SINERO: wat veranderde er
Twee boekjaren naast elkaar, uitgelegd: wat er het meest bewoog in balans en resultaat, waarom het resultaat steeg of daalde, en waar het geld naartoe ging.
SINERO
Grootste bewegingen
- Liquide middelen -€ 14.818
daling van € 14.818 (-13,9%), van € 106.649 naar € 91.831
vooral door Inbreng, uitkeringen en overige (-€ 200.000) en Vorderingen op ten hoogste één jaar (-€ 8.664)
- Vorderingen op ten hoogste één jaar +€ 8.664
stijging van € 8.664 (+56,5%), van € 15.326 naar € 23.990
waarvan Handelsvorderingen: +€ 8.957
- Overlopende rekeningen (activa) +€ 6.000
nieuw in 2025: € 6.000
- Materiële vaste activa -€ 3.229
daling van € 3.229 (-35,8%), van € 9.019 naar € 5.790
- Overige schulden +€ 161.995
stijging van € 161.995 (+1.990%), van € 8.140 naar € 170.135
- Overgedragen winst (verlies) -€ 159.101
daling van € 159.101 (-94,5%), van € 168.444 naar € 9.343
- Schulden voor belastingen, lonen en sociale lasten -€ 6.672
daling van € 6.672 (-54,3%), van € 12.280 naar € 5.609
- Bruto bedrijfsmarge +€ 4.209
stijging van € 4.209 (+9,2%), van € 45.525 naar € 49.734
- Belastingen +€ 2.996
stijging van € 2.996 (+34,9%), van € 8.577 naar € 11.572
- Financiële opbrengsten +€ 2.400
stijging van € 2.400 (+54,5%), van € 4.400 naar € 6.800
- Afschrijvingen +€ 1.389
stijging van € 1.389 (+75,5%), van € 1.840 naar € 3.229
Van het resultaat van 2024 naar dat van 2025
Elke balk is het verschil in één post van de resultatenrekening, als effect op het resultaat: hogere kosten drukken het, hogere opbrengsten tillen het op.
Afgeleide kasstroombrug
Afgeleid uit de balansen van 2024 en 2025 en het resultaat van 2025: geen neergelegd kasstroomoverzicht. Zo leest u waar het geld vandaan kwam en naartoe ging.
Alle posten naast elkaar
| Post | Code | 2024 | 2025 | Verschil | % |
|---|---|---|---|---|---|
| Totaal activa | 20/58 | € 191.279 | € 187.896 | -€ 3.383 | -1,8% |
| Vaste activa | 21/28 | € 69.304 | € 66.075 | -€ 3.229 | -4,7% |
| Materiële vaste activa | 22/27 | € 9.019 | € 5.790 | -€ 3.229 | -35,8% |
| Meubilair en rollend materieel | 24 | € 9.019 | € 5.790 | -€ 3.229 | -35,8% |
| Financiële vaste activa | 28 | € 60.285 | € 60.285 | = | 0,0% |
| Vlottende activa | 29/58 | € 121.975 | € 121.821 | -€ 154 | -0,1% |
| Vorderingen op ten hoogste één jaar | 40/41 | € 15.326 | € 23.990 | +€ 8.664 | +56,5% |
| Handelsvorderingen | 40 | € 533 | € 9.490 | +€ 8.957 | +1.679% |
| Overige vorderingen | 41 | € 14.792 | € 14.500 | -€ 292 | -2,0% |
| Liquide middelen | 54/58 | € 106.649 | € 91.831 | -€ 14.818 | -13,9% |
| Overlopende rekeningen | 490/1 | - | € 6.000 | +€ 6.000 | |
| Totaal passiva | 10/49 | € 191.279 | € 187.896 | -€ 3.383 | -1,8% |
| Eigen vermogen | 10/15 | € 169.444 | € 10.343 | -€ 159.101 | -93,9% |
| Inbreng | 10/11 | € 1.000 | € 1.000 | = | 0,0% |
| Overgedragen winst (verlies) | 14 | € 168.444 | € 9.343 | -€ 159.101 | -94,5% |
| Schulden | 17/49 | € 21.834 | € 177.553 | +€ 155.718 | +713% |
| Schulden op ten hoogste één jaar | 42/48 | € 21.834 | € 177.553 | +€ 155.718 | +713% |
| Handelsschulden | 44 | € 1.414 | € 1.809 | +€ 395 | +27,9% |
| Leveranciers | 440/4 | € 1.414 | € 1.809 | +€ 395 | +27,9% |
| Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten | 45 | € 12.280 | € 5.609 | -€ 6.672 | -54,3% |
| Belastingen | 450/3 | € 12.280 | € 5.609 | -€ 6.672 | -54,3% |
| Overige schulden | 47/48 | € 8.140 | € 170.135 | +€ 161.995 | +1.990% |
| Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa | 630 | € 1.840 | € 3.229 | +€ 1.389 | +75,5% |
| Andere bedrijfskosten | 640/8 | € 636 | € 759 | +€ 122 | +19,2% |
| Niet-recurrente bedrijfskosten | 66A | € 640 | € 0 | -€ 640 | -100% |
| Bruto bedrijfsmarge | 9900 | € 45.525 | € 49.734 | +€ 4.209 | +9,2% |
| Bedrijfswinst (bedrijfsverlies) | 9901 | € 42.409 | € 45.746 | +€ 3.337 | +7,9% |
| Financiële opbrengsten | 75/76B | € 4.400 | € 6.800 | +€ 2.400 | +54,5% |
| Recurrente financiële opbrengsten | 75 | € 4.400 | € 6.800 | +€ 2.400 | +54,5% |
| Financiële kosten | 65/66B | € 379 | € 75 | -€ 305 | -80,3% |
| Recurrente financiële kosten | 65 | € 379 | € 75 | -€ 305 | -80,3% |
| Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting | 9903 | € 46.430 | € 52.471 | +€ 6.041 | +13,0% |
| Belastingen op het resultaat | 67/77 | € 8.577 | € 11.572 | +€ 2.996 | +34,9% |
| Winst (verlies) van het boekjaar | 9904 | € 37.853 | € 40.899 | +€ 3.046 | +8,0% |
| Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar | 9905 | € 37.853 | € 40.899 | +€ 3.046 | +8,0% |
Bron: neergelegde jaarrekeningen (NBB), boekjaren afgesloten op 31 december 2024 en 31 december 2025. Kleur: groen is een gunstige beweging voor die post, rood een ongunstige. Opgemaakt op 18 oktober 2026 via checked.be.