SBELAW: wat veranderde er
Twee boekjaren naast elkaar, uitgelegd: wat er het meest bewoog in balans en resultaat, waarom het resultaat steeg of daalde, en waar het geld naartoe ging.
SBELAW
Grootste bewegingen
- Geldbeleggingen +€ 56.022
nieuw in 2025: € 56.022
- Liquide middelen +€ 43.698
stijging van € 43.698 (+41,2%), van € 105.988 naar € 149.686
vooral door Resultaat van het boekjaar (+€ 97.855) en Schulden voor belastingen, lonen en sociale lasten (+€ 4.805)
- Vorderingen op ten hoogste één jaar +€ 4.198
stijging van € 4.198 (+331%), van € 1.267 naar € 5.465
- Overgedragen winst (verlies) +€ 97.855
stijging van € 97.855 (+130%), van € 75.522 naar € 173.377
- Schulden voor belastingen, lonen en sociale lasten +€ 4.805
stijging van € 4.805 (+17,5%), van € 27.485 naar € 32.290
- Bruto bedrijfsmarge +€ 34.526
stijging van € 34.526 (+35,8%), van € 96.370 naar € 130.896
- Belastingen +€ 13.290
stijging van € 13.290 (+67,9%), van € 19.565 naar € 32.855
Van het resultaat van 2024 naar dat van 2025
Elke balk is het verschil in één post van de resultatenrekening, als effect op het resultaat: hogere kosten drukken het, hogere opbrengsten tillen het op.
Afgeleide kasstroombrug
Afgeleid uit de balansen van 2024 en 2025 en het resultaat van 2025: geen neergelegd kasstroomoverzicht. Zo leest u waar het geld vandaan kwam en naartoe ging.
Alle posten naast elkaar
| Post | Code | 2024 | 2025 | Verschil | % |
|---|---|---|---|---|---|
| Totaal activa | 20/58 | € 107.775 | € 211.459 | +€ 103.684 | +96,2% |
| Vaste activa | 21/28 | € 520 | € 286 | -€ 234 | -45,0% |
| Materiële vaste activa | 22/27 | € 520 | € 286 | -€ 234 | -45,0% |
| Meubilair en rollend materieel | 24 | € 520 | € 286 | -€ 234 | -45,0% |
| Vlottende activa | 29/58 | € 107.255 | € 211.173 | +€ 103.918 | +96,9% |
| Vorderingen op ten hoogste één jaar | 40/41 | € 1.267 | € 5.465 | +€ 4.198 | +331% |
| Handelsvorderingen | 40 | € 1.267 | € 5.465 | +€ 4.198 | +331% |
| Geldbeleggingen | 50/53 | - | € 56.022 | +€ 56.022 | |
| Liquide middelen | 54/58 | € 105.988 | € 149.686 | +€ 43.698 | +41,2% |
| Totaal passiva | 10/49 | € 107.775 | € 211.459 | +€ 103.684 | +96,2% |
| Eigen vermogen | 10/15 | € 78.522 | € 176.377 | +€ 97.855 | +125% |
| Inbreng | 10/11 | € 3.000 | € 3.000 | = | 0,0% |
| Overgedragen winst (verlies) | 14 | € 75.522 | € 173.377 | +€ 97.855 | +130% |
| Schulden | 17/49 | € 29.253 | € 35.082 | +€ 5.829 | +19,9% |
| Schulden op ten hoogste één jaar | 42/48 | € 29.253 | € 35.082 | +€ 5.829 | +19,9% |
| Handelsschulden | 44 | € 868 | € 538 | -€ 330 | -38,0% |
| Leveranciers | 440/4 | € 868 | € 538 | -€ 330 | -38,0% |
| Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten | 45 | € 27.485 | € 32.290 | +€ 4.805 | +17,5% |
| Belastingen | 450/3 | € 27.485 | € 32.290 | +€ 4.805 | +17,5% |
| Overige schulden | 47/48 | € 900 | € 2.254 | +€ 1.354 | +150% |
| Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa | 630 | € 1.283 | € 234 | -€ 1.049 | -81,8% |
| Bruto bedrijfsmarge | 9900 | € 96.370 | € 130.896 | +€ 34.526 | +35,8% |
| Bedrijfswinst (bedrijfsverlies) | 9901 | € 95.087 | € 130.662 | +€ 35.575 | +37,4% |
| Financiële opbrengsten | 75/76B | - | € 234 | +€ 234 | |
| Recurrente financiële opbrengsten | 75 | - | € 234 | +€ 234 | |
| Financiële kosten | 65/66B | - | € 186 | +€ 186 | |
| Recurrente financiële kosten | 65 | - | € 186 | +€ 186 | |
| Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting | 9903 | € 95.087 | € 130.710 | +€ 35.623 | +37,5% |
| Belastingen op het resultaat | 67/77 | € 19.565 | € 32.855 | +€ 13.290 | +67,9% |
| Winst (verlies) van het boekjaar | 9904 | € 75.522 | € 97.855 | +€ 22.333 | +29,6% |
| Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar | 9905 | € 75.522 | € 97.855 | +€ 22.333 | +29,6% |
Bron: neergelegde jaarrekeningen (NBB), boekjaren afgesloten op 31 december 2024 en 31 december 2025. Kleur: groen is een gunstige beweging voor die post, rood een ongunstige. Opgemaakt op 15 oktober 2026 via checked.be.