SCOTT: wat veranderde er
Twee boekjaren naast elkaar, uitgelegd: wat er het meest bewoog in balans en resultaat, waarom het resultaat steeg of daalde, en waar het geld naartoe ging.
SCOTT
Grootste bewegingen
- Liquide middelen +€ 244.288
stijging van € 244.288 (+3.713%), van € 6.580 naar € 250.868
vooral door Vorderingen op meer dan één jaar (+€ 217.972) en Afschrijvingen (+€ 22.303)
- Vorderingen op meer dan één jaar -€ 217.972
daling van € 217.972 (-54,4%), van € 400.797 naar € 182.825
- Materiële vaste activa -€ 22.303
daling van € 22.303 (-7,7%), van € 290.099 naar € 267.796
- Vorderingen op ten hoogste één jaar -€ 19.550
daling van € 19.550 (-70,4%), van € 27.789 naar € 8.239
- Overgedragen winst (verlies) -€ 16.214
daling van € 16.214 (-4,9%), van -€ 334.054 naar -€ 350.268
- Financiële opbrengsten -€ 5.469
daling van € 5.469 (-38,1%), van € 14.358 naar € 8.889
- Bruto bedrijfsmarge +€ 2.737
stijging van € 2.737 (+32,3%), van -€ 8.474 naar -€ 5.737
- Afschrijvingen -€ 790
daling van € 790 (-3,4%), van € 23.093 naar € 22.303
- Andere bedrijfskosten +€ 298
stijging van € 298 (+14,0%), van € 2.134 naar € 2.432
Van het resultaat van 2024 naar dat van 2025
Elke balk is het verschil in één post van de resultatenrekening, als effect op het resultaat: hogere kosten drukken het, hogere opbrengsten tillen het op.
Afgeleide kasstroombrug
Afgeleid uit de balansen van 2024 en 2025 en het resultaat van 2025: geen neergelegd kasstroomoverzicht. Zo leest u waar het geld vandaan kwam en naartoe ging.
Alle posten naast elkaar
| Post | Code | 2024 | 2025 | Verschil | % |
|---|---|---|---|---|---|
| Totaal activa | 20/58 | € 731.265 | € 709.728 | -€ 21.537 | -2,9% |
| Vaste activa | 21/28 | € 290.099 | € 267.796 | -€ 22.303 | -7,7% |
| Materiële vaste activa | 22/27 | € 290.099 | € 267.796 | -€ 22.303 | -7,7% |
| Terreinen en gebouwen | 22 | € 290.099 | € 267.796 | -€ 22.303 | -7,7% |
| Vlottende activa | 29/58 | € 441.166 | € 441.932 | +€ 766 | +0,2% |
| Vorderingen op meer dan één jaar | 29 | € 400.797 | € 182.825 | -€ 217.972 | -54,4% |
| Overige vorderingen | 291 | € 400.797 | € 182.825 | -€ 217.972 | -54,4% |
| Vorderingen op ten hoogste één jaar | 40/41 | € 27.789 | € 8.239 | -€ 19.550 | -70,4% |
| Overige vorderingen | 41 | € 27.789 | € 8.239 | -€ 19.550 | -70,4% |
| Liquide middelen | 54/58 | € 6.580 | € 250.868 | +€ 244.288 | +3.713% |
| Overlopende rekeningen | 490/1 | € 6.000 | - | -€ 6.000 | |
| Totaal passiva | 10/49 | € 731.265 | € 709.728 | -€ 21.537 | -2,9% |
| Eigen vermogen | 10/15 | -€ 228.800 | -€ 249.101 | -€ 20.301 | -8,9% |
| Inbreng | 10/11 | € 18.600 | € 18.600 | = | 0,0% |
| Buiten kapitaal | 11 | € 18.600 | € 18.600 | = | 0,0% |
| Uitgiftepremies | 1100/10 | € 18.600 | € 18.600 | = | 0,0% |
| Reserves | 13 | € 86.654 | € 82.567 | -€ 4.087 | -4,7% |
| Belastingvrije reserves | 132 | € 85.925 | € 81.838 | -€ 4.087 | -4,8% |
| Beschikbare reserves | 133 | € 729 | € 729 | = | 0,0% |
| Overgedragen winst (verlies) | 14 | -€ 334.054 | -€ 350.268 | -€ 16.214 | -4,9% |
| Voorzieningen en uitgestelde belastingen | 16 | € 37.970 | € 36.608 | -€ 1.362 | -3,6% |
| Uitgestelde belastingen | 168 | € 37.970 | € 36.608 | -€ 1.362 | -3,6% |
| Schulden | 17/49 | € 922.095 | € 922.221 | +€ 126 | 0,0% |
| Schulden op meer dan één jaar | 17 | € 709.044 | € 709.044 | = | 0,0% |
| Financiële schulden | 170/4 | € 425.000 | € 425.000 | = | 0,0% |
| Overige schulden | 178/9 | € 284.044 | € 284.044 | = | 0,0% |
| Schulden op ten hoogste één jaar | 42/48 | € 175.175 | € 175.301 | +€ 126 | +0,1% |
| Handelsschulden | 44 | € 1.195 | € 1.321 | +€ 126 | +10,5% |
| Leveranciers | 440/4 | € 1.195 | € 1.321 | +€ 126 | +10,5% |
| Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten | 45 | € 442 | € 442 | = | 0,0% |
| Belastingen | 450/3 | € 442 | € 442 | = | 0,0% |
| Overige schulden | 47/48 | € 173.538 | € 173.538 | = | 0,0% |
| Overlopende rekeningen | 492/3 | € 37.876 | € 37.876 | = | 0,0% |
| Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa | 630 | € 23.093 | € 22.303 | -€ 790 | -3,4% |
| Andere bedrijfskosten | 640/8 | € 2.134 | € 2.432 | +€ 298 | +14,0% |
| Bruto bedrijfsmarge | 9900 | -€ 8.474 | -€ 5.737 | +€ 2.737 | +32,3% |
| Bedrijfswinst (bedrijfsverlies) | 9901 | -€ 33.701 | -€ 30.472 | +€ 3.229 | +9,6% |
| Financiële opbrengsten | 75/76B | € 14.358 | € 8.889 | -€ 5.469 | -38,1% |
| Recurrente financiële opbrengsten | 75 | € 14.358 | € 8.889 | -€ 5.469 | -38,1% |
| Financiële kosten | 65/66B | € 79 | € 80 | +€ 1 | +1,3% |
| Recurrente financiële kosten | 65 | € 79 | € 80 | +€ 1 | +1,3% |
| Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting | 9903 | -€ 19.422 | -€ 21.663 | -€ 2.241 | -11,5% |
| Onttrekking aan de uitgestelde belastingen | 780 | € 1.410 | € 1.362 | -€ 48 | -3,4% |
| Winst (verlies) van het boekjaar | 9904 | -€ 18.012 | -€ 20.301 | -€ 2.289 | -12,7% |
| Onttrekking aan de belastingvrije reserves | 789 | € 4.231 | € 4.087 | -€ 144 | -3,4% |
| Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar | 9905 | -€ 13.781 | -€ 16.214 | -€ 2.433 | -17,7% |
Bron: neergelegde jaarrekeningen (NBB), boekjaren afgesloten op 31 december 2024 en 31 december 2025. Kleur: groen is een gunstige beweging voor die post, rood een ongunstige. Opgemaakt op 15 oktober 2026 via checked.be.