Sam Consult: wat veranderde er
Twee boekjaren naast elkaar, uitgelegd: wat er het meest bewoog in balans en resultaat, waarom het resultaat steeg of daalde, en waar het geld naartoe ging.
Sam Consult
Grootste bewegingen
- Materiële vaste activa -€ 51.829
daling van € 51.829 (-4,1%), van € 1,3 mln naar € 1,2 mln
waarvan Terreinen en gebouwen: -€ 75.059
- Overgedragen winst (verlies) +€ 98.273
stijging van € 98.273 (+75,8%), van -€ 129.646 naar -€ 31.373
- Schulden op meer dan één jaar -€ 97.753
daling van € 97.753 (-14,8%), van € 662.674 naar € 564.922
- Overige schulden -€ 77.053
daling van € 77.053 (-32,3%), van € 238.442 naar € 161.389
- Handelsschulden +€ 21.093
stijging van € 21.093 (+126%), van € 16.747 naar € 37.840
- Bruto bedrijfsmarge +€ 101.988
stijging van € 101.988 (+328%), van € 31.070 naar € 133.058
- Financiële kosten -€ 12.270
daling van € 12.270 (-68,2%), van € 17.982 naar € 5.713
- Andere bedrijfskosten +€ 4.403
stijging van € 4.403 (+96,5%), van € 4.564 naar € 8.967
- Afschrijvingen +€ 4.207
stijging van € 4.207 (+11,8%), van € 35.745 naar € 39.952
Van het resultaat van 2022 naar dat van 2024
Elke balk is het verschil in één post van de resultatenrekening, als effect op het resultaat: hogere kosten drukken het, hogere opbrengsten tillen het op.
Afgeleide kasstroombrug
Een kasstroombrug vraagt twee opeenvolgende boekjaren: het resultaat en de afschrijvingen van één jaar verklaren geen verschil over meerdere jaren. Kies twee boekjaren die op elkaar volgen.
Alle posten naast elkaar
| Post | Code | 2022 | 2024 | Verschil | % |
|---|---|---|---|---|---|
| Totaal activa | 20/58 | € 1.305.271 | € 1.251.147 | -€ 54.124 | -4,1% |
| Vaste activa | 21/28 | € 1.273.534 | € 1.221.705 | -€ 51.829 | -4,1% |
| Materiële vaste activa | 22/27 | € 1.273.534 | € 1.221.705 | -€ 51.829 | -4,1% |
| Terreinen en gebouwen | 22 | € 1.226.376 | € 1.151.317 | -€ 75.059 | -6,1% |
| Overige materiële vaste activa | 26 | € 47.158 | € 70.388 | +€ 23.230 | +49,3% |
| Vlottende activa | 29/58 | € 31.737 | € 29.442 | -€ 2.295 | -7,2% |
| Vorderingen op ten hoogste één jaar | 40/41 | - | € 6.442 | +€ 6.442 | |
| Overige vorderingen | 41 | - | € 6.442 | +€ 6.442 | |
| Liquide middelen | 54/58 | € 31.737 | € 23.000 | -€ 8.737 | -27,5% |
| Totaal passiva | 10/49 | € 1.305.271 | € 1.251.147 | -€ 54.124 | -4,1% |
| Eigen vermogen | 10/15 | € 355.814 | € 454.087 | +€ 98.273 | +27,6% |
| Inbreng | 10/11 | € 474.600 | € 474.600 | = | 0,0% |
| Kapitaal | 10 | € 474.600 | - | -€ 474.600 | |
| Geplaatst kapitaal | 100 | € 474.600 | - | -€ 474.600 | |
| Buiten kapitaal | 11 | - | € 474.600 | +€ 474.600 | |
| Andere | 1109/19 | - | € 474.600 | +€ 474.600 | |
| Reserves | 13 | € 10.860 | € 10.860 | = | 0,0% |
| Onbeschikbare reserves | 130/1 | € 10.860 | € 10.860 | = | 0,0% |
| Wettelijke reserve | 130 | € 10.860 | - | -€ 10.860 | |
| Statutair onbeschikbare reserves | 1311 | - | € 10.860 | +€ 10.860 | |
| Overgedragen winst (verlies) | 14 | -€ 129.646 | -€ 31.373 | +€ 98.273 | +75,8% |
| Schulden | 17/49 | € 949.457 | € 797.060 | -€ 152.398 | -16,1% |
| Schulden op meer dan één jaar | 17 | € 662.674 | € 564.922 | -€ 97.753 | -14,8% |
| Financiële schulden | 170/4 | € 662.674 | € 564.922 | -€ 97.753 | -14,8% |
| Schulden op ten hoogste één jaar | 42/48 | € 286.783 | € 232.138 | -€ 54.645 | -19,1% |
| Schulden op meer dan één jaar die binnen het jaar vervallen | 42 | € 31.594 | € 32.909 | +€ 1.315 | +4,2% |
| Handelsschulden | 44 | € 16.747 | € 37.840 | +€ 21.093 | +126% |
| Leveranciers | 440/4 | € 16.747 | € 37.840 | +€ 21.093 | +126% |
| Overige schulden | 47/48 | € 238.442 | € 161.389 | -€ 77.053 | -32,3% |
| Niet-recurrente bedrijfsopbrengsten | 76A | - | € 64.964 | +€ 64.964 | |
| Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa | 630 | € 35.745 | € 39.952 | +€ 4.207 | +11,8% |
| Andere bedrijfskosten | 640/8 | € 4.564 | € 8.967 | +€ 4.403 | +96,5% |
| Bruto bedrijfsmarge | 9900 | € 31.070 | € 133.058 | +€ 101.988 | +328% |
| Bedrijfswinst (bedrijfsverlies) | 9901 | -€ 9.239 | € 84.139 | +€ 93.378 | |
| Financiële opbrengsten | 75/76B | - | € 2 | +€ 2 | |
| Recurrente financiële opbrengsten | 75 | - | € 2 | +€ 2 | |
| Financiële kosten | 65/66B | € 17.982 | € 5.713 | -€ 12.270 | -68,2% |
| Recurrente financiële kosten | 65 | € 17.982 | € 5.713 | -€ 12.270 | -68,2% |
| Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting | 9903 | -€ 27.221 | € 78.428 | +€ 105.649 | |
| Belastingen op het resultaat | 67/77 | - | € 1 | +€ 1 | |
| Winst (verlies) van het boekjaar | 9904 | -€ 27.221 | € 78.428 | +€ 105.649 | |
| Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar | 9905 | -€ 27.221 | € 78.428 | +€ 105.649 |
Bron: neergelegde jaarrekeningen (NBB), boekjaren afgesloten op 30 juni 2022 en 30 juni 2024. Kleur: groen is een gunstige beweging voor die post, rood een ongunstige. Opgemaakt op 13 oktober 2026 via checked.be.