SMART: wat veranderde er
SMART
Grootste bewegingen
- Financiële vaste activa +€ 166.350
stijging van € 166.350, van € 0 naar € 166.350
- Liquide middelen -€ 36.231
daling van € 36.231 (-40,8%), van € 88.789 naar € 52.558
vooral door Investeringen in vaste activa (netto) (-€ 167.780) en Inbreng, uitkeringen en overige (-€ 16.000)
- Materiële vaste activa -€ 8.513
daling van € 8.513 (-18,5%), van € 46.116 naar € 37.603
waarvan Terreinen en gebouwen: -€ 5.670
- Vorderingen op ten hoogste één jaar +€ 5.738
stijging van € 5.738 (+37,3%), van € 15.385 naar € 21.123
waarvan Overige vorderingen: +€ 3.799
- Schulden op meer dan één jaar +€ 103.441
stijging van € 103.441 (+3.990%), van € 2.593 naar € 106.034
- Reserves -€ 16.000
daling van € 16.000 (-7,6%), van € 210.314 naar € 194.314
- Overige schulden +€ 16.000
stijging van € 16.000, van € 0 naar € 16.000
- Schulden > 1 jaar die binnen het jaar vervallen +€ 14.848
stijging van € 14.848 (+485%), van € 3.061 naar € 17.909
- Overgedragen winst (verlies) +€ 8.215
stijging van € 8.215 (+9,2%), van -€ 89.469 naar -€ 81.255
- Bruto bedrijfsmarge +€ 99.066
stijging van € 99.066, van -€ 73.523 naar € 25.543
- Afschrijvingen +€ 1.679
stijging van € 1.679 (+20,3%), van € 8.264 naar € 9.943
Evolutie van het resultaat, 2024 tot 2025
Per post van de resultatenrekening ziet u het verschil als effect op het resultaat. Hogere kosten verlagen het resultaat, hogere opbrengsten verhogen het.
Afgeleide kasstroombrug
De brug is afgeleid uit de balansen van 2024 en 2025 en het resultaat van 2025. Er is geen neergelegd kasstroomoverzicht. U ziet waar het geld vandaan kwam en naartoe ging.
Alle posten naast elkaar
| Post | Code | 2024 | 2025 | Verschil | % |
|---|---|---|---|---|---|
| Totaal activa | 20/58 | € 153.384 | € 280.876 | +€ 127.492 | +83,1% |
| Vaste activa | 21/28 | € 46.116 | € 203.953 | +€ 157.837 | +342% |
| Materiële vaste activa | 22/27 | € 46.116 | € 37.603 | -€ 8.513 | -18,5% |
| Terreinen en gebouwen | 22 | € 28.382 | € 22.712 | -€ 5.670 | -20,0% |
| Installaties, machines en uitrusting | 23 | € 5.975 | € 4.555 | -€ 1.420 | -23,8% |
| Meubilair en rollend materieel | 24 | € 11.759 | € 10.337 | -€ 1.422 | -12,1% |
| Financiële vaste activa | 28 | € 0 | € 166.350 | +€ 166.350 | |
| Vlottende activa | 29/58 | € 107.267 | € 76.922 | -€ 30.345 | -28,3% |
| Vorderingen op ten hoogste één jaar | 40/41 | € 15.385 | € 21.123 | +€ 5.738 | +37,3% |
| Handelsvorderingen | 40 | € 15.027 | € 16.966 | +€ 1.939 | +12,9% |
| Overige vorderingen | 41 | € 359 | € 4.157 | +€ 3.799 | +1.059% |
| Liquide middelen | 54/58 | € 88.789 | € 52.558 | -€ 36.231 | -40,8% |
| Overlopende rekeningen | 490/1 | € 3.093 | € 3.241 | +€ 148 | +4,8% |
| Totaal passiva | 10/49 | € 153.384 | € 280.876 | +€ 127.492 | +83,1% |
| Eigen vermogen | 10/15 | € 139.445 | € 131.659 | -€ 7.785 | -5,6% |
| Inbreng | 10/11 | € 18.600 | € 18.600 | = | 0,0% |
| Reserves | 13 | € 210.314 | € 194.314 | -€ 16.000 | -7,6% |
| Beschikbare reserves | 133 | € 210.314 | € 194.314 | -€ 16.000 | -7,6% |
| Overgedragen winst (verlies) | 14 | -€ 89.469 | -€ 81.255 | +€ 8.215 | +9,2% |
| Schulden | 17/49 | € 13.939 | € 149.216 | +€ 135.277 | +971% |
| Schulden op meer dan één jaar | 17 | € 2.593 | € 106.034 | +€ 103.441 | +3.990% |
| Financiële schulden | 170/4 | € 2.593 | € 106.034 | +€ 103.441 | +3.990% |
| Schulden op ten hoogste één jaar | 42/48 | € 11.346 | € 43.183 | +€ 31.836 | +281% |
| Schulden op meer dan één jaar die binnen het jaar vervallen | 42 | € 3.061 | € 17.909 | +€ 14.848 | +485% |
| Handelsschulden | 44 | € 553 | € 866 | +€ 313 | +56,6% |
| Leveranciers | 440/4 | € 553 | € 866 | +€ 313 | +56,6% |
| Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten | 45 | € 7.732 | € 8.408 | +€ 676 | +8,7% |
| Belastingen | 450/3 | € 5.232 | € 8.408 | +€ 3.176 | +60,7% |
| Bezoldigingen en sociale lasten | 454/9 | € 2.500 | € 0 | -€ 2.500 | -100% |
| Overige schulden | 47/48 | € 0 | € 16.000 | +€ 16.000 | |
| Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa | 630 | € 8.264 | € 9.943 | +€ 1.679 | +20,3% |
| Andere bedrijfskosten | 640/8 | € 1.524 | € 1.793 | +€ 269 | +17,6% |
| Bruto bedrijfsmarge | 9900 | -€ 73.523 | € 25.543 | +€ 99.066 | |
| Bedrijfswinst (bedrijfsverlies) | 9901 | -€ 83.312 | € 13.807 | +€ 97.119 | |
| Financiële opbrengsten | 75/76B | € 0 | € 154 | +€ 154 | |
| Recurrente financiële opbrengsten | 75 | € 0 | € 154 | +€ 154 | |
| Financiële kosten | 65/66B | € 6.158 | € 5.746 | -€ 411 | -6,7% |
| Recurrente financiële kosten | 65 | € 6.158 | € 5.746 | -€ 411 | -6,7% |
| Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting | 9903 | -€ 89.469 | € 8.215 | +€ 97.684 | |
| Belastingen op het resultaat | 67/77 | € 0 | - | = | |
| Winst (verlies) van het boekjaar | 9904 | -€ 89.469 | € 8.215 | +€ 97.684 | |
| Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar | 9905 | -€ 89.469 | € 8.215 | +€ 97.684 |
Volgende stappen
Berekening en bronnen
Bron: neergelegde jaarrekeningen (NBB), boekjaren afgesloten op 31 december 2024 en 31 december 2025. Groen is een gunstige beweging voor die post, rood een ongunstige. Opgemaakt op 4 november 2026 via checked.be.