Smeba: wat veranderde er
Twee boekjaren naast elkaar, uitgelegd: wat er het meest bewoog in balans en resultaat, waarom het resultaat steeg of daalde, en waar het geld naartoe ging.
Smeba
Grootste bewegingen
- Materiële vaste activa +€ 106.984
stijging van € 106.984 (+89,4%), van € 119.628 naar € 226.612
waarvan Meubilair en rollend materieel: +€ 55.824
- Vorderingen op ten hoogste één jaar +€ 66.230
stijging van € 66.230 (+22,8%), van € 289.857 naar € 356.088
waarvan Overige vorderingen: +€ 49.761
- Liquide middelen -€ 21.580
daling van € 21.580 (-31,3%), van € 68.899 naar € 47.320
vooral door Investeringen in vaste activa (netto) (-€ 136.794) en Vorderingen op ten hoogste één jaar (-€ 66.230)
- Reserves +€ 113.446
stijging van € 113.446 (+54,5%), van € 208.269 naar € 321.715
waarvan Beschikbare reserves: +€ 86.413
- Handelsschulden -€ 31.863
daling van € 31.863 (-20,5%), van € 155.117 naar € 123.254
- Schulden voor belastingen, lonen en sociale lasten +€ 27.411
stijging van € 27.411 (+143%), van € 19.107 naar € 46.518
waarvan Belastingen: +€ 24.714
- Schulden op meer dan één jaar +€ 14.490
stijging van € 14.490 (+23,1%), van € 62.859 naar € 77.348
- Overige schulden +€ 11.000
stijging van € 11.000, van € 0 naar € 11.000
- Bruto bedrijfsmarge +€ 107.615
stijging van € 107.615 (+40,1%), van € 268.474 naar € 376.089
- Afschrijvingen -€ 20.268
daling van € 20.268 (-40,5%), van € 50.078 naar € 29.810
- Belastingen +€ 19.125
stijging van € 19.125 (+193%), van € 9.902 naar € 29.027
- Personeelskosten -€ 5.802
daling van € 5.802 (-3,1%), van € 186.310 naar € 180.509
Van het resultaat van 2024 naar dat van 2025
Elke balk is het verschil in één post van de resultatenrekening, als effect op het resultaat: hogere kosten drukken het, hogere opbrengsten tillen het op.
Afgeleide kasstroombrug
Afgeleid uit de balansen van 2024 en 2025 en het resultaat van 2025: geen neergelegd kasstroomoverzicht. Zo leest u waar het geld vandaan kwam en naartoe ging.
Alle posten naast elkaar
| Post | Code | 2024 | 2025 | Verschil | % |
|---|---|---|---|---|---|
| Totaal activa | 20/58 | € 510.276 | € 658.233 | +€ 147.957 | +29,0% |
| Vaste activa | 21/28 | € 144.628 | € 251.612 | +€ 106.984 | +74,0% |
| Materiële vaste activa | 22/27 | € 119.628 | € 226.612 | +€ 106.984 | +89,4% |
| Installaties, machines en uitrusting | 23 | € 11.285 | € 14.615 | +€ 3.330 | +29,5% |
| Meubilair en rollend materieel | 24 | € 76.702 | € 132.525 | +€ 55.824 | +72,8% |
| Leasing en soortgelijke rechten | 25 | € 31.641 | € 79.472 | +€ 47.830 | +151% |
| Financiële vaste activa | 28 | € 25.000 | € 25.000 | = | 0,0% |
| Vlottende activa | 29/58 | € 365.649 | € 406.622 | +€ 40.973 | +11,2% |
| Vorderingen op meer dan één jaar | 29 | € 0 | - | = | |
| Overige vorderingen | 291 | € 0 | - | = | |
| Voorraden en bestellingen in uitvoering | 3 | € 0 | - | = | |
| Bestellingen in uitvoering | 37 | € 0 | - | = | |
| Vorderingen op ten hoogste één jaar | 40/41 | € 289.857 | € 356.088 | +€ 66.230 | +22,8% |
| Handelsvorderingen | 40 | € 88.027 | € 104.497 | +€ 16.470 | +18,7% |
| Overige vorderingen | 41 | € 201.830 | € 251.591 | +€ 49.761 | +24,7% |
| Liquide middelen | 54/58 | € 68.899 | € 47.320 | -€ 21.580 | -31,3% |
| Overlopende rekeningen | 490/1 | € 6.892 | € 3.214 | -€ 3.678 | -53,4% |
| Totaal passiva | 10/49 | € 510.276 | € 658.233 | +€ 147.957 | +29,0% |
| Eigen vermogen | 10/15 | € 228.269 | € 341.715 | +€ 113.446 | +49,7% |
| Inbreng | 10/11 | € 20.000 | € 20.000 | = | 0,0% |
| Reserves | 13 | € 208.269 | € 321.715 | +€ 113.446 | +54,5% |
| Onbeschikbare reserves | 130/1 | € 2.000 | € 0 | -€ 2.000 | -100% |
| Statutair onbeschikbare reserves | 1311 | € 2.000 | € 0 | -€ 2.000 | -100% |
| Belastingvrije reserves | 132 | - | € 29.033 | +€ 29.033 | |
| Beschikbare reserves | 133 | € 206.269 | € 292.682 | +€ 86.413 | +41,9% |
| Overgedragen winst (verlies) | 14 | - | € 0 | = | |
| Voorzieningen en uitgestelde belastingen | 16 | - | € 7.258 | +€ 7.258 | |
| Uitgestelde belastingen | 168 | - | € 7.258 | +€ 7.258 | |
| Schulden | 17/49 | € 282.007 | € 309.260 | +€ 27.253 | +9,7% |
| Schulden op meer dan één jaar | 17 | € 62.859 | € 77.348 | +€ 14.490 | +23,1% |
| Financiële schulden | 170/4 | € 62.859 | € 77.348 | +€ 14.490 | +23,1% |
| Schulden op ten hoogste één jaar | 42/48 | € 219.149 | € 231.912 | +€ 12.763 | +5,8% |
| Schulden op meer dan één jaar die binnen het jaar vervallen | 42 | € 44.925 | € 51.140 | +€ 6.214 | +13,8% |
| Handelsschulden | 44 | € 155.117 | € 123.254 | -€ 31.863 | -20,5% |
| Leveranciers | 440/4 | € 155.117 | € 123.254 | -€ 31.863 | -20,5% |
| Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten | 45 | € 19.107 | € 46.518 | +€ 27.411 | +143% |
| Belastingen | 450/3 | € 10.691 | € 35.406 | +€ 24.714 | +231% |
| Bezoldigingen en sociale lasten | 454/9 | € 8.415 | € 11.112 | +€ 2.697 | +32,1% |
| Overige schulden | 47/48 | € 0 | € 11.000 | +€ 11.000 | |
| Niet-recurrente bedrijfsopbrengsten | 76A | € 22.638 | € 0 | -€ 22.638 | -100% |
| Bezoldigingen, sociale lasten en pensioenen | 62 | € 186.310 | € 180.509 | -€ 5.802 | -3,1% |
| Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa | 630 | € 50.078 | € 29.810 | -€ 20.268 | -40,5% |
| Andere bedrijfskosten | 640/8 | € 8.409 | € 6.021 | -€ 2.388 | -28,4% |
| Niet-recurrente bedrijfskosten | 66A | € 496 | € 2.143 | +€ 1.648 | +332% |
| Bruto bedrijfsmarge | 9900 | € 268.474 | € 376.089 | +€ 107.615 | +40,1% |
| Bedrijfswinst (bedrijfsverlies) | 9901 | € 23.181 | € 157.606 | +€ 134.425 | +580% |
| Financiële opbrengsten | 75/76B | € 9.082 | € 10.412 | +€ 1.330 | +14,6% |
| Recurrente financiële opbrengsten | 75 | € 9.082 | € 10.412 | +€ 1.330 | +14,6% |
| Financiële kosten | 65/66B | € 6.552 | € 7.286 | +€ 734 | +11,2% |
| Recurrente financiële kosten | 65 | € 6.552 | € 7.286 | +€ 734 | +11,2% |
| Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting | 9903 | € 25.711 | € 160.731 | +€ 135.020 | +525% |
| Overboeking naar de uitgestelde belastingen | 680 | - | € 7.258 | +€ 7.258 | |
| Belastingen op het resultaat | 67/77 | € 9.902 | € 29.027 | +€ 19.125 | +193% |
| Winst (verlies) van het boekjaar | 9904 | € 15.809 | € 124.446 | +€ 108.637 | +687% |
| Overboeking naar de belastingvrije reserves | 689 | - | € 29.033 | +€ 29.033 | |
| Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar | 9905 | € 15.809 | € 95.413 | +€ 79.604 | +504% |
Bron: neergelegde jaarrekeningen (NBB), boekjaren afgesloten op 31 december 2024 en 31 december 2025. Kleur: groen is een gunstige beweging voor die post, rood een ongunstige. Opgemaakt op 15 oktober 2026 via checked.be.