 | € 1.825 | +€ 525 | +40,4% |
| Belastingen | 450/3 | € 1.300 | € 1.825 | +€ 525 | +40,4% |
| Overige schulden | 47/48 | € 70.707 | € 115.307 | +€ 44.600 | +63,1% |
| Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa | 630 | € 25.823 | € 25.823 | = | 0,0% |
| Waardeverminderingen op voorraden, op bestellingen in uitvoering en op handelsvorderingen: toevoegingen (terugnemingen) | 631/4 | - | € 570 | +€ 570 | |
| Andere bedrijfskosten | 640/8 | € 1.605 | € 7.216 | +€ 5.611 | +350% |
| Bruto bedrijfsmarge | 9900 | -€ 26.122 | € 74.137 | +€ 100.259 | |
| Bedrijfswinst (bedrijfsverlies) | 9901 | -€ 53.550 | € 40.528 | +€ 94.078 | |
| Financiële opbrengsten | 75/76B | - | € 0 | +€ 0 | |
| Recurrente financiële opbrengsten | 75 | - | € 0 | +€ 0 | |
| Financiële kosten | 65/66B | € 12.902 | € 9.117 | -€ 3.785 | -29,3% |
| Recurrente financiële kosten | 65 | € 12.902 | € 9.117 | -€ 3.785 | -29,3% |
| Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting | 9903 | -€ 66.453 | € 31.411 | +€ 97.864 | |
| Onttrekking aan de uitgestelde belastingen | 780 | € 3.745 | € 3.745 | = | 0,0% |
| Winst (verlies) van het boekjaar | 9904 | -€ 62.707 | € 35.157 | +€ 97.864 | |
| Onttrekking aan de belastingvrije reserves | 789 | € 11.236 | € 11.236 | = | 0,0% |
| Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar | 9905 | -€ 51.471 | € 46.393 | +€ 97.864 |
Bron: neergelegde jaarrekeningen (NBB), boekjaren afgesloten op 30 juni 2024 en 30 juni 2025. Kleur: groen is een gunstige beweging voor die post, rood een ongunstige. Opgemaakt op 14 oktober 2026 via checked.be.