SAMA HOLDINGS: wat veranderde er
SAMA HOLDINGS
Grootste bewegingen
- Vorderingen op meer dan één jaar +€ 85.920
nieuw in 2025: € 85.920
- Financiële vaste activa -€ 84.500
daling van € 84.500 (-91,0%), van € 92.870 naar € 8.370
- Overlopende rekeningen (activa) +€ 3.332
stijging van € 3.332 (+42,5%), van € 7.831 naar € 11.163
- Overige schulden +€ 6.251
stijging van € 6.251 (+63,7%), van € 9.820 naar € 16.071
- Overgedragen winst (verlies) -€ 2.175
daling van € 2.175 (-16,1%), van -€ 13.534 naar -€ 15.709
- Bruto bedrijfsmarge +€ 1.605
stijging van € 1.605 (+56,0%), van -€ 2.866 naar -€ 1.261
- Andere bedrijfskosten -€ 844
daling van € 844 (-52,4%), van € 1.611 naar € 767
Evolutie van het resultaat, 2024 tot 2025
Per post van de resultatenrekening ziet u het verschil als effect op het resultaat. Hogere kosten verlagen het resultaat, hogere opbrengsten verhogen het.
Afgeleide kasstroombrug
De brug is afgeleid uit de balansen van 2024 en 2025 en het resultaat van 2025. Er is geen neergelegd kasstroomoverzicht. U ziet waar het geld vandaan kwam en naartoe ging.
Alle posten naast elkaar
| Post | Code | 2024 | 2025 | Verschil | % |
|---|---|---|---|---|---|
| Totaal activa | 20/58 | € 100.702 | € 105.474 | +€ 4.772 | +4,7% |
| Vaste activa | 21/28 | € 92.870 | € 8.370 | -€ 84.500 | -91,0% |
| Financiële vaste activa | 28 | € 92.870 | € 8.370 | -€ 84.500 | -91,0% |
| Vlottende activa | 29/58 | € 7.832 | € 97.104 | +€ 89.272 | +1.140% |
| Vorderingen op meer dan één jaar | 29 | - | € 85.920 | +€ 85.920 | |
| Overige vorderingen | 291 | - | € 85.920 | +€ 85.920 | |
| Liquide middelen | 54/58 | € 1 | € 21 | +€ 20 | +2.091% |
| Overlopende rekeningen | 490/1 | € 7.831 | € 11.163 | +€ 3.332 | +42,5% |
| Totaal passiva | 10/49 | € 100.702 | € 105.474 | +€ 4.772 | +4,7% |
| Eigen vermogen | 10/15 | -€ 3.534 | -€ 5.709 | -€ 2.175 | -61,5% |
| Inbreng | 10/11 | € 10.000 | € 10.000 | = | 0,0% |
| Overgedragen winst (verlies) | 14 | -€ 13.534 | -€ 15.709 | -€ 2.175 | -16,1% |
| Schulden | 17/49 | € 104.236 | € 111.184 | +€ 6.947 | +6,7% |
| Schulden op meer dan één jaar | 17 | € 86.500 | € 86.500 | = | 0,0% |
| Financiële schulden | 170/4 | € 86.500 | - | -€ 86.500 | |
| Overige schulden | 178/9 | - | € 86.500 | +€ 86.500 | |
| Schulden op ten hoogste één jaar | 42/48 | € 9.820 | € 16.767 | +€ 6.947 | +70,7% |
| Handelsschulden | 44 | - | € 696 | +€ 696 | |
| Leveranciers | 440/4 | - | € 696 | +€ 696 | |
| Overige schulden | 47/48 | € 9.820 | € 16.071 | +€ 6.251 | +63,7% |
| Overlopende rekeningen | 492/3 | € 7.917 | € 7.917 | = | 0,0% |
| Andere bedrijfskosten | 640/8 | € 1.611 | € 767 | -€ 844 | -52,4% |
| Bruto bedrijfsmarge | 9900 | -€ 2.866 | -€ 1.261 | +€ 1.605 | +56,0% |
| Bedrijfswinst (bedrijfsverlies) | 9901 | -€ 4.477 | -€ 2.028 | +€ 2.449 | +54,7% |
| Financiële opbrengsten | 75/76B | € 3.332 | € 3.332 | = | 0,0% |
| Recurrente financiële opbrengsten | 75 | € 3.332 | € 3.332 | = | 0,0% |
| Financiële kosten | 65/66B | € 3.493 | € 3.479 | -€ 14 | -0,4% |
| Recurrente financiële kosten | 65 | € 3.493 | € 3.479 | -€ 14 | -0,4% |
| Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting | 9903 | -€ 4.638 | -€ 2.175 | +€ 2.463 | +53,1% |
| Winst (verlies) van het boekjaar | 9904 | -€ 4.638 | -€ 2.175 | +€ 2.463 | +53,1% |
| Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar | 9905 | -€ 4.638 | -€ 2.175 | +€ 2.463 | +53,1% |
Volgende stappen
Berekening en bronnen
Bron: neergelegde jaarrekeningen (NBB), boekjaren afgesloten op 31 maart 2024 en 31 maart 2025. Groen is een gunstige beweging voor die post, rood een ongunstige. Opgemaakt op 7 november 2026 via checked.be.