SCS Services: wat veranderde er
Twee boekjaren naast elkaar, uitgelegd: wat er het meest bewoog in balans en resultaat, waarom het resultaat steeg of daalde, en waar het geld naartoe ging.
SCS Services
Grootste bewegingen
- Liquide middelen +€ 101.754
stijging van € 101.754 (+712%), van € 14.296 naar € 116.050
vooral door Geldbeleggingen (+€ 100.000) en Resultaat van het boekjaar (+€ 36.086)
- Geldbeleggingen -€ 100.000
daling van € 100.000 (-100%), van € 100.000 naar € 0
- Materiële vaste activa -€ 31.028
daling van € 31.028 (-2,2%), van € 1,4 mln naar € 1,4 mln
- Schulden op meer dan één jaar -€ 47.166
daling van € 47.166 (-5,2%), van € 899.740 naar € 852.574
- Overgedragen winst (verlies) +€ 46.961
stijging van € 46.961 (+27,8%), van -€ 169.110 naar -€ 122.149
- Afschrijvingen -€ 44.689
daling van € 44.689 (-59,0%), van € 75.717 naar € 31.028
- Bruto bedrijfsmarge +€ 38.616
stijging van € 38.616 (+50,7%), van € 76.098 naar € 114.714
- Waardeverminderingen -€ 34.532
daling van € 34.532 (-100%), van € 34.532 naar € 0
- Financiële kosten +€ 10.106
stijging van € 10.106 (+28,7%), van € 35.160 naar € 45.267
- Andere bedrijfskosten +€ 2.788
stijging van € 2.788 (+47,1%), van € 5.918 naar € 8.706
Van het resultaat van 2024 naar dat van 2025
Elke balk is het verschil in één post van de resultatenrekening, als effect op het resultaat: hogere kosten drukken het, hogere opbrengsten tillen het op.
Afgeleide kasstroombrug
Afgeleid uit de balansen van 2024 en 2025 en het resultaat van 2025: geen neergelegd kasstroomoverzicht. Zo leest u waar het geld vandaan kwam en naartoe ging.
Alle posten naast elkaar
| Post | Code | 2024 | 2025 | Verschil | % |
|---|---|---|---|---|---|
| Totaal activa | 20/58 | € 1.530.861 | € 1.502.810 | -€ 28.051 | -1,8% |
| Vaste activa | 21/28 | € 1.416.565 | € 1.385.537 | -€ 31.028 | -2,2% |
| Materiële vaste activa | 22/27 | € 1.416.565 | € 1.385.537 | -€ 31.028 | -2,2% |
| Terreinen en gebouwen | 22 | € 1.416.565 | € 1.385.537 | -€ 31.028 | -2,2% |
| Vlottende activa | 29/58 | € 114.296 | € 117.274 | +€ 2.977 | +2,6% |
| Vorderingen op ten hoogste één jaar | 40/41 | € 0 | € 1.223 | +€ 1.223 | |
| Handelsvorderingen | 40 | € 0 | - | = | |
| Overige vorderingen | 41 | - | € 1.223 | +€ 1.223 | |
| Geldbeleggingen | 50/53 | € 100.000 | € 0 | -€ 100.000 | -100% |
| Liquide middelen | 54/58 | € 14.296 | € 116.050 | +€ 101.754 | +712% |
| Totaal passiva | 10/49 | € 1.530.861 | € 1.502.810 | -€ 28.051 | -1,8% |
| Eigen vermogen | 10/15 | € 334.836 | € 370.922 | +€ 36.086 | +10,8% |
| Inbreng | 10/11 | € 60.000 | € 60.000 | = | 0,0% |
| Reserves | 13 | € 443.945 | € 433.071 | -€ 10.875 | -2,4% |
| Onbeschikbare reserves | 130/1 | € 5.053 | € 0 | -€ 5.053 | -100% |
| Statutair onbeschikbare reserves | 1311 | € 5.053 | € 0 | -€ 5.053 | -100% |
| Belastingvrije reserves | 132 | € 345.265 | € 334.390 | -€ 10.875 | -3,1% |
| Beschikbare reserves | 133 | € 93.628 | € 98.681 | +€ 5.053 | +5,4% |
| Overgedragen winst (verlies) | 14 | -€ 169.110 | -€ 122.149 | +€ 46.961 | +27,8% |
| Voorzieningen en uitgestelde belastingen | 16 | € 115.088 | € 111.463 | -€ 3.625 | -3,1% |
| Uitgestelde belastingen | 168 | € 115.088 | € 111.463 | -€ 3.625 | -3,1% |
| Schulden | 17/49 | € 1.080.937 | € 1.020.425 | -€ 60.512 | -5,6% |
| Schulden op meer dan één jaar | 17 | € 899.740 | € 852.574 | -€ 47.166 | -5,2% |
| Financiële schulden | 170/4 | € 899.740 | € 852.574 | -€ 47.166 | -5,2% |
| Schulden op ten hoogste één jaar | 42/48 | € 180.198 | € 166.851 | -€ 13.346 | -7,4% |
| Schulden op meer dan één jaar die binnen het jaar vervallen | 42 | € 45.340 | € 47.166 | +€ 1.826 | +4,0% |
| Handelsschulden | 44 | € 365 | € 1.083 | +€ 718 | +197% |
| Leveranciers | 440/4 | € 365 | € 1.083 | +€ 718 | +197% |
| Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten | 45 | € 3.996 | € 2.570 | -€ 1.426 | -35,7% |
| Belastingen | 450/3 | € 3.996 | € 2.570 | -€ 1.426 | -35,7% |
| Overige schulden | 47/48 | € 130.497 | € 116.033 | -€ 14.464 | -11,1% |
| Overlopende rekeningen | 492/3 | € 1.000 | € 1.000 | = | 0,0% |
| Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa | 630 | € 75.717 | € 31.028 | -€ 44.689 | -59,0% |
| Waardeverminderingen op voorraden, op bestellingen in uitvoering en op handelsvorderingen: toevoegingen (terugnemingen) | 631/4 | € 34.532 | € 0 | -€ 34.532 | -100% |
| Andere bedrijfskosten | 640/8 | € 5.918 | € 8.706 | +€ 2.788 | +47,1% |
| Bruto bedrijfsmarge | 9900 | € 76.098 | € 114.714 | +€ 38.616 | +50,7% |
| Bedrijfswinst (bedrijfsverlies) | 9901 | -€ 40.069 | € 74.980 | +€ 115.049 | |
| Financiële opbrengsten | 75/76B | € 4.011 | € 2.178 | -€ 1.834 | -45,7% |
| Recurrente financiële opbrengsten | 75 | € 4.011 | € 2.178 | -€ 1.834 | -45,7% |
| Financiële kosten | 65/66B | € 35.160 | € 45.267 | +€ 10.106 | +28,7% |
| Recurrente financiële kosten | 65 | € 35.160 | € 45.267 | +€ 10.106 | +28,7% |
| Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting | 9903 | -€ 71.218 | € 31.891 | +€ 103.110 | |
| Onttrekking aan de uitgestelde belastingen | 780 | € 3.069 | € 3.625 | +€ 556 | +18,1% |
| Overboeking naar de uitgestelde belastingen | 680 | € 0 | - | = | |
| Belastingen op het resultaat | 67/77 | € 570 | -€ 570 | -€ 1.140 | |
| Winst (verlies) van het boekjaar | 9904 | -€ 68.719 | € 36.086 | +€ 104.806 | |
| Onttrekking aan de belastingvrije reserves | 789 | € 9.207 | € 10.875 | +€ 1.667 | +18,1% |
| Overboeking naar de belastingvrije reserves | 689 | € 0 | - | = | |
| Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar | 9905 | -€ 59.512 | € 46.961 | +€ 106.473 |
Bron: neergelegde jaarrekeningen (NBB), boekjaren afgesloten op 31 december 2024 en 31 december 2025. Kleur: groen is een gunstige beweging voor die post, rood een ongunstige. Opgemaakt op 15 oktober 2026 via checked.be.