SDV-Horses: wat veranderde er
Positie tussen de sectorgenoten
Sectorbenchmark: maak een gratis account of meld u aan om deze tool te gebruiken.
U ziet elke sectorgenoot als stip per ratio, met de onderneming in twee boekjaren en elke ratio over vijf jaar tegenover de sector.
Wat bewoog tussen 2023 en 2024
Grootste bewegingen
- Vorderingen op ten hoogste één jaar -€ 45.080
daling van € 45.080 (-16,7%), van € 269.724 naar € 224.643
waarvan Overige vorderingen: -€ 28.836
- Liquide middelen +€ 25.341
stijging van € 25.341 (+73,7%), van € 34.368 naar € 59.708
vooral door Resultaat van het boekjaar (+€ 47.975) en Vorderingen op ten hoogste één jaar (+€ 45.080)
- Voorraden en bestellingen +€ 14.124
stijging van € 14.124 (+13,9%), van € 101.799 naar € 115.923
- Materiële vaste activa -€ 12.327
daling van € 12.327 (-21,0%), van € 58.595 naar € 46.268
waarvan Leasing en soortgelijke rechten: -€ 17.894
- Reserves +€ 40.175
stijging van € 40.175 (+16,6%), van € 241.342 naar € 281.517
waarvan Beschikbare reserves: +€ 40.175
- Handelsschulden -€ 21.748
daling van € 21.748 (-16,8%), van € 129.217 naar € 107.469
- Schulden op meer dan één jaar -€ 16.744
daling van € 16.744 (-70,4%), van € 23.792 naar € 7.048
- Schulden voor belastingen, lonen en sociale lasten -€ 14.627
daling van € 14.627 (-45,5%), van € 32.116 naar € 17.489
waarvan Belastingen: -€ 18.913
- Overige schulden -€ 6.000
daling van € 6.000 (-89,8%), van € 6.680 naar € 680
- Bruto bedrijfsmarge +€ 35.410
stijging van € 35.410 (+54,8%), van € 64.609 naar € 100.019
- Belastingen +€ 11.054
stijging van € 11.054 (+135%), van € 8.205 naar € 19.260
Evolutie van het resultaat, 2023 tot 2024
Per post van de resultatenrekening ziet u het verschil als effect op het resultaat. Hogere kosten verlagen het resultaat, hogere opbrengsten verhogen het.
Afgeleide kasstroombrug
De brug is afgeleid uit de balansen van 2023 en 2024 en het resultaat van 2024. Er is geen neergelegd kasstroomoverzicht. U ziet waar het geld vandaan kwam en naartoe ging.
Alle posten naast elkaar
| Post | Code | 2023 | 2024 | Verschil | % |
|---|---|---|---|---|---|
| Totaal activa | 20/58 | € 468.251 | € 449.547 | -€ 18.704 | -4,0% |
| Vaste activa | 21/28 | € 58.675 | € 46.348 | -€ 12.327 | -21,0% |
| Materiële vaste activa | 22/27 | € 58.595 | € 46.268 | -€ 12.327 | -21,0% |
| Installaties, machines en uitrusting | 23 | € 6.728 | € 4.133 | -€ 2.595 | -38,6% |
| Meubilair en rollend materieel | 24 | € 6.368 | € 12.491 | +€ 6.123 | +96,1% |
| Leasing en soortgelijke rechten | 25 | € 43.686 | € 25.792 | -€ 17.894 | -41,0% |
| Overige materiële vaste activa | 26 | € 1.813 | € 3.852 | +€ 2.040 | +113% |
| Financiële vaste activa | 28 | € 80 | € 80 | = | 0,0% |
| Vlottende activa | 29/58 | € 409.576 | € 403.199 | -€ 6.377 | -1,6% |
| Voorraden en bestellingen in uitvoering | 3 | € 101.799 | € 115.923 | +€ 14.124 | +13,9% |
| Voorraden | 30/36 | € 101.799 | € 115.923 | +€ 14.124 | +13,9% |
| Vorderingen op ten hoogste één jaar | 40/41 | € 269.724 | € 224.643 | -€ 45.080 | -16,7% |
| Handelsvorderingen | 40 | € 206.748 | € 190.504 | -€ 16.244 | -7,9% |
| Overige vorderingen | 41 | € 62.976 | € 34.139 | -€ 28.836 | -45,8% |
| Liquide middelen | 54/58 | € 34.368 | € 59.708 | +€ 25.341 | +73,7% |
| Overlopende rekeningen | 490/1 | € 3.685 | € 2.924 | -€ 761 | -20,6% |
| Totaal passiva | 10/49 | € 468.251 | € 449.547 | -€ 18.704 | -4,0% |
| Eigen vermogen | 10/15 | € 259.942 | € 300.117 | +€ 40.175 | +15,5% |
| Inbreng | 10/11 | € 18.600 | € 18.600 | = | 0,0% |
| Reserves | 13 | € 241.342 | € 281.517 | +€ 40.175 | +16,6% |
| Onbeschikbare reserves | 130/1 | € 0 | - | = | |
| Statutair onbeschikbare reserves | 1311 | € 0 | - | = | |
| Beschikbare reserves | 133 | € 241.342 | € 281.517 | +€ 40.175 | +16,6% |
| Overgedragen winst (verlies) | 14 | € 0 | € 0 | = | |
| Schulden | 17/49 | € 208.309 | € 149.430 | -€ 58.879 | -28,3% |
| Schulden op meer dan één jaar | 17 | € 23.792 | € 7.048 | -€ 16.744 | -70,4% |
| Financiële schulden | 170/4 | € 23.792 | € 7.048 | -€ 16.744 | -70,4% |
| Schulden op ten hoogste één jaar | 42/48 | € 184.517 | € 142.382 | -€ 42.135 | -22,8% |
| Schulden op meer dan één jaar die binnen het jaar vervallen | 42 | € 16.504 | € 16.744 | +€ 239 | +1,5% |
| Handelsschulden | 44 | € 129.217 | € 107.469 | -€ 21.748 | -16,8% |
| Leveranciers | 440/4 | € 129.217 | € 107.469 | -€ 21.748 | -16,8% |
| Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten | 45 | € 32.116 | € 17.489 | -€ 14.627 | -45,5% |
| Belastingen | 450/3 | € 32.116 | € 13.203 | -€ 18.913 | -58,9% |
| Bezoldigingen en sociale lasten | 454/9 | - | € 4.286 | +€ 4.286 | |
| Overige schulden | 47/48 | € 6.680 | € 680 | -€ 6.000 | -89,8% |
| Overlopende rekeningen | 492/3 | € 0 | - | = | |
| Bezoldigingen, sociale lasten en pensioenen | 62 | € 0 | - | = | |
| Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa | 630 | € 25.749 | € 25.689 | -€ 60 | -0,2% |
| Andere bedrijfskosten | 640/8 | € 6.977 | € 7.792 | +€ 816 | +11,7% |
| Bruto bedrijfsmarge | 9900 | € 64.609 | € 100.019 | +€ 35.410 | +54,8% |
| Bedrijfswinst (bedrijfsverlies) | 9901 | € 31.883 | € 66.538 | +€ 34.655 | +109% |
| Financiële opbrengsten | 75/76B | € 2.236 | € 1.522 | -€ 714 | -31,9% |
| Recurrente financiële opbrengsten | 75 | € 2.236 | € 1.522 | -€ 714 | -31,9% |
| Financiële kosten | 65/66B | € 1.057 | € 825 | -€ 232 | -21,9% |
| Recurrente financiële kosten | 65 | € 1.057 | € 825 | -€ 232 | -21,9% |
| Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting | 9903 | € 33.062 | € 67.235 | +€ 34.172 | +103% |
| Belastingen op het resultaat | 67/77 | € 8.205 | € 19.260 | +€ 11.054 | +135% |
| Winst (verlies) van het boekjaar | 9904 | € 24.857 | € 47.975 | +€ 23.118 | +93,0% |
| Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar | 9905 | € 24.857 | € 47.975 | +€ 23.118 | +93,0% |
Waarde
laatste balans 31-12-2024 · indicatie, geen waardering of adviesIndicatieve waarde van het eigen vermogen
Indicatie, geen waardering of adviesMiddenwaarde € 389.400 · 50% rendementswaarde, 50% gecorrigeerd eigen vermogen
Kapitalisatievoet 12% resultaat over 3 jaar, zonder niet-recurrente opbrengsten en kosten gewicht rendementswaarde 50% meerwaarde € 0 andere correctie € 0 EBITDA-multiple
Uit de neergelegde cijfers en deze veronderstellingen volgt geen positieve waarde. Het gecorrigeerde eigen vermogen en het gemiddelde resultaat zijn allebei nul of negatief.
Een deel van de berekening komt onder nul uit. Een aandeel is nooit minder dan nul waard, dus de ondergrens is nul.
Gecorrigeerd eigen vermogen
- Eigen vermogen (10/15)
- € 300.117
- Oprichtingskosten (20)
- € 0
- Immateriële vaste activa (21)
- € 0
- Meerwaarde op activa
- € 0
- Latente belasting op de meerwaarde
- € 0
- Andere correctie
- € 0
- Gecorrigeerd eigen vermogen
- € 300.117
Rendementswaarde
- 2024
- € 47.975
- 2023
- € 24.857
- 2022
- € 99.494
- 2021
- € 84.724
- 2020
- € 26.035
- Gemiddeld resultaat, zonder niet-recurrente opbrengsten en kosten
- € 57.442
- Gedeeld door de kapitalisatievoet
- 14% / 12% / 10%
- Rendementswaarde
- € 410.300 / € 478.683 / € 574.420
Uw EBITDA-multiple
- EBITDA 2024
- € 92.226
- Netto financiële schuld
- -€ 35.917
- Uw multiple
- -
- Waarde met uw multiple
- -
De netto financiële schuld is de som van de financiële schulden op meer dan één jaar, het deel dat binnen het jaar vervalt en de financiële schulden op korte termijn, min de liquide middelen en geldbeleggingen.
Grenzen van de indicatie
- Checked kent geen marktprijzen of vergelijkbare transacties.
- Wat na de laatste jaarrekening gebeurde en posten buiten de balans (waarborgen, leasing, geschillen) tellen niet mee.
- Checked kent de werkelijke waarde van gebouwen, voorraden en vorderingen niet. Vul daarvoor uw eigen meerwaarde of correctie in.
- De rol van de eigenaar in de zaak, synergieën voor een koper en de fiscale gevolgen van een verkoop tellen niet mee.
Voor een waardering waarop u een beslissing baseert, gaat u naar een bedrijfsrevisor of een erkend boekhouder.
Volgende stappen
Berekening en bronnen
Bron: neergelegde jaarrekeningen (NBB) en hoofdactiviteit (KBO). De bewegingen vergelijken de boekjaren afgesloten op 31 december 2023 en 31 december 2024. Groen is een gunstige beweging voor die post, rood een ongunstige. De waarde is een indicatie, geen waardering of advies. Opgemaakt op 8 november 2026 via checked.be.