SIAT: wat veranderde er
Twee boekjaren naast elkaar, uitgelegd: wat er het meest bewoog in balans en resultaat, waarom het resultaat steeg of daalde, en waar het geld naartoe ging.
SIAT
Grootste bewegingen
- Vorderingen op ten hoogste één jaar +€ 33,8 mln
stijging van € 33,8 mln (+36,7%), van € 92,3 mln naar € 126,1 mln
waarvan Overige vorderingen: +€ 52,1 mln
- Financiële vaste activa +€ 32,6 mln
stijging van € 32,6 mln (+23,4%), van € 139,4 mln naar € 172,0 mln
waarvan Verbonden ondernemingen: +€ 32,6 mln
- Overige schulden +€ 106,0 mln
stijging van € 106,0 mln (+3.041%), van € 3,5 mln naar € 109,5 mln
- Inbreng -€ 70,0 mln
daling van € 70,0 mln (-56,8%), van € 123,3 mln naar € 53,3 mln
waarvan Buiten kapitaal: -€ 70,0 mln
- Overgedragen winst (verlies) +€ 31,4 mln
stijging van € 31,4 mln (+121%), van € 25,9 mln naar € 57,3 mln
- Ontvangen vooruitbetalingen -€ 5,5 mln
niet meer vermeld in 2025 (was € 5,5 mln)
- Financiële opbrengsten +€ 15,0 mln
stijging van € 15,0 mln (+40,6%), van € 36,9 mln naar € 51,9 mln
waarvan Niet-recurrente financiële opbrengsten: +€ 7,6 mln
- Omzet +€ 9,9 mln
stijging van € 9,9 mln (+42,3%), van € 23,3 mln naar € 33,2 mln
- Waardeverminderingen +€ 6,1 mln
stijging van € 6,1 mln (+91,8%), van -€ 6,6 mln naar -€ 544.149
- Handelsgoederen en grondstoffen +€ 5,6 mln
stijging van € 5,6 mln (+45,9%), van € 12,2 mln naar € 17,8 mln
waarvan Aankopen: +€ 5,6 mln
- Andere bedrijfskosten +€ 2,2 mln
stijging van € 2,2 mln (+64,5%), van € 3,3 mln naar € 5,5 mln
Van het resultaat van 2024 naar dat van 2025
Elke balk is het verschil in één post van de resultatenrekening, als effect op het resultaat: hogere kosten drukken het, hogere opbrengsten tillen het op.
Afgeleide kasstroombrug
Afgeleid uit de balansen van 2024 en 2025 en het resultaat van 2025: geen neergelegd kasstroomoverzicht. Zo leest u waar het geld vandaan kwam en naartoe ging.
Alle posten naast elkaar
| Post | Code | 2024 | 2025 | Verschil | % |
|---|---|---|---|---|---|
| Totaal activa | 20/58 | € 242.153.451 | € 301.949.699 | +€ 59,8 mln | +24,7% |
| Vaste activa | 21/28 | € 141.658.129 | € 173.653.107 | +€ 32,0 mln | +22,6% |
| Immateriële vaste activa | 21 | - | € 0 | = | |
| Materiële vaste activa | 22/27 | € 2.282.925 | € 1.696.158 | -€ 586.767 | -25,7% |
| Meubilair en rollend materieel | 24 | € 23.883 | € 24.006 | +€ 123 | +0,5% |
| Leasing en soortgelijke rechten | 25 | € 2.259.042 | € 1.672.153 | -€ 586.889 | -26,0% |
| Financiële vaste activa | 28 | € 139.375.204 | € 171.956.948 | +€ 32,6 mln | +23,4% |
| Verbonden ondernemingen | 280/1 | € 139.364.874 | € 171.946.619 | +€ 32,6 mln | +23,4% |
| Deelnemingen | 280 | € 139.364.874 | € 171.946.619 | +€ 32,6 mln | +23,4% |
| Andere financiële vaste activa | 284/8 | € 10.330 | € 10.330 | = | 0,0% |
| Aandelen | 284 | € 9.287 | € 9.287 | = | 0,0% |
| Vorderingen en borgtochten in contanten | 285/8 | € 1.043 | € 1.043 | = | 0,0% |
| Vlottende activa | 29/58 | € 100.495.322 | € 128.296.592 | +€ 27,8 mln | +27,7% |
| Voorraden en bestellingen in uitvoering | 3 | € 840.728 | € 544.097 | -€ 296.630 | -35,3% |
| Voorraden | 30/36 | € 840.728 | € 544.097 | -€ 296.630 | -35,3% |
| Handelsgoederen | 34 | € 840.728 | € 544.097 | -€ 296.630 | -35,3% |
| Vorderingen op ten hoogste één jaar | 40/41 | € 92.264.165 | € 126.113.361 | +€ 33,8 mln | +36,7% |
| Handelsvorderingen | 40 | € 25.777.650 | € 7.530.980 | -€ 18,2 mln | -70,8% |
| Overige vorderingen | 41 | € 66.486.516 | € 118.582.381 | +€ 52,1 mln | +78,4% |
| Geldbeleggingen | 50/53 | € 2.562.723 | € 397 | -€ 2,6 mln | -100,0% |
| Overige beleggingen | 51/53 | € 2.562.723 | € 397 | -€ 2,6 mln | -100,0% |
| Liquide middelen | 54/58 | € 4.098.420 | € 1.534.871 | -€ 2,6 mln | -62,5% |
| Overlopende rekeningen | 490/1 | € 729.286 | € 103.865 | -€ 625.421 | -85,8% |
| Totaal passiva | 10/49 | € 242.153.451 | € 301.949.699 | +€ 59,8 mln | +24,7% |
| Eigen vermogen | 10/15 | € 220.141.145 | € 181.578.391 | -€ 38,6 mln | -17,5% |
| Inbreng | 10/11 | € 123.264.459 | € 53.264.459 | -€ 70,0 mln | -56,8% |
| Kapitaal | 10 | € 31.000.000 | € 31.000.000 | = | 0,0% |
| Geplaatst kapitaal | 100 | € 31.000.000 | € 31.000.000 | = | 0,0% |
| Buiten kapitaal | 11 | € 92.264.459 | € 22.264.459 | -€ 70,0 mln | -75,9% |
| Uitgiftepremies | 1100/10 | € 92.264.459 | € 22.264.459 | -€ 70,0 mln | -75,9% |
| Herwaarderingsmeerwaarden | 12 | € 67.890.334 | € 67.890.334 | = | 0,0% |
| Reserves | 13 | € 3.100.000 | € 3.100.000 | = | 0,0% |
| Onbeschikbare reserves | 130/1 | € 3.100.000 | € 3.100.000 | = | 0,0% |
| Wettelijke reserve | 130 | € 3.100.000 | € 3.100.000 | = | 0,0% |
| Overgedragen winst (verlies) | 14 | € 25.886.353 | € 57.323.598 | +€ 31,4 mln | +121% |
| Schulden | 17/49 | € 22.012.306 | € 120.371.307 | +€ 98,4 mln | +447% |
| Schulden op meer dan één jaar | 17 | € 2.220.036 | € 1.463.309 | -€ 756.727 | -34,1% |
| Financiële schulden | 170/4 | € 2.220.036 | € 1.463.309 | -€ 756.727 | -34,1% |
| Leasingschulden en soortgelijke schulden | 172 | € 2.220.036 | € 1.463.309 | -€ 756.727 | -34,1% |
| Schulden op ten hoogste één jaar | 42/48 | € 19.792.270 | € 118.907.999 | +€ 99,1 mln | +501% |
| Schulden op meer dan één jaar die binnen het jaar vervallen | 42 | € 703.960 | € 756.727 | +€ 52.768 | +7,5% |
| Handelsschulden | 44 | € 10.016.855 | € 8.535.543 | -€ 1,5 mln | -14,8% |
| Leveranciers | 440/4 | € 10.016.855 | € 8.535.543 | -€ 1,5 mln | -14,8% |
| Vooruitbetalingen op bestellingen | 46 | € 5.481.875 | - | -€ 5,5 mln | |
| Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten | 45 | € 102.594 | € 82.458 | -€ 20.136 | -19,6% |
| Belastingen | 450/3 | € 2.473 | - | -€ 2.473 | |
| Bezoldigingen en sociale lasten | 454/9 | € 100.121 | € 82.458 | -€ 17.663 | -17,6% |
| Overige schulden | 47/48 | € 3.486.986 | € 109.533.271 | +€ 106,0 mln | +3.041% |
| Bedrijfsopbrengsten | 70/76A | € 23.367.220 | € 33.183.567 | +€ 9,8 mln | +42,0% |
| Omzet | 70 | € 23.304.253 | € 33.154.825 | +€ 9,9 mln | +42,3% |
| Andere bedrijfsopbrengsten | 74 | € 62.968 | € 28.742 | -€ 34.226 | -54,4% |
| Bedrijfskosten | 60/66A | € 19.705.900 | € 32.866.341 | +€ 13,2 mln | +66,8% |
| Handelsgoederen, grond- en hulpstoffen | 60 | € 12.169.462 | € 17.753.316 | +€ 5,6 mln | +45,9% |
| Aankopen | 600/8 | € 11.864.695 | € 17.456.685 | +€ 5,6 mln | +47,1% |
| Voorraad: afname (toename) | 609 | € 304.767 | € 296.630 | -€ 8.137 | -2,7% |
| Diensten en diverse goederen | 61 | € 9.011.661 | € 8.572.437 | -€ 439.224 | -4,9% |
| Bezoldigingen, sociale lasten en pensioenen | 62 | € 1.195.965 | € 987.804 | -€ 208.162 | -17,4% |
| Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa | 630 | € 591.560 | € 593.225 | +€ 1.665 | +0,3% |
| Waardeverminderingen op voorraden, op bestellingen in uitvoering en op handelsvorderingen: toevoegingen (terugnemingen) | 631/4 | -€ 6.608.588 | -€ 544.149 | +€ 6,1 mln | +91,8% |
| Andere bedrijfskosten | 640/8 | € 3.345.839 | € 5.503.709 | +€ 2,2 mln | +64,5% |
| Bedrijfswinst (bedrijfsverlies) | 9901 | € 3.661.320 | € 317.226 | -€ 3,3 mln | -91,3% |
| Financiële opbrengsten | 75/76B | € 36.895.461 | € 51.883.115 | +€ 15,0 mln | +40,6% |
| Recurrente financiële opbrengsten | 75 | € 28.928.325 | € 36.286.946 | +€ 7,4 mln | +25,4% |
| Opbrengsten uit financiële vaste activa | 750 | € 22.406.213 | € 25.290.693 | +€ 2,9 mln | +12,9% |
| Opbrengsten uit vlottende activa | 751 | € 2.616.489 | € 10.379.672 | +€ 7,8 mln | +297% |
| Andere financiële opbrengsten | 752/9 | € 3.905.623 | € 616.581 | -€ 3,3 mln | -84,2% |
| Niet-recurrente financiële opbrengsten | 76B | € 7.967.136 | € 15.596.169 | +€ 7,6 mln | +95,8% |
| Financiële kosten | 65/66B | € 17.446.771 | € 17.327.507 | -€ 119.264 | -0,7% |
| Recurrente financiële kosten | 65 | € 655.369 | € 10.367.165 | +€ 9,7 mln | +1.482% |
| Kosten van schulden | 650 | € 458.732 | € 1.460.930 | +€ 1,0 mln | +218% |
| Andere financiële kosten | 652/9 | € 196.636 | € 8.906.234 | +€ 8,7 mln | +4.429% |
| Niet-recurrente financiële kosten | 66B | € 16.791.402 | € 6.960.342 | -€ 9,8 mln | -58,5% |
| Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting | 9903 | € 23.110.010 | € 34.872.834 | +€ 11,8 mln | +50,9% |
| Belastingen op het resultaat | 67/77 | € 2.291.764 | € 3.435.588 | +€ 1,1 mln | +49,9% |
| Belastingen | 670/3 | € 2.627.523 | € 3.965.010 | +€ 1,3 mln | +50,9% |
| Regularisering van belastingen en terugneming van voorzieningen voor belastingen | 77 | € 335.759 | € 529.421 | +€ 193.662 | +57,7% |
| Winst (verlies) van het boekjaar | 9904 | € 20.818.246 | € 31.437.246 | +€ 10,6 mln | +51,0% |
| Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar | 9905 | € 20.818.246 | € 31.437.246 | +€ 10,6 mln | +51,0% |
Bron: neergelegde jaarrekeningen (NBB), boekjaren afgesloten op 31 december 2024 en 31 december 2025. Kleur: groen is een gunstige beweging voor die post, rood een ongunstige. Opgemaakt op 17 oktober 2026 via checked.be.