SINT - JACOB: wat veranderde er
Twee boekjaren naast elkaar, uitgelegd: wat er het meest bewoog in balans en resultaat, waarom het resultaat steeg of daalde, en waar het geld naartoe ging.
SINT - JACOB
Grootste bewegingen
- Materiële vaste activa -€ 25.310
daling van € 25.310 (-3,1%), van € 815.025 naar € 789.715
waarvan Terreinen en gebouwen: -€ 19.690
- Schulden op meer dan één jaar -€ 38.265
daling van € 38.265 (-4,6%), van € 831.085 naar € 792.820
- Overgedragen winst (verlies) +€ 10.118
stijging van € 10.118 (+10,6%), van -€ 95.230 naar -€ 85.112
- Bruto bedrijfsmarge +€ 4.571
stijging van € 4.571 (+6,6%), van € 68.911 naar € 73.482
- Financiële kosten -€ 1.136
daling van € 1.136 (-3,7%), van € 30.427 naar € 29.290
Van het resultaat van 2024 naar dat van 2025
Elke balk is het verschil in één post van de resultatenrekening, als effect op het resultaat: hogere kosten drukken het, hogere opbrengsten tillen het op.
Afgeleide kasstroombrug
Afgeleid uit de balansen van 2024 en 2025 en het resultaat van 2025: geen neergelegd kasstroomoverzicht. Zo leest u waar het geld vandaan kwam en naartoe ging.
Alle posten naast elkaar
| Post | Code | 2024 | 2025 | Verschil | % |
|---|---|---|---|---|---|
| Totaal activa | 20/58 | € 994.908 | € 975.305 | -€ 19.603 | -2,0% |
| Oprichtingskosten | 20 | € 3.196 | € 2.448 | -€ 748 | -23,4% |
| Vaste activa | 21/28 | € 815.025 | € 789.715 | -€ 25.310 | -3,1% |
| Materiële vaste activa | 22/27 | € 815.025 | € 789.715 | -€ 25.310 | -3,1% |
| Terreinen en gebouwen | 22 | € 789.343 | € 769.654 | -€ 19.690 | -2,5% |
| Installaties, machines en uitrusting | 23 | € 25.682 | € 20.061 | -€ 5.620 | -21,9% |
| Vlottende activa | 29/58 | € 176.687 | € 183.143 | +€ 6.455 | +3,7% |
| Vorderingen op meer dan één jaar | 29 | € 170.000 | € 170.000 | = | 0,0% |
| Overige vorderingen | 291 | € 170.000 | € 170.000 | = | 0,0% |
| Vorderingen op ten hoogste één jaar | 40/41 | - | € 2.427 | +€ 2.427 | |
| Handelsvorderingen | 40 | - | € 2.427 | +€ 2.427 | |
| Geldbeleggingen | 50/53 | € 0 | € 0 | -€ 0 | -100% |
| Liquide middelen | 54/58 | € 0 | € 665 | +€ 665 | |
| Overlopende rekeningen | 490/1 | € 6.687 | € 10.052 | +€ 3.364 | +50,3% |
| Totaal passiva | 10/49 | € 994.908 | € 975.305 | -€ 19.603 | -2,0% |
| Eigen vermogen | 10/15 | € 61.006 | € 71.125 | +€ 10.118 | +16,6% |
| Inbreng | 10/11 | € 148.736 | € 148.736 | = | 0,0% |
| Kapitaal | 10 | € 148.736 | € 148.736 | = | 0,0% |
| Geplaatst kapitaal | 100 | € 148.736 | € 148.736 | = | 0,0% |
| Reserves | 13 | € 7.500 | € 7.500 | = | 0,0% |
| Onbeschikbare reserves | 130/1 | € 7.500 | € 7.500 | = | 0,0% |
| Wettelijke reserve | 130 | € 7.500 | € 7.500 | = | 0,0% |
| Overgedragen winst (verlies) | 14 | -€ 95.230 | -€ 85.112 | +€ 10.118 | +10,6% |
| Schulden | 17/49 | € 933.902 | € 904.181 | -€ 29.721 | -3,2% |
| Schulden op meer dan één jaar | 17 | € 831.085 | € 792.820 | -€ 38.265 | -4,6% |
| Financiële schulden | 170/4 | € 831.085 | € 792.820 | -€ 38.265 | -4,6% |
| Schulden op ten hoogste één jaar | 42/48 | € 100.657 | € 109.661 | +€ 9.004 | +8,9% |
| Schulden op meer dan één jaar die binnen het jaar vervallen | 42 | € 37.655 | € 38.917 | +€ 1.262 | +3,4% |
| Financiële schulden | 43 | € 679 | € 0 | -€ 679 | -100% |
| Kredietinstellingen | 430/8 | € 679 | € 0 | -€ 679 | -100% |
| Handelsschulden | 44 | € 1.627 | € 8.698 | +€ 7.070 | +434% |
| Leveranciers | 440/4 | € 1.627 | € 8.698 | +€ 7.070 | +434% |
| Overige schulden | 47/48 | € 60.695 | € 62.046 | +€ 1.350 | +2,2% |
| Overlopende rekeningen | 492/3 | € 2.160 | € 1.700 | -€ 460 | -21,3% |
| Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa | 630 | € 31.906 | € 31.212 | -€ 693 | -2,2% |
| Andere bedrijfskosten | 640/8 | € 6.266 | € 6.261 | -€ 5 | -0,1% |
| Niet-recurrente bedrijfskosten | 66A | € 0 | - | = | |
| Bruto bedrijfsmarge | 9900 | € 68.911 | € 73.482 | +€ 4.571 | +6,6% |
| Bedrijfswinst (bedrijfsverlies) | 9901 | € 30.739 | € 36.008 | +€ 5.270 | +17,1% |
| Financiële opbrengsten | 75/76B | € 3.400 | € 3.400 | = | 0,0% |
| Recurrente financiële opbrengsten | 75 | € 3.400 | € 3.400 | = | 0,0% |
| Financiële kosten | 65/66B | € 30.427 | € 29.290 | -€ 1.136 | -3,7% |
| Recurrente financiële kosten | 65 | € 30.427 | € 29.290 | -€ 1.136 | -3,7% |
| Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting | 9903 | € 3.712 | € 10.118 | +€ 6.406 | +173% |
| Winst (verlies) van het boekjaar | 9904 | € 3.712 | € 10.118 | +€ 6.406 | +173% |
| Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar | 9905 | € 3.712 | € 10.118 | +€ 6.406 | +173% |
Bron: neergelegde jaarrekeningen (NBB), boekjaren afgesloten op 31 december 2024 en 31 december 2025. Kleur: groen is een gunstige beweging voor die post, rood een ongunstige. Opgemaakt op 18 oktober 2026 via checked.be.