Sleeyax: wat veranderde er
Twee boekjaren naast elkaar, uitgelegd: wat er het meest bewoog in balans en resultaat, waarom het resultaat steeg of daalde, en waar het geld naartoe ging.
Sleeyax
Grootste bewegingen
- Vorderingen op ten hoogste één jaar +€ 3.309
stijging van € 3.309 (+387%), van € 855 naar € 4.164
waarvan Overige vorderingen: +€ 2.784
- Liquide middelen +€ 2.944
stijging van € 2.944 (+2,4%), van € 120.147 naar € 123.090
vooral door Resultaat van het boekjaar (+€ 9.762) en Afschrijvingen (+€ 935)
- Reserves +€ 9.762
stijging van € 9.762 (+8,4%), van € 116.325 naar € 126.087
- Schulden voor belastingen, lonen en sociale lasten -€ 4.369
niet meer vermeld in 2025 (was € 4.369)
- Bruto bedrijfsmarge -€ 12.053
daling van € 12.053 (-43,7%), van € 27.553 naar € 15.500
- Belastingen -€ 3.840
daling van € 3.840 (-45,7%), van € 8.395 naar € 4.556
Van het resultaat van 2024 naar dat van 2025
Elke balk is het verschil in één post van de resultatenrekening, als effect op het resultaat: hogere kosten drukken het, hogere opbrengsten tillen het op.
Afgeleide kasstroombrug
Afgeleid uit de balansen van 2024 en 2025 en het resultaat van 2025: geen neergelegd kasstroomoverzicht. Zo leest u waar het geld vandaan kwam en naartoe ging.
Alle posten naast elkaar
| Post | Code | 2024 | 2025 | Verschil | % |
|---|---|---|---|---|---|
| Totaal activa | 20/58 | € 123.293 | € 128.845 | +€ 5.552 | +4,5% |
| Vaste activa | 21/28 | € 2.291 | € 1.356 | -€ 935 | -40,8% |
| Materiële vaste activa | 22/27 | € 2.291 | € 1.356 | -€ 935 | -40,8% |
| Meubilair en rollend materieel | 24 | € 2.291 | € 1.356 | -€ 935 | -40,8% |
| Vlottende activa | 29/58 | € 121.002 | € 127.489 | +€ 6.487 | +5,4% |
| Vorderingen op ten hoogste één jaar | 40/41 | € 855 | € 4.164 | +€ 3.309 | +387% |
| Handelsvorderingen | 40 | € 600 | € 1.125 | +€ 525 | +87,5% |
| Overige vorderingen | 41 | € 255 | € 3.039 | +€ 2.784 | +1.092% |
| Liquide middelen | 54/58 | € 120.147 | € 123.090 | +€ 2.944 | +2,4% |
| Overlopende rekeningen | 490/1 | - | € 235 | +€ 235 | |
| Totaal passiva | 10/49 | € 123.293 | € 128.845 | +€ 5.552 | +4,5% |
| Eigen vermogen | 10/15 | € 118.325 | € 128.087 | +€ 9.762 | +8,3% |
| Inbreng | 10/11 | € 2.000 | € 2.000 | = | 0,0% |
| Reserves | 13 | € 116.325 | € 126.087 | +€ 9.762 | +8,4% |
| Beschikbare reserves | 133 | € 116.325 | € 126.087 | +€ 9.762 | +8,4% |
| Schulden | 17/49 | € 4.968 | € 758 | -€ 4.210 | -84,7% |
| Schulden op ten hoogste één jaar | 42/48 | € 4.968 | € 758 | -€ 4.210 | -84,7% |
| Handelsschulden | 44 | € 599 | € 717 | +€ 118 | +19,8% |
| Leveranciers | 440/4 | € 599 | € 717 | +€ 118 | +19,8% |
| Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten | 45 | € 4.369 | - | -€ 4.369 | |
| Belastingen | 450/3 | € 4.369 | - | -€ 4.369 | |
| Overige schulden | 47/48 | - | € 41 | +€ 41 | |
| Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa | 630 | € 935 | € 935 | = | 0,0% |
| Andere bedrijfskosten | 640/8 | € 182 | € 186 | +€ 4 | +2,1% |
| Bruto bedrijfsmarge | 9900 | € 27.553 | € 15.500 | -€ 12.053 | -43,7% |
| Bedrijfswinst (bedrijfsverlies) | 9901 | € 26.436 | € 14.379 | -€ 12.057 | -45,6% |
| Financiële kosten | 65/66B | € 51 | € 61 | +€ 10 | +20,4% |
| Recurrente financiële kosten | 65 | € 51 | € 61 | +€ 10 | +20,4% |
| Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting | 9903 | € 26.385 | € 14.318 | -€ 12.067 | -45,7% |
| Belastingen op het resultaat | 67/77 | € 8.395 | € 4.556 | -€ 3.840 | -45,7% |
| Winst (verlies) van het boekjaar | 9904 | € 17.990 | € 9.762 | -€ 8.228 | -45,7% |
| Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar | 9905 | € 17.990 | € 9.762 | -€ 8.228 | -45,7% |
Bron: neergelegde jaarrekeningen (NBB), boekjaren afgesloten op 31 december 2024 en 31 december 2025. Kleur: groen is een gunstige beweging voor die post, rood een ongunstige. Opgemaakt op 18 oktober 2026 via checked.be.