SOFIE'S OFFICE: wat veranderde er
Twee boekjaren naast elkaar, uitgelegd: wat er het meest bewoog in balans en resultaat, waarom het resultaat steeg of daalde, en waar het geld naartoe ging.
SOFIE'S OFFICE
Grootste bewegingen
- Liquide middelen +€ 14.031
stijging van € 14.031 (+74,9%), van € 18.741 naar € 32.772
vooral door Resultaat van het boekjaar (+€ 17.819) en Afschrijvingen (+€ 7.797)
- Reserves +€ 17.819
stijging van € 17.819 (+49,1%), van € 36.306 naar € 54.125
- Schulden op meer dan één jaar -€ 2.452
daling van € 2.452 (-44,9%), van € 5.459 naar € 3.007
- Schulden > 1 jaar die binnen het jaar vervallen -€ 2.369
daling van € 2.369 (-49,1%), van € 4.821 naar € 2.452
- Handelsschulden +€ 2.016
stijging van € 2.016 (+296,6%), van € 680 naar € 2.696
- Bruto bedrijfsmarge +€ 5.102
stijging van € 5.102 (+20,1%), van € 25.398 naar € 30.500
- Belastingen +€ 898
stijging van € 898 (+24,5%), van € 3.658 naar € 4.556
Van het resultaat van 2024 naar dat van 2025
Elke balk is het verschil in één post van de resultatenrekening, als effect op het resultaat: hogere kosten drukken het, hogere opbrengsten tillen het op.
Kasstroombrug afgeleid
Afgeleid uit de balansen van 2024 en 2025 en het resultaat van 2025: geen neergelegd kasstroomoverzicht. Zo leest u waar het geld vandaan kwam en naartoe ging.
Alle posten naast elkaar
| Post | Code | 2024 | 2025 | Verschil | % |
|---|---|---|---|---|---|
| Totaal activa | 20/58 | € 52.618 | € 67.019 | +€ 14.400 | +27,4% |
| Vaste activa | 21/28 | € 22.004 | € 21.931 | -€ 73 | -0,3% |
| Materiële vaste activa | 22/27 | € 22.004 | € 21.931 | -€ 73 | -0,3% |
| Terreinen en gebouwen | 22 | € 10.461 | € 15.843 | +€ 5.382 | +51,5% |
| Meubilair en rollend materieel | 24 | € 1.745 | € 1.189 | -€ 556 | -31,9% |
| Leasing en soortgelijke rechten | 25 | € 9.798 | € 4.899 | -€ 4.899 | -50,0% |
| Vlottende activa | 29/58 | € 30.614 | € 45.088 | +€ 14.473 | +47,3% |
| Vorderingen op ten hoogste één jaar | 40/41 | € 11.873 | € 12.316 | +€ 442 | +3,7% |
| Handelsvorderingen | 40 | € 7.475 | € 9.065 | +€ 1.590 | +21,3% |
| Overige vorderingen | 41 | € 4.398 | € 3.251 | -€ 1.147 | -26,1% |
| Liquide middelen | 54/58 | € 18.741 | € 32.772 | +€ 14.031 | +74,9% |
| Totaal passiva | 10/49 | € 52.618 | € 67.019 | +€ 14.400 | +27,4% |
| Eigen vermogen | 10/15 | € 38.306 | € 56.125 | +€ 17.819 | +46,5% |
| Inbreng | 10/11 | € 2.000 | € 2.000 | = | 0,0% |
| Reserves | 13 | € 36.306 | € 54.125 | +€ 17.819 | +49,1% |
| Beschikbare reserves | 133 | € 36.306 | € 54.125 | +€ 17.819 | +49,1% |
| Schulden | 17/49 | € 14.312 | € 10.894 | -€ 3.419 | -23,9% |
| Schulden op meer dan één jaar | 17 | € 5.459 | € 3.007 | -€ 2.452 | -44,9% |
| Financiële schulden | 170/4 | € 5.459 | € 3.007 | -€ 2.452 | -44,9% |
| Schulden op ten hoogste één jaar | 42/48 | € 8.853 | € 7.886 | -€ 967 | -10,9% |
| Schulden op meer dan één jaar die binnen het jaar vervallen | 42 | € 4.821 | € 2.452 | -€ 2.369 | -49,1% |
| Handelsschulden | 44 | € 680 | € 2.696 | +€ 2.016 | +296,6% |
| Leveranciers | 440/4 | € 680 | € 2.696 | +€ 2.016 | +296,6% |
| Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten | 45 | € 3.172 | € 2.738 | -€ 434 | -13,7% |
| Belastingen | 450/3 | € 3.172 | € 2.738 | -€ 434 | -13,7% |
| Overige schulden | 47/48 | € 180 | - | -€ 180 | |
| Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa | 630 | € 7.550 | € 7.797 | +€ 247 | +3,3% |
| Andere bedrijfskosten | 640/8 | € 115 | € 126 | +€ 11 | +9,6% |
| Bruto bedrijfsmarge | 9900 | € 25.398 | € 30.500 | +€ 5.102 | +20,1% |
| Bedrijfswinst (bedrijfsverlies) | 9901 | € 17.732 | € 22.577 | +€ 4.845 | +27,3% |
| Financiële kosten | 65/66B | € 343 | € 202 | -€ 141 | -41,1% |
| Recurrente financiële kosten | 65 | € 343 | € 202 | -€ 141 | -41,1% |
| Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting | 9903 | € 17.389 | € 22.375 | +€ 4.986 | +28,7% |
| Belastingen op het resultaat | 67/77 | € 3.658 | € 4.556 | +€ 898 | +24,5% |
| Winst (verlies) van het boekjaar | 9904 | € 13.731 | € 17.819 | +€ 4.088 | +29,8% |
| Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar | 9905 | € 13.731 | € 17.819 | +€ 4.088 | +29,8% |
Bron: neergelegde jaarrekeningen (NBB), boekjaren afgesloten op 31 maart 2024 en 31 maart 2025. Kleur: groen is een gunstige beweging voor die post, rood een ongunstige. Opgemaakt op 12 oktober 2026 via checked.be.