SLAST: wat veranderde er
Twee boekjaren naast elkaar, uitgelegd: wat er het meest bewoog in balans en resultaat, waarom het resultaat steeg of daalde, en waar het geld naartoe ging.
SLAST
Grootste bewegingen
- Liquide middelen -€ 31.428
daling van € 31.428 (-51,7%), van € 60.794 naar € 29.366
vooral door Investeringen in vaste activa (netto) (-€ 26.125) en Schulden voor belastingen, lonen en sociale lasten (-€ 24.428)
- Vorderingen op ten hoogste één jaar +€ 10.082
stijging van € 10.082 (+22,1%), van € 45.619 naar € 55.702
waarvan Overige vorderingen: +€ 8.956
- Materiële vaste activa +€ 7.249
stijging van € 7.249 (+8,2%), van € 87.988 naar € 95.237
waarvan Overige materiële vaste activa: +€ 6.377
- Schulden voor belastingen, lonen en sociale lasten -€ 24.428
daling van € 24.428 (-63,1%), van € 38.688 naar € 14.261
waarvan Belastingen: -€ 26.753
- Reserves +€ 8.000
stijging van € 8.000 (+5,2%), van € 154.000 naar € 162.000
- Bruto bedrijfsmarge -€ 25.896
daling van € 25.896 (-47,0%), van € 55.079 naar € 29.182
- Afschrijvingen +€ 11.130
stijging van € 11.130 (+144%), van € 7.746 naar € 18.876
- Belastingen -€ 6.320
daling van € 6.320 (-68,9%), van € 9.174 naar € 2.854
- Financiële opbrengsten +€ 1.310
stijging van € 1.310 (+195%), van € 670 naar € 1.980
Van het resultaat van 2023 naar dat van 2024
Elke balk is het verschil in één post van de resultatenrekening, als effect op het resultaat: hogere kosten drukken het, hogere opbrengsten tillen het op.
Afgeleide kasstroombrug
Afgeleid uit de balansen van 2023 en 2024 en het resultaat van 2024: geen neergelegd kasstroomoverzicht. Zo leest u waar het geld vandaan kwam en naartoe ging.
Alle posten naast elkaar
| Post | Code | 2023 | 2024 | Verschil | % |
|---|---|---|---|---|---|
| Totaal activa | 20/58 | € 219.456 | € 205.359 | -€ 14.097 | -6,4% |
| Vaste activa | 21/28 | € 113.043 | € 120.292 | +€ 7.249 | +6,4% |
| Materiële vaste activa | 22/27 | € 87.988 | € 95.237 | +€ 7.249 | +8,2% |
| Meubilair en rollend materieel | 24 | € 1.755 | € 2.626 | +€ 871 | +49,7% |
| Overige materiële vaste activa | 26 | € 86.233 | € 92.611 | +€ 6.377 | +7,4% |
| Financiële vaste activa | 28 | € 25.055 | € 25.055 | = | 0,0% |
| Vlottende activa | 29/58 | € 106.413 | € 85.067 | -€ 21.346 | -20,1% |
| Vorderingen op ten hoogste één jaar | 40/41 | € 45.619 | € 55.702 | +€ 10.082 | +22,1% |
| Handelsvorderingen | 40 | € 19.146 | € 20.272 | +€ 1.127 | +5,9% |
| Overige vorderingen | 41 | € 26.474 | € 35.430 | +€ 8.956 | +33,8% |
| Liquide middelen | 54/58 | € 60.794 | € 29.366 | -€ 31.428 | -51,7% |
| Totaal passiva | 10/49 | € 219.456 | € 205.359 | -€ 14.097 | -6,4% |
| Eigen vermogen | 10/15 | € 165.130 | € 173.593 | +€ 8.463 | +5,1% |
| Inbreng | 10/11 | € 10.000 | € 10.000 | = | 0,0% |
| Reserves | 13 | € 154.000 | € 162.000 | +€ 8.000 | +5,2% |
| Beschikbare reserves | 133 | € 154.000 | € 162.000 | +€ 8.000 | +5,2% |
| Overgedragen winst (verlies) | 14 | € 1.130 | € 1.593 | +€ 463 | +41,0% |
| Schulden | 17/49 | € 54.326 | € 31.766 | -€ 22.560 | -41,5% |
| Schulden op ten hoogste één jaar | 42/48 | € 54.326 | € 31.766 | -€ 22.560 | -41,5% |
| Handelsschulden | 44 | € 15.638 | € 17.506 | +€ 1.867 | +11,9% |
| Leveranciers | 440/4 | € 15.638 | € 17.506 | +€ 1.867 | +11,9% |
| Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten | 45 | € 38.688 | € 14.261 | -€ 24.428 | -63,1% |
| Belastingen | 450/3 | € 38.688 | € 11.936 | -€ 26.753 | -69,1% |
| Bezoldigingen en sociale lasten | 454/9 | - | € 2.325 | +€ 2.325 | |
| Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa | 630 | € 7.746 | € 18.876 | +€ 11.130 | +144% |
| Andere bedrijfskosten | 640/8 | - | € 387 | +€ 387 | |
| Bruto bedrijfsmarge | 9900 | € 55.079 | € 29.182 | -€ 25.896 | -47,0% |
| Bedrijfswinst (bedrijfsverlies) | 9901 | € 47.333 | € 9.919 | -€ 37.414 | -79,0% |
| Financiële opbrengsten | 75/76B | € 670 | € 1.980 | +€ 1.310 | +195% |
| Recurrente financiële opbrengsten | 75 | € 670 | € 1.980 | +€ 1.310 | +195% |
| Financiële kosten | 65/66B | € 173 | € 582 | +€ 408 | +236% |
| Recurrente financiële kosten | 65 | € 173 | € 582 | +€ 408 | +236% |
| Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting | 9903 | € 47.830 | € 11.317 | -€ 36.513 | -76,3% |
| Belastingen op het resultaat | 67/77 | € 9.174 | € 2.854 | -€ 6.320 | -68,9% |
| Winst (verlies) van het boekjaar | 9904 | € 38.656 | € 8.463 | -€ 30.193 | -78,1% |
| Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar | 9905 | € 38.656 | € 8.463 | -€ 30.193 | -78,1% |
Bron: neergelegde jaarrekeningen (NBB), boekjaren afgesloten op 31 december 2023 en 31 december 2024. Kleur: groen is een gunstige beweging voor die post, rood een ongunstige. Opgemaakt op 15 oktober 2026 via checked.be.