SMART AND EASY: wat veranderde er
SMART AND EASY
Grootste bewegingen
- Vorderingen op ten hoogste één jaar -€ 197.004
daling van € 197.004 (-63,9%), van € 308.170 naar € 111.166
waarvan Handelsvorderingen: -€ 125.643
- Immateriële vaste activa +€ 77.367
stijging van € 77.367 (+5,5%), van € 1,4 mln naar € 1,5 mln
- Liquide middelen +€ 60.498
stijging van € 60.498 (+30,2%), van € 200.155 naar € 260.653
vooral door Afschrijvingen (+€ 520.569) en Schulden > 1 jaar die binnen het jaar vervallen (+€ 264.779)
- Schulden op meer dan één jaar -€ 276.717
daling van € 276.717 (-28,7%), van € 964.217 naar € 687.500
- Schulden > 1 jaar die binnen het jaar vervallen +€ 264.779
stijging van € 264.779 (+177%), van € 149.782 naar € 414.561
- Overgedragen winst (verlies) +€ 172.965
stijging van € 172.965 (+22,3%), van -€ 776.711 naar -€ 603.746
- Kapitaalsubsidies -€ 168.118
daling van € 168.118 (-34,7%), van € 484.628 naar € 316.510
- Overlopende rekeningen (passiva) -€ 31.510
daling van € 31.510 (-9,5%), van € 333.291 naar € 301.781
- Bruto bedrijfsmarge +€ 284.468
stijging van € 284.468 (+24,0%), van € 1,2 mln naar € 1,5 mln
- Personeelskosten -€ 177.060
daling van € 177.060 (-16,9%), van € 1,0 mln naar € 868.269
- Afschrijvingen +€ 109.874
stijging van € 109.874 (+26,8%), van € 410.695 naar € 520.569
- Financiële opbrengsten +€ 26.613
stijging van € 26.613 (+18,7%), van € 142.055 naar € 168.668
Evolutie van het resultaat, 2022 tot 2023
Per post van de resultatenrekening ziet u het verschil als effect op het resultaat. Hogere kosten verlagen het resultaat, hogere opbrengsten verhogen het.
Afgeleide kasstroombrug
De brug is afgeleid uit de balansen van 2022 en 2023 en het resultaat van 2023. Er is geen neergelegd kasstroomoverzicht. U ziet waar het geld vandaan kwam en naartoe ging.
Alle posten naast elkaar
| Post | Code | 2022 | 2023 | Verschil | % |
|---|---|---|---|---|---|
| Totaal activa | 20/58 | € 1.953.739 | € 1.883.399 | -€ 70.340 | -3,6% |
| Vaste activa | 21/28 | € 1.428.802 | € 1.502.275 | +€ 73.473 | +5,1% |
| Immateriële vaste activa | 21 | € 1.410.522 | € 1.487.889 | +€ 77.367 | +5,5% |
| Materiële vaste activa | 22/27 | € 9.964 | € 6.070 | -€ 3.894 | -39,1% |
| Meubilair en rollend materieel | 24 | € 9.964 | € 6.070 | -€ 3.894 | -39,1% |
| Financiële vaste activa | 28 | € 8.316 | € 8.316 | = | 0,0% |
| Vlottende activa | 29/58 | € 524.937 | € 381.124 | -€ 143.813 | -27,4% |
| Vorderingen op ten hoogste één jaar | 40/41 | € 308.170 | € 111.166 | -€ 197.004 | -63,9% |
| Handelsvorderingen | 40 | € 236.469 | € 110.826 | -€ 125.643 | -53,1% |
| Overige vorderingen | 41 | € 71.701 | € 340 | -€ 71.361 | -99,5% |
| Liquide middelen | 54/58 | € 200.155 | € 260.653 | +€ 60.498 | +30,2% |
| Overlopende rekeningen | 490/1 | € 16.612 | € 9.305 | -€ 7.307 | -44,0% |
| Totaal passiva | 10/49 | € 1.953.739 | € 1.883.399 | -€ 70.340 | -3,6% |
| Eigen vermogen | 10/15 | € 332.349 | € 337.196 | +€ 4.847 | +1,5% |
| Inbreng | 10/11 | € 623.583 | € 623.583 | = | 0,0% |
| Kapitaal | 10 | € 116.304 | € 116.304 | = | 0,0% |
| Geplaatst kapitaal | 100 | € 116.304 | € 116.304 | = | 0,0% |
| Buiten kapitaal | 11 | € 507.279 | € 507.279 | = | 0,0% |
| Uitgiftepremies | 1100/10 | € 507.279 | € 507.279 | = | 0,0% |
| Reserves | 13 | € 849 | € 849 | = | 0,0% |
| Onbeschikbare reserves | 130/1 | € 442 | € 442 | = | 0,0% |
| Wettelijke reserve | 130 | € 442 | € 442 | = | 0,0% |
| Beschikbare reserves | 133 | € 406 | € 406 | = | 0,0% |
| Overgedragen winst (verlies) | 14 | -€ 776.711 | -€ 603.746 | +€ 172.965 | +22,3% |
| Kapitaalsubsidies | 15 | € 484.628 | € 316.510 | -€ 168.118 | -34,7% |
| Schulden | 17/49 | € 1.621.390 | € 1.546.203 | -€ 75.187 | -4,6% |
| Schulden op meer dan één jaar | 17 | € 964.217 | € 687.500 | -€ 276.717 | -28,7% |
| Financiële schulden | 170/4 | € 964.217 | € 687.500 | -€ 276.717 | -28,7% |
| Schulden op ten hoogste één jaar | 42/48 | € 323.882 | € 556.922 | +€ 233.040 | +72,0% |
| Schulden op meer dan één jaar die binnen het jaar vervallen | 42 | € 149.782 | € 414.561 | +€ 264.779 | +177% |
| Handelsschulden | 44 | € 44.950 | € 39.065 | -€ 5.885 | -13,1% |
| Leveranciers | 440/4 | € 44.950 | € 39.065 | -€ 5.885 | -13,1% |
| Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten | 45 | € 129.150 | € 103.296 | -€ 25.854 | -20,0% |
| Belastingen | 450/3 | € 45.256 | € 25.574 | -€ 19.682 | -43,5% |
| Bezoldigingen en sociale lasten | 454/9 | € 83.894 | € 77.722 | -€ 6.172 | -7,4% |
| Overige schulden | 47/48 | € 0 | - | = | |
| Overlopende rekeningen | 492/3 | € 333.291 | € 301.781 | -€ 31.510 | -9,5% |
| Niet-recurrente bedrijfsopbrengsten | 76A | € 0 | € 7.195 | +€ 7.195 | |
| Bezoldigingen, sociale lasten en pensioenen | 62 | € 1.045.329 | € 868.269 | -€ 177.060 | -16,9% |
| Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa | 630 | € 410.695 | € 520.569 | +€ 109.874 | +26,8% |
| Waardeverminderingen op voorraden, op bestellingen in uitvoering en op handelsvorderingen: toevoegingen (terugnemingen) | 631/4 | € 8.869 | -€ 233 | -€ 9.102 | |
| Andere bedrijfskosten | 640/8 | € 2.610 | € 3.854 | +€ 1.244 | +47,7% |
| Bruto bedrijfsmarge | 9900 | € 1.186.613 | € 1.471.081 | +€ 284.468 | +24,0% |
| Bedrijfswinst (bedrijfsverlies) | 9901 | -€ 280.890 | € 78.621 | +€ 359.511 | |
| Financiële opbrengsten | 75/76B | € 142.055 | € 168.668 | +€ 26.613 | +18,7% |
| Recurrente financiële opbrengsten | 75 | € 142.055 | € 168.668 | +€ 26.613 | +18,7% |
| Financiële kosten | 65/66B | € 70.881 | € 73.915 | +€ 3.034 | +4,3% |
| Recurrente financiële kosten | 65 | € 70.881 | € 73.915 | +€ 3.034 | +4,3% |
| Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting | 9903 | -€ 209.716 | € 173.375 | +€ 383.090 | |
| Belastingen op het resultaat | 67/77 | € 634 | € 410 | -€ 224 | -35,4% |
| Winst (verlies) van het boekjaar | 9904 | -€ 210.350 | € 172.965 | +€ 383.315 | |
| Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar | 9905 | -€ 210.350 | € 172.965 | +€ 383.315 |
Volgende stappen
Berekening en bronnen
Bron: neergelegde jaarrekeningen (NBB), boekjaren afgesloten op 31 december 2022 en 31 december 2023. Groen is een gunstige beweging voor die post, rood een ongunstige. Opgemaakt op 3 november 2026 via checked.be.