SKETCH TWO: wat veranderde er
Twee boekjaren naast elkaar, uitgelegd: wat er het meest bewoog in balans en resultaat, waarom het resultaat steeg of daalde, en waar het geld naartoe ging.
SKETCH TWO
Grootste bewegingen
- Vorderingen op ten hoogste één jaar +€ 9.478
stijging van € 9.478 (+200%), van € 4.746 naar € 14.224
waarvan Handelsvorderingen: +€ 12.553
- Overlopende rekeningen (activa) -€ 4.030
niet meer vermeld in 2024 (was € 4.030)
- Financiële vaste activa -€ 2.385
niet meer vermeld in 2024 (was € 2.385)
- Overige schulden +€ 31.266
stijging van € 31.266 (+153%), van € 20.442 naar € 51.707
- Overgedragen winst (verlies) -€ 30.802
daling van € 30.802 (-75,0%), van -€ 41.044 naar -€ 71.846
- Handelsschulden +€ 2.232
stijging van € 2.232 (+82,2%), van € 2.716 naar € 4.948
- Schulden voor belastingen, lonen en sociale lasten +€ 861
stijging van € 861 (+36,3%), van € 2.374 naar € 3.235
waarvan Bezoldigingen en sociale lasten: +€ 652
- Overlopende rekeningen (passiva) -€ 484
daling van € 484 (-58,4%), van € 828 naar € 345
- Bruto bedrijfsmarge +€ 1.717
stijging van € 1.717 (+5,5%), van -€ 31.197 naar -€ 29.479
- Andere bedrijfskosten +€ 879
stijging van € 879 (+398%), van € 221 naar € 1.100
Van het resultaat van 2023 naar dat van 2024
Elke balk is het verschil in één post van de resultatenrekening, als effect op het resultaat: hogere kosten drukken het, hogere opbrengsten tillen het op.
Afgeleide kasstroombrug
Afgeleid uit de balansen van 2023 en 2024 en het resultaat van 2024: geen neergelegd kasstroomoverzicht. Zo leest u waar het geld vandaan kwam en naartoe ging.
Alle posten naast elkaar
| Post | Code | 2023 | 2024 | Verschil | % |
|---|---|---|---|---|---|
| Totaal activa | 20/58 | € 11.487 | € 14.560 | +€ 3.073 | +26,8% |
| Vaste activa | 21/28 | € 2.385 | - | -€ 2.385 | |
| Financiële vaste activa | 28 | € 2.385 | - | -€ 2.385 | |
| Vlottende activa | 29/58 | € 9.102 | € 14.560 | +€ 5.458 | +60,0% |
| Vorderingen op ten hoogste één jaar | 40/41 | € 4.746 | € 14.224 | +€ 9.478 | +200% |
| Handelsvorderingen | 40 | € 1.241 | € 13.794 | +€ 12.553 | +1.012% |
| Overige vorderingen | 41 | € 3.505 | € 430 | -€ 3.075 | -87,7% |
| Liquide middelen | 54/58 | € 327 | € 336 | +€ 9 | +2,9% |
| Overlopende rekeningen | 490/1 | € 4.030 | - | -€ 4.030 | |
| Totaal passiva | 10/49 | € 11.487 | € 14.560 | +€ 3.073 | +26,8% |
| Eigen vermogen | 10/15 | -€ 14.873 | -€ 45.675 | -€ 30.802 | -207% |
| Inbreng | 10/11 | € 20.000 | € 20.000 | = | 0,0% |
| Buiten kapitaal | 11 | - | € 20.000 | +€ 20.000 | |
| Andere | 1109/19 | - | € 20.000 | +€ 20.000 | |
| Reserves | 13 | € 6.171 | € 6.171 | = | 0,0% |
| Beschikbare reserves | 133 | € 6.171 | € 6.171 | = | 0,0% |
| Overgedragen winst (verlies) | 14 | -€ 41.044 | -€ 71.846 | -€ 30.802 | -75,0% |
| Schulden | 17/49 | € 26.360 | € 60.235 | +€ 33.875 | +129% |
| Schulden op ten hoogste één jaar | 42/48 | € 25.532 | € 59.891 | +€ 34.359 | +135% |
| Handelsschulden | 44 | € 2.716 | € 4.948 | +€ 2.232 | +82,2% |
| Leveranciers | 440/4 | € 2.716 | € 4.948 | +€ 2.232 | +82,2% |
| Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten | 45 | € 2.374 | € 3.235 | +€ 861 | +36,3% |
| Belastingen | 450/3 | € 2.374 | € 2.583 | +€ 209 | +8,8% |
| Bezoldigingen en sociale lasten | 454/9 | - | € 652 | +€ 652 | |
| Overige schulden | 47/48 | € 20.442 | € 51.707 | +€ 31.266 | +153% |
| Overlopende rekeningen | 492/3 | € 828 | € 345 | -€ 484 | -58,4% |
| Andere bedrijfskosten | 640/8 | € 221 | € 1.100 | +€ 879 | +398% |
| Bruto bedrijfsmarge | 9900 | -€ 31.197 | -€ 29.479 | +€ 1.717 | +5,5% |
| Bedrijfswinst (bedrijfsverlies) | 9901 | -€ 31.418 | -€ 30.579 | +€ 839 | +2,7% |
| Financiële kosten | 65/66B | € 108 | € 14 | -€ 94 | -87,2% |
| Recurrente financiële kosten | 65 | € 108 | € 14 | -€ 94 | -87,2% |
| Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting | 9903 | -€ 31.526 | -€ 30.593 | +€ 933 | +3,0% |
| Belastingen op het resultaat | 67/77 | - | € 209 | +€ 209 | |
| Winst (verlies) van het boekjaar | 9904 | -€ 31.526 | -€ 30.802 | +€ 723 | +2,3% |
| Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar | 9905 | -€ 31.526 | -€ 30.802 | +€ 723 | +2,3% |
Bron: neergelegde jaarrekeningen (NBB), boekjaren afgesloten op 31 december 2023 en 31 december 2024. Kleur: groen is een gunstige beweging voor die post, rood een ongunstige. Opgemaakt op 17 oktober 2026 via checked.be.