sapins.be: wat veranderde er
sapins.be
Grootste bewegingen
- Voorraden en bestellingen -€ 43.197
daling van € 43.197 (-49,0%), van € 88.222 naar € 45.025
- Immateriële vaste activa +€ 22.642
stijging van € 22.642 (+63,8%), van € 35.465 naar € 58.107
- Vorderingen op ten hoogste één jaar -€ 14.435
daling van € 14.435 (-5,2%), van € 275.546 naar € 261.112
waarvan Handelsvorderingen: -€ 12.810
- Overige schulden -€ 93.499
daling van € 93.499 (-69,9%), van € 133.671 naar € 40.171
- Schulden op meer dan één jaar +€ 18.036
nieuw in 2025: € 18.036
- Overgedragen winst (verlies) +€ 14.857
stijging van € 14.857 (+38,9%), van € 38.184 naar € 53.042
- Schulden voor belastingen, lonen en sociale lasten +€ 13.562
stijging van € 13.562 (+76,7%), van € 17.678 naar € 31.240
- Schulden > 1 jaar die binnen het jaar vervallen +€ 9.632
nieuw in 2025: € 9.632
- Bruto bedrijfsmarge +€ 28.429
stijging van € 28.429 (+28,4%), van € 100.075 naar € 128.504
- Financiële kosten -€ 25.900
daling van € 25.900 (-65,7%), van € 39.447 naar € 13.547
waarvan Financiële kosten: -€ 26.291
- Belastingen +€ 11.459
stijging van € 11.459 (+27.813%), van € 41 naar € 11.500
- Personeelskosten -€ 2.441
daling van € 2.441 (-5,9%), van € 41.717 naar € 39.276
Evolutie van het resultaat, 2024 tot 2025
Per post van de resultatenrekening ziet u het verschil als effect op het resultaat. Hogere kosten verlagen het resultaat, hogere opbrengsten verhogen het.
Afgeleide kasstroombrug
De brug is afgeleid uit de balansen van 2024 en 2025 en het resultaat van 2025. Er is geen neergelegd kasstroomoverzicht. U ziet waar het geld vandaan kwam en naartoe ging.
Alle posten naast elkaar
| Post | Code | 2024 | 2025 | Verschil | % |
|---|---|---|---|---|---|
| Totaal activa | 20/58 | € 401.796 | € 367.774 | -€ 34.022 | -8,5% |
| Vaste activa | 21/28 | € 37.926 | € 59.865 | +€ 21.939 | +57,8% |
| Immateriële vaste activa | 21 | € 35.465 | € 58.107 | +€ 22.642 | +63,8% |
| Materiële vaste activa | 22/27 | € 2.461 | € 1.758 | -€ 703 | -28,6% |
| Installaties, machines en uitrusting | 23 | € 2.461 | € 1.758 | -€ 703 | -28,6% |
| Vlottende activa | 29/58 | € 363.870 | € 307.909 | -€ 55.961 | -15,4% |
| Voorraden en bestellingen in uitvoering | 3 | € 88.222 | € 45.025 | -€ 43.197 | -49,0% |
| Voorraden | 30/36 | € 88.222 | € 45.025 | -€ 43.197 | -49,0% |
| Vorderingen op ten hoogste één jaar | 40/41 | € 275.546 | € 261.112 | -€ 14.435 | -5,2% |
| Handelsvorderingen | 40 | € 12.810 | - | -€ 12.810 | |
| Overige vorderingen | 41 | € 262.736 | € 261.112 | -€ 1.624 | -0,6% |
| Liquide middelen | 54/58 | € 102 | € 1.772 | +€ 1.671 | +1.639% |
| Totaal passiva | 10/49 | € 401.796 | € 367.774 | -€ 34.022 | -8,5% |
| Eigen vermogen | 10/15 | € 46.544 | € 61.402 | +€ 14.857 | +31,9% |
| Inbreng | 10/11 | € 6.500 | € 6.500 | = | 0,0% |
| Kapitaal | 10 | € 6.500 | € 6.500 | = | 0,0% |
| Geplaatst kapitaal | 100 | € 18.600 | € 18.600 | = | 0,0% |
| Niet-opgevraagd kapitaal | 101 | € 12.100 | € 12.100 | = | 0,0% |
| Reserves | 13 | € 1.860 | € 1.860 | = | 0,0% |
| Onbeschikbare reserves | 130/1 | € 1.860 | € 1.860 | = | 0,0% |
| Wettelijke reserve | 130 | € 1.860 | € 1.860 | = | 0,0% |
| Overgedragen winst (verlies) | 14 | € 38.184 | € 53.042 | +€ 14.857 | +38,9% |
| Schulden | 17/49 | € 355.252 | € 306.373 | -€ 48.879 | -13,8% |
| Schulden op meer dan één jaar | 17 | - | € 18.036 | +€ 18.036 | |
| Financiële schulden | 170/4 | - | € 18.036 | +€ 18.036 | |
| Schulden op ten hoogste één jaar | 42/48 | € 355.252 | € 288.337 | -€ 66.915 | -18,8% |
| Schulden op meer dan één jaar die binnen het jaar vervallen | 42 | - | € 9.632 | +€ 9.632 | |
| Financiële schulden | 43 | € 139.174 | € 138.822 | -€ 352 | -0,3% |
| Kredietinstellingen | 430/8 | € 139.174 | € 138.822 | -€ 352 | -0,3% |
| Handelsschulden | 44 | € 64.730 | € 68.472 | +€ 3.743 | +5,8% |
| Leveranciers | 440/4 | € 64.730 | € 68.472 | +€ 3.743 | +5,8% |
| Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten | 45 | € 17.678 | € 31.240 | +€ 13.562 | +76,7% |
| Belastingen | 450/3 | € 17.678 | € 31.240 | +€ 13.562 | +76,7% |
| Overige schulden | 47/48 | € 133.671 | € 40.171 | -€ 93.499 | -69,9% |
| Bezoldigingen, sociale lasten en pensioenen | 62 | € 41.717 | € 39.276 | -€ 2.441 | -5,9% |
| Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa | 630 | € 12.123 | € 13.061 | +€ 938 | +7,7% |
| Andere bedrijfskosten | 640/8 | € 626 | € 1.053 | +€ 427 | +68,2% |
| Niet-recurrente bedrijfskosten | 66A | € 2.672 | € 647 | -€ 2.025 | -75,8% |
| Bruto bedrijfsmarge | 9900 | € 100.075 | € 128.504 | +€ 28.429 | +28,4% |
| Bedrijfswinst (bedrijfsverlies) | 9901 | € 42.937 | € 74.467 | +€ 31.529 | +73,4% |
| Financiële opbrengsten | 75/76B | € 1.784 | € 693 | -€ 1.091 | -61,2% |
| Recurrente financiële opbrengsten | 75 | € 1.647 | € 693 | -€ 954 | -57,9% |
| Niet-recurrente financiële opbrengsten | 76B | € 137 | - | -€ 137 | |
| Financiële kosten | 65/66B | € 39.447 | € 13.547 | -€ 25.900 | -65,7% |
| Recurrente financiële kosten | 65 | € 39.447 | € 13.156 | -€ 26.291 | -66,6% |
| Niet-recurrente financiële kosten | 66B | - | € 391 | +€ 391 | |
| Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting | 9903 | € 5.275 | € 61.613 | +€ 56.338 | +1.068% |
| Belastingen op het resultaat | 67/77 | € 41 | € 11.500 | +€ 11.459 | +27.813% |
| Winst (verlies) van het boekjaar | 9904 | € 5.233 | € 50.113 | +€ 44.880 | +858% |
| Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar | 9905 | € 5.233 | € 50.113 | +€ 44.880 | +858% |
Volgende stappen
Berekening en bronnen
Bron: neergelegde jaarrekeningen (NBB), boekjaren afgesloten op 30 juni 2024 en 30 juni 2025. Groen is een gunstige beweging voor die post, rood een ongunstige. Opgemaakt op 2 november 2026 via checked.be.