SOCAFA: wat veranderde er
Twee boekjaren naast elkaar, uitgelegd: wat er het meest bewoog in balans en resultaat, waarom het resultaat steeg of daalde, en waar het geld naartoe ging.
SOCAFA
Grootste bewegingen
- Materiële vaste activa +€ 92.631
stijging van € 92.631 (+21,2%), van € 437.218 naar € 529.849
waarvan Installaties, machines en uitrusting: +€ 145.053
- Liquide middelen +€ 54.597
stijging van € 54.597 (+47,9%), van € 114.039 naar € 168.635
vooral door Afschrijvingen (+€ 85.349) en Resultaat van het boekjaar (+€ 47.328)
- Vorderingen op ten hoogste één jaar +€ 35.797
stijging van € 35.797 (+6,3%), van € 565.489 naar € 601.287
waarvan Handelsvorderingen: +€ 53.362
- Voorraden en bestellingen -€ 16.551
daling van € 16.551 (-12,2%), van € 135.713 naar € 119.162
- Handelsschulden +€ 46.644
stijging van € 46.644 (+18,7%), van € 249.039 naar € 295.682
- Overlopende rekeningen (passiva) +€ 36.779
stijging van € 36.779 (+381%), van € 9.653 naar € 46.432
- Overgedragen winst (verlies) +€ 27.328
stijging van € 27.328 (+18,5%), van € 148.053 naar € 175.382
- Schulden op meer dan één jaar +€ 25.285
stijging van € 25.285 (+7,5%), van € 336.743 naar € 362.028
- Schulden > 1 jaar die binnen het jaar vervallen +€ 23.347
stijging van € 23.347 (+36,4%), van € 64.091 naar € 87.438
- Aankopen en diensten +€ 68.843
stijging van € 68.843 (+2,3%), van € 3,0 mln naar € 3,1 mln
- Omzet +€ 65.969
stijging van € 65.969 (+2,1%), van € 3,2 mln naar € 3,3 mln
- Bruto bedrijfsmarge +€ 44.462
stijging van € 44.462 (+22,9%), van € 194.256 naar € 238.718
Van het resultaat van 2024 naar dat van 2025
Elke balk is het verschil in één post van de resultatenrekening, als effect op het resultaat: hogere kosten drukken het, hogere opbrengsten tillen het op.
Afgeleide kasstroombrug
Afgeleid uit de balansen van 2024 en 2025 en het resultaat van 2025: geen neergelegd kasstroomoverzicht. Zo leest u waar het geld vandaan kwam en naartoe ging.
Alle posten naast elkaar
| Post | Code | 2024 | 2025 | Verschil | % |
|---|---|---|---|---|---|
| Totaal activa | 20/58 | € 1.254.860 | € 1.421.288 | +€ 166.427 | +13,3% |
| Vaste activa | 21/28 | € 437.218 | € 529.849 | +€ 92.631 | +21,2% |
| Immateriële vaste activa | 21 | € 0 | € 0 | = | |
| Materiële vaste activa | 22/27 | € 437.218 | € 529.849 | +€ 92.631 | +21,2% |
| Terreinen en gebouwen | 22 | € 332.250 | € 297.833 | -€ 34.417 | -10,4% |
| Installaties, machines en uitrusting | 23 | € 37.243 | € 182.296 | +€ 145.053 | +389% |
| Meubilair en rollend materieel | 24 | € 67.725 | € 49.721 | -€ 18.004 | -26,6% |
| Vlottende activa | 29/58 | € 817.642 | € 891.438 | +€ 73.796 | +9,0% |
| Vorderingen op meer dan één jaar | 29 | € 2.355 | € 2.355 | = | 0,0% |
| Handelsvorderingen | 290 | € 2.355 | € 2.355 | = | 0,0% |
| Voorraden en bestellingen in uitvoering | 3 | € 135.713 | € 119.162 | -€ 16.551 | -12,2% |
| Voorraden | 30/36 | € 135.713 | € 119.162 | -€ 16.551 | -12,2% |
| Vorderingen op ten hoogste één jaar | 40/41 | € 565.489 | € 601.287 | +€ 35.797 | +6,3% |
| Handelsvorderingen | 40 | € 547.899 | € 601.261 | +€ 53.362 | +9,7% |
| Overige vorderingen | 41 | € 17.590 | € 26 | -€ 17.564 | -99,9% |
| Liquide middelen | 54/58 | € 114.039 | € 168.635 | +€ 54.597 | +47,9% |
| Overlopende rekeningen | 490/1 | € 47 | - | -€ 47 | |
| Totaal passiva | 10/49 | € 1.254.860 | € 1.421.288 | +€ 166.427 | +13,3% |
| Eigen vermogen | 10/15 | € 517.658 | € 559.377 | +€ 41.719 | +8,1% |
| Inbreng | 10/11 | € 273.000 | € 273.000 | = | 0,0% |
| Kapitaal | 10 | € 273.000 | € 273.000 | = | 0,0% |
| Geplaatst kapitaal | 100 | € 273.000 | € 273.000 | = | 0,0% |
| Reserves | 13 | € 67.213 | € 87.213 | +€ 20.000 | +29,8% |
| Onbeschikbare reserves | 130/1 | € 5.512 | € 5.512 | = | 0,0% |
| Wettelijke reserve | 130 | € 5.512 | € 5.512 | = | 0,0% |
| Belastingvrije reserves | 132 | € 1.438 | € 1.438 | = | 0,0% |
| Beschikbare reserves | 133 | € 60.263 | € 80.263 | +€ 20.000 | +33,2% |
| Overgedragen winst (verlies) | 14 | € 148.053 | € 175.382 | +€ 27.328 | +18,5% |
| Kapitaalsubsidies | 15 | € 29.392 | € 23.783 | -€ 5.609 | -19,1% |
| Schulden | 17/49 | € 737.203 | € 861.911 | +€ 124.708 | +16,9% |
| Schulden op meer dan één jaar | 17 | € 336.743 | € 362.028 | +€ 25.285 | +7,5% |
| Financiële schulden | 170/4 | € 336.743 | € 362.028 | +€ 25.285 | +7,5% |
| Schulden op ten hoogste één jaar | 42/48 | € 390.807 | € 453.451 | +€ 62.644 | +16,0% |
| Schulden op meer dan één jaar die binnen het jaar vervallen | 42 | € 64.091 | € 87.438 | +€ 23.347 | +36,4% |
| Financiële schulden | 43 | € 73.000 | € 55.000 | -€ 18.000 | -24,7% |
| Kredietinstellingen | 430/8 | € 73.000 | € 55.000 | -€ 18.000 | -24,7% |
| Handelsschulden | 44 | € 249.039 | € 295.682 | +€ 46.644 | +18,7% |
| Leveranciers | 440/4 | € 249.039 | € 295.682 | +€ 46.644 | +18,7% |
| Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten | 45 | € 4.187 | € 15.331 | +€ 11.144 | +266% |
| Belastingen | 450/3 | € 0 | € 8.049 | +€ 8.049 | |
| Bezoldigingen en sociale lasten | 454/9 | € 4.187 | € 7.281 | +€ 3.094 | +73,9% |
| Overige schulden | 47/48 | € 491 | - | -€ 491 | |
| Overlopende rekeningen | 492/3 | € 9.653 | € 46.432 | +€ 36.779 | +381% |
| Omzet | 70 | € 3.211.734 | € 3.277.703 | +€ 65.969 | +2,1% |
| Niet-recurrente bedrijfsopbrengsten | 76A | € 189 | € 6 | -€ 183 | -96,9% |
| Handelsgoederen, grond- en hulpstoffen; diensten en diverse goederen | 60/61 | € 3.026.937 | € 3.095.781 | +€ 68.843 | +2,3% |
| Bezoldigingen, sociale lasten en pensioenen | 62 | € 54.424 | € 66.181 | +€ 11.756 | +21,6% |
| Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa | 630 | € 64.853 | € 85.349 | +€ 20.496 | +31,6% |
| Andere bedrijfskosten | 640/8 | € 9.988 | € 14.901 | +€ 4.914 | +49,2% |
| Niet-recurrente bedrijfskosten | 66A | € 90 | -€ 1.188 | -€ 1.279 | |
| Bruto bedrijfsmarge | 9900 | € 194.256 | € 238.718 | +€ 44.462 | +22,9% |
| Bedrijfswinst (bedrijfsverlies) | 9901 | € 64.900 | € 73.475 | +€ 8.575 | +13,2% |
| Financiële opbrengsten | 75/76B | € 6.395 | € 6.454 | +€ 58 | +0,9% |
| Recurrente financiële opbrengsten | 75 | € 6.395 | € 6.454 | +€ 58 | +0,9% |
| Financiële kosten | 65/66B | € 15.092 | € 11.887 | -€ 3.205 | -21,2% |
| Recurrente financiële kosten | 65 | € 15.092 | € 11.887 | -€ 3.205 | -21,2% |
| Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting | 9903 | € 56.204 | € 68.042 | +€ 11.839 | +21,1% |
| Belastingen op het resultaat | 67/77 | € 11.886 | € 20.714 | +€ 8.828 | +74,3% |
| Winst (verlies) van het boekjaar | 9904 | € 44.318 | € 47.328 | +€ 3.010 | +6,8% |
| Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar | 9905 | € 44.318 | € 47.328 | +€ 3.010 | +6,8% |
Bron: neergelegde jaarrekeningen (NBB), boekjaren afgesloten op 30 juni 2024 en 30 juni 2025. Kleur: groen is een gunstige beweging voor die post, rood een ongunstige. Opgemaakt op 13 oktober 2026 via checked.be.