SF CONSTRUCT PISCINES: wat veranderde er
Twee boekjaren naast elkaar, uitgelegd: wat er het meest bewoog in balans en resultaat, waarom het resultaat steeg of daalde, en waar het geld naartoe ging.
SF CONSTRUCT PISCINES
Grootste bewegingen
- Vorderingen op ten hoogste één jaar +€ 39.925
stijging van € 39.925 (+135%), van € 29.523 naar € 69.448
waarvan Overige vorderingen: +€ 37.967
- Liquide middelen -€ 35.990
daling van € 35.990 (-95,9%), van € 37.522 naar € 1.533
vooral door Vorderingen op ten hoogste één jaar (-€ 39.925) en Overige schulden (-€ 19.329)
- Overlopende rekeningen (activa) +€ 1.496
stijging van € 1.496 (+2.001%), van € 75 naar € 1.571
- Materiële vaste activa +€ 936
stijging van € 936 (+22,5%), van € 4.161 naar € 5.097
waarvan Installaties, machines en uitrusting: +€ 836
- Overige schulden -€ 19.329
daling van € 19.329 (-61,7%), van € 31.329 naar € 12.000
- Overgedragen winst (verlies) +€ 17.833
stijging van € 17.833 (+81,0%), van € 22.028 naar € 39.861
- Handelsschulden +€ 8.208
stijging van € 8.208 (+91,5%), van € 8.967 naar € 17.175
- Afschrijvingen +€ 2.912
stijging van € 2.912 (+333%), van € 874 naar € 3.786
- Bruto bedrijfsmarge -€ 1.336
daling van € 1.336 (-3,0%), van € 45.029 naar € 43.693
- Financiële opbrengsten +€ 1.243
stijging van € 1.243 (+1.845%), van € 67 naar € 1.311
- Andere bedrijfskosten +€ 728
stijging van € 728 (+34,9%), van € 2.086 naar € 2.815
Van het resultaat van 2024 naar dat van 2025
Elke balk is het verschil in één post van de resultatenrekening, als effect op het resultaat: hogere kosten drukken het, hogere opbrengsten tillen het op.
Afgeleide kasstroombrug
Afgeleid uit de balansen van 2024 en 2025 en het resultaat van 2025: geen neergelegd kasstroomoverzicht. Zo leest u waar het geld vandaan kwam en naartoe ging.
Alle posten naast elkaar
| Post | Code | 2024 | 2025 | Verschil | % |
|---|---|---|---|---|---|
| Totaal activa | 20/58 | € 71.281 | € 77.649 | +€ 6.368 | +8,9% |
| Vaste activa | 21/28 | € 4.161 | € 5.097 | +€ 936 | +22,5% |
| Materiële vaste activa | 22/27 | € 4.161 | € 5.097 | +€ 936 | +22,5% |
| Installaties, machines en uitrusting | 23 | € 1.153 | € 1.989 | +€ 836 | +72,6% |
| Meubilair en rollend materieel | 24 | € 3.008 | € 3.108 | +€ 100 | +3,3% |
| Vlottende activa | 29/58 | € 67.120 | € 72.552 | +€ 5.432 | +8,1% |
| Vorderingen op ten hoogste één jaar | 40/41 | € 29.523 | € 69.448 | +€ 39.925 | +135% |
| Handelsvorderingen | 40 | € 20.015 | € 21.973 | +€ 1.958 | +9,8% |
| Overige vorderingen | 41 | € 9.508 | € 47.475 | +€ 37.967 | +399% |
| Liquide middelen | 54/58 | € 37.522 | € 1.533 | -€ 35.990 | -95,9% |
| Overlopende rekeningen | 490/1 | € 75 | € 1.571 | +€ 1.496 | +2.001% |
| Totaal passiva | 10/49 | € 71.281 | € 77.649 | +€ 6.368 | +8,9% |
| Eigen vermogen | 10/15 | € 25.028 | € 42.861 | +€ 17.833 | +71,3% |
| Inbreng | 10/11 | € 3.000 | € 3.000 | = | 0,0% |
| Overgedragen winst (verlies) | 14 | € 22.028 | € 39.861 | +€ 17.833 | +81,0% |
| Schulden | 17/49 | € 46.254 | € 34.789 | -€ 11.465 | -24,8% |
| Schulden op ten hoogste één jaar | 42/48 | € 46.254 | € 34.789 | -€ 11.465 | -24,8% |
| Handelsschulden | 44 | € 8.967 | € 17.175 | +€ 8.208 | +91,5% |
| Leveranciers | 440/4 | € 8.967 | € 17.175 | +€ 8.208 | +91,5% |
| Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten | 45 | € 5.957 | € 5.614 | -€ 343 | -5,8% |
| Belastingen | 450/3 | € 5.957 | € 5.614 | -€ 343 | -5,8% |
| Overige schulden | 47/48 | € 31.329 | € 12.000 | -€ 19.329 | -61,7% |
| Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa | 630 | € 874 | € 3.786 | +€ 2.912 | +333% |
| Andere bedrijfskosten | 640/8 | € 2.086 | € 2.815 | +€ 728 | +34,9% |
| Niet-recurrente bedrijfskosten | 66A | € 1.507 | € 0 | -€ 1.507 | -100% |
| Bruto bedrijfsmarge | 9900 | € 45.029 | € 43.693 | -€ 1.336 | -3,0% |
| Bedrijfswinst (bedrijfsverlies) | 9901 | € 40.561 | € 37.093 | -€ 3.468 | -8,6% |
| Financiële opbrengsten | 75/76B | € 67 | € 1.311 | +€ 1.243 | +1.845% |
| Recurrente financiële opbrengsten | 75 | € 67 | € 1.311 | +€ 1.243 | +1.845% |
| Financiële kosten | 65/66B | € 2.788 | € 2.948 | +€ 160 | +5,8% |
| Recurrente financiële kosten | 65 | € 2.788 | € 2.948 | +€ 160 | +5,8% |
| Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting | 9903 | € 37.841 | € 35.455 | -€ 2.385 | -6,3% |
| Belastingen op het resultaat | 67/77 | € 5.957 | € 5.622 | -€ 335 | -5,6% |
| Winst (verlies) van het boekjaar | 9904 | € 31.883 | € 29.833 | -€ 2.050 | -6,4% |
| Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar | 9905 | € 31.883 | € 29.833 | -€ 2.050 | -6,4% |
Bron: neergelegde jaarrekeningen (NBB), boekjaren afgesloten op 31 juli 2024 en 31 juli 2025. Kleur: groen is een gunstige beweging voor die post, rood een ongunstige. Opgemaakt op 13 oktober 2026 via checked.be.