SEA-PLAN: wat veranderde er
Twee boekjaren naast elkaar, uitgelegd: wat er het meest bewoog in balans en resultaat, waarom het resultaat steeg of daalde, en waar het geld naartoe ging.
SEA-PLAN
Grootste bewegingen
- Vorderingen op ten hoogste één jaar +€ 21.933
nieuw in 2025: € 21.933
- Materiële vaste activa +€ 13.111
stijging van € 13.111 (+2,4%), van € 537.759 naar € 550.870
waarvan Terreinen en gebouwen: +€ 15.167
- Overgedragen winst (verlies) +€ 65.143
niet meer vermeld in 2025 (was -€ 65.143)
- Schulden op meer dan één jaar -€ 21.667
daling van € 21.667 (-6,8%), van € 316.360 naar € 294.693
- Overige schulden -€ 16.649
daling van € 16.649 (-11,9%), van € 140.201 naar € 123.552
- Schulden voor belastingen, lonen en sociale lasten +€ 6.327
stijging van € 6.327 (+1.826%), van € 347 naar € 6.673
- Financiële opbrengsten +€ 82.954
stijging van € 82.954 (+15.651.691%), van € 1 naar € 82.954
waarvan Niet-recurrente financiële opbrengsten: +€ 82.954
- Belastingen +€ 21.387
stijging van € 21.387 (+7.474%), van € 286 naar € 21.673
- Bruto bedrijfsmarge +€ 1.472
stijging van € 1.472 (+2,9%), van € 50.860 naar € 52.332
- Afschrijvingen +€ 778
stijging van € 778 (+2,5%), van € 31.276 naar € 32.054
Van het resultaat van 2024 naar dat van 2025
Elke balk is het verschil in één post van de resultatenrekening, als effect op het resultaat: hogere kosten drukken het, hogere opbrengsten tillen het op.
Afgeleide kasstroombrug
Afgeleid uit de balansen van 2024 en 2025 en het resultaat van 2025: geen neergelegd kasstroomoverzicht. Zo leest u waar het geld vandaan kwam en naartoe ging.
Alle posten naast elkaar
| Post | Code | 2024 | 2025 | Verschil | % |
|---|---|---|---|---|---|
| Totaal activa | 20/58 | € 564.043 | € 600.835 | +€ 36.792 | +6,5% |
| Vaste activa | 21/28 | € 537.759 | € 550.870 | +€ 13.111 | +2,4% |
| Materiële vaste activa | 22/27 | € 537.759 | € 550.870 | +€ 13.111 | +2,4% |
| Terreinen en gebouwen | 22 | € 534.318 | € 549.485 | +€ 15.167 | +2,8% |
| Meubilair en rollend materieel | 24 | € 3.441 | € 1.386 | -€ 2.056 | -59,7% |
| Vlottende activa | 29/58 | € 26.284 | € 49.965 | +€ 23.681 | +90,1% |
| Vorderingen op ten hoogste één jaar | 40/41 | - | € 21.933 | +€ 21.933 | |
| Handelsvorderingen | 40 | - | € 21.933 | +€ 21.933 | |
| Liquide middelen | 54/58 | € 25.124 | € 28.032 | +€ 2.908 | +11,6% |
| Overlopende rekeningen | 490/1 | € 1.160 | - | -€ 1.160 | |
| Totaal passiva | 10/49 | € 564.043 | € 600.835 | +€ 36.792 | +6,5% |
| Eigen vermogen | 10/15 | € 84.857 | € 154.031 | +€ 69.174 | +81,5% |
| Inbreng | 10/11 | € 150.000 | € 150.000 | = | 0,0% |
| Reserves | 13 | - | € 4.031 | +€ 4.031 | |
| Beschikbare reserves | 133 | - | € 4.031 | +€ 4.031 | |
| Overgedragen winst (verlies) | 14 | -€ 65.143 | - | +€ 65.143 | |
| Schulden | 17/49 | € 479.187 | € 446.804 | -€ 32.382 | -6,8% |
| Schulden op meer dan één jaar | 17 | € 316.360 | € 294.693 | -€ 21.667 | -6,8% |
| Financiële schulden | 170/4 | € 316.360 | € 294.693 | -€ 21.667 | -6,8% |
| Schulden op ten hoogste één jaar | 42/48 | € 162.827 | € 152.112 | -€ 10.715 | -6,6% |
| Schulden op meer dan één jaar die binnen het jaar vervallen | 42 | € 21.152 | € 21.667 | +€ 515 | +2,4% |
| Handelsschulden | 44 | € 1.128 | € 219 | -€ 908 | -80,6% |
| Leveranciers | 440/4 | € 1.128 | € 219 | -€ 908 | -80,6% |
| Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten | 45 | € 347 | € 6.673 | +€ 6.327 | +1.826% |
| Belastingen | 450/3 | € 347 | € 6.673 | +€ 6.327 | +1.826% |
| Overige schulden | 47/48 | € 140.201 | € 123.552 | -€ 16.649 | -11,9% |
| Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa | 630 | € 31.276 | € 32.054 | +€ 778 | +2,5% |
| Andere bedrijfskosten | 640/8 | € 4.917 | € 5.064 | +€ 147 | +3,0% |
| Bruto bedrijfsmarge | 9900 | € 50.860 | € 52.332 | +€ 1.472 | +2,9% |
| Bedrijfswinst (bedrijfsverlies) | 9901 | € 14.667 | € 15.214 | +€ 547 | +3,7% |
| Financiële opbrengsten | 75/76B | € 1 | € 82.954 | +€ 82.954 | +15.651.691% |
| Recurrente financiële opbrengsten | 75 | € 1 | € 82.954 | +€ 82.954 | +15.651.691% |
| Niet-recurrente financiële opbrengsten | 76B | - | € 82.954 | +€ 82.954 | |
| Financiële kosten | 65/66B | € 7.764 | € 7.321 | -€ 443 | -5,7% |
| Recurrente financiële kosten | 65 | € 7.764 | € 7.321 | -€ 443 | -5,7% |
| Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting | 9903 | € 6.904 | € 90.847 | +€ 83.944 | +1.216% |
| Belastingen op het resultaat | 67/77 | € 286 | € 21.673 | +€ 21.387 | +7.474% |
| Winst (verlies) van het boekjaar | 9904 | € 6.617 | € 69.174 | +€ 62.557 | +945% |
| Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar | 9905 | € 6.617 | € 69.174 | +€ 62.557 | +945% |
Bron: neergelegde jaarrekeningen (NBB), boekjaren afgesloten op 31 december 2024 en 31 december 2025. Kleur: groen is een gunstige beweging voor die post, rood een ongunstige. Opgemaakt op 15 oktober 2026 via checked.be.