SOL-EX: wat veranderde er
Twee boekjaren naast elkaar, uitgelegd: wat er het meest bewoog in balans en resultaat, waarom het resultaat steeg of daalde, en waar het geld naartoe ging.
SOL-EX
Grootste bewegingen
- Materiële vaste activa -€ 34.589
daling van € 34.589 (-16,8%), van € 205.472 naar € 170.883
waarvan Overige materiële vaste activa: -€ 27.946
- Vorderingen op ten hoogste één jaar -€ 16.269
daling van € 16.269 (-6,1%), van € 264.783 naar € 248.513
waarvan Handelsvorderingen: -€ 27.534
- Ontvangen vooruitbetalingen -€ 40.076
daling van € 40.076 (-63,2%), van € 63.399 naar € 23.323
- Overgedragen winst (verlies) +€ 31.236
stijging van € 31.236 (+14,9%), van € 209.822 naar € 241.058
- Handelsschulden -€ 23.997
daling van € 23.997 (-29,4%), van € 81.559 naar € 57.562
- Overige schulden +€ 23.324
stijging van € 23.324 (+63,9%), van € 36.500 naar € 59.824
- Schulden > 1 jaar die binnen het jaar vervallen -€ 18.065
daling van € 18.065 (-36,5%), van € 49.523 naar € 31.458
- Personeelskosten +€ 56.497
stijging van € 56.497 (+13,3%), van € 424.776 naar € 481.274
- Bruto bedrijfsmarge +€ 43.570
stijging van € 43.570 (+7,6%), van € 576.432 naar € 620.003
- Afschrijvingen -€ 12.612
daling van € 12.612 (-22,7%), van € 55.493 naar € 42.881
Van het resultaat van 2024 naar dat van 2025
Elke balk is het verschil in één post van de resultatenrekening, als effect op het resultaat: hogere kosten drukken het, hogere opbrengsten tillen het op.
Kasstroombrug afgeleid
Afgeleid uit de balansen van 2024 en 2025 en het resultaat van 2025: geen neergelegd kasstroomoverzicht. Zo leest u waar het geld vandaan kwam en naartoe ging.
Alle posten naast elkaar
| Post | Code | 2024 | 2025 | Verschil | % |
|---|---|---|---|---|---|
| Totaal activa | 20/58 | € 596.993 | € 550.087 | -€ 46.906 | -7,9% |
| Vaste activa | 21/28 | € 205.472 | € 171.883 | -€ 33.589 | -16,3% |
| Materiële vaste activa | 22/27 | € 205.472 | € 170.883 | -€ 34.589 | -16,8% |
| Installaties, machines en uitrusting | 23 | € 252 | € 2.417 | +€ 2.165 | +860,8% |
| Meubilair en rollend materieel | 24 | € 22.437 | € 13.629 | -€ 8.808 | -39,3% |
| Overige materiële vaste activa | 26 | € 182.784 | € 154.838 | -€ 27.946 | -15,3% |
| Financiële vaste activa | 28 | - | € 1.000 | +€ 1.000 | |
| Vlottende activa | 29/58 | € 391.521 | € 378.204 | -€ 13.317 | -3,4% |
| Vorderingen op ten hoogste één jaar | 40/41 | € 264.783 | € 248.513 | -€ 16.269 | -6,1% |
| Handelsvorderingen | 40 | € 232.756 | € 205.221 | -€ 27.534 | -11,8% |
| Overige vorderingen | 41 | € 32.027 | € 43.292 | +€ 11.265 | +35,2% |
| Liquide middelen | 54/58 | € 113.765 | € 119.434 | +€ 5.669 | +5,0% |
| Overlopende rekeningen | 490/1 | € 12.974 | € 10.256 | -€ 2.717 | -20,9% |
| Totaal passiva | 10/49 | € 596.993 | € 550.087 | -€ 46.906 | -7,9% |
| Eigen vermogen | 10/15 | € 230.282 | € 261.518 | +€ 31.236 | +13,6% |
| Inbreng | 10/11 | € 18.600 | € 18.600 | = | 0,0% |
| Reserves | 13 | € 1.860 | € 1.860 | = | 0,0% |
| Onbeschikbare reserves | 130/1 | € 1.860 | € 1.860 | = | 0,0% |
| Statutair onbeschikbare reserves | 1311 | € 1.860 | € 1.860 | = | 0,0% |
| Overgedragen winst (verlies) | 14 | € 209.822 | € 241.058 | +€ 31.236 | +14,9% |
| Voorzieningen en uitgestelde belastingen | 16 | € 3.550 | € 6.950 | +€ 3.400 | +95,8% |
| Voorzieningen voor risico's en kosten | 160/5 | € 3.550 | € 6.950 | +€ 3.400 | +95,8% |
| Milieuverplichtingen | 163 | € 3.550 | € 6.950 | +€ 3.400 | +95,8% |
| Schulden | 17/49 | € 363.161 | € 281.619 | -€ 81.542 | -22,5% |
| Schulden op meer dan één jaar | 17 | € 68.942 | € 50.974 | -€ 17.967 | -26,1% |
| Financiële schulden | 170/4 | € 68.942 | € 50.974 | -€ 17.967 | -26,1% |
| Schulden op ten hoogste één jaar | 42/48 | € 294.214 | € 229.909 | -€ 64.305 | -21,9% |
| Schulden op meer dan één jaar die binnen het jaar vervallen | 42 | € 49.523 | € 31.458 | -€ 18.065 | -36,5% |
| Handelsschulden | 44 | € 81.559 | € 57.562 | -€ 23.997 | -29,4% |
| Leveranciers | 440/4 | € 81.559 | € 57.562 | -€ 23.997 | -29,4% |
| Vooruitbetalingen op bestellingen | 46 | € 63.399 | € 23.323 | -€ 40.076 | -63,2% |
| Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten | 45 | € 63.232 | € 57.742 | -€ 5.490 | -8,7% |
| Belastingen | 450/3 | € 21.880 | € 12.695 | -€ 9.185 | -42,0% |
| Bezoldigingen en sociale lasten | 454/9 | € 41.352 | € 45.047 | +€ 3.695 | +8,9% |
| Overige schulden | 47/48 | € 36.500 | € 59.824 | +€ 23.324 | +63,9% |
| Overlopende rekeningen | 492/3 | € 6 | € 736 | +€ 730 | +12586,6% |
| Bezoldigingen, sociale lasten en pensioenen | 62 | € 424.776 | € 481.274 | +€ 56.497 | +13,3% |
| Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa | 630 | € 55.493 | € 42.881 | -€ 12.612 | -22,7% |
| Voorzieningen voor risico's en kosten: toevoegingen (bestedingen en terugnemingen) | 635/8 | € 0 | € 3.400 | +€ 3.400 | |
| Andere bedrijfskosten | 640/8 | € 2.194 | € 2.059 | -€ 135 | -6,2% |
| Bruto bedrijfsmarge | 9900 | € 576.432 | € 620.003 | +€ 43.570 | +7,6% |
| Bedrijfswinst (bedrijfsverlies) | 9901 | € 93.969 | € 90.389 | -€ 3.580 | -3,8% |
| Financiële opbrengsten | 75/76B | € 136 | € 70 | -€ 66 | -48,4% |
| Recurrente financiële opbrengsten | 75 | € 136 | € 70 | -€ 66 | -48,4% |
| Financiële kosten | 65/66B | € 4.009 | € 3.219 | -€ 789 | -19,7% |
| Recurrente financiële kosten | 65 | € 4.009 | € 3.219 | -€ 789 | -19,7% |
| Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting | 9903 | € 90.096 | € 87.240 | -€ 2.856 | -3,2% |
| Belastingen op het resultaat | 67/77 | € 21.639 | € 21.004 | -€ 634 | -2,9% |
| Winst (verlies) van het boekjaar | 9904 | € 68.457 | € 66.236 | -€ 2.222 | -3,2% |
| Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar | 9905 | € 68.457 | € 66.236 | -€ 2.222 | -3,2% |
Bron: neergelegde jaarrekeningen (NBB), boekjaren afgesloten op 31 december 2024 en 31 december 2025. Kleur: groen is een gunstige beweging voor die post, rood een ongunstige. Opgemaakt op 12 oktober 2026 via checked.be.