ROFIM: wat veranderde er
Twee boekjaren naast elkaar, uitgelegd: wat er het meest bewoog in balans en resultaat, waarom het resultaat steeg of daalde, en waar het geld naartoe ging.
ROFIM
Grootste bewegingen
- Voorraden en bestellingen +€ 2,1 mln
stijging van € 2,1 mln (+1.953%), van € 109.321 naar € 2,2 mln
- Financiële vaste activa -€ 1,6 mln
daling van € 1,6 mln (-99,5%), van € 1,6 mln naar € 7.775
- Vorderingen op ten hoogste één jaar -€ 452.672
daling van € 452.672 (-24,0%), van € 1,9 mln naar € 1,4 mln
waarvan Overige vorderingen: -€ 397.434
- Liquide middelen +€ 256.483
stijging van € 256.483 (+305%), van € 84.206 naar € 340.688
vooral door Investeringen in vaste activa (netto) (+€ 1,4 mln) en Vorderingen op ten hoogste één jaar (+€ 452.672)
- Reserves +€ 319.635
stijging van € 319.635 (+72,2%), van € 442.872 naar € 762.506
waarvan Beschikbare reserves: +€ 447.506
- Overgedragen winst (verlies) +€ 179.948
stijging van € 179.948 (+14,0%), van € 1,3 mln naar € 1,5 mln
- Overige schulden -€ 66.944
daling van € 66.944 (-39,3%), van € 170.356 naar € 103.412
- Bruto bedrijfsmarge +€ 146.035
stijging van € 146.035 (+45,2%), van € 322.900 naar € 468.936
- Andere bedrijfskosten +€ 84.073
stijging van € 84.073 (+64,7%), van € 129.876 naar € 213.949
- Personeelskosten +€ 46.173
nieuw in 2025: € 46.173
- Belastingen +€ 33.438
stijging van € 33.438 (+190%), van € 17.566 naar € 51.004
- Afschrijvingen -€ 10.620
daling van € 10.620 (-6,7%), van € 158.749 naar € 148.129
Van het resultaat van 2024 naar dat van 2025
Elke balk is het verschil in één post van de resultatenrekening, als effect op het resultaat: hogere kosten drukken het, hogere opbrengsten tillen het op.
Afgeleide kasstroombrug
Afgeleid uit de balansen van 2024 en 2025 en het resultaat van 2025: geen neergelegd kasstroomoverzicht. Zo leest u waar het geld vandaan kwam en naartoe ging.
Alle posten naast elkaar
| Post | Code | 2024 | 2025 | Verschil | % |
|---|---|---|---|---|---|
| Totaal activa | 20/58 | € 5.098.890 | € 5.499.919 | +€ 401.029 | +7,9% |
| Vaste activa | 21/28 | € 3.019.433 | € 1.481.651 | -€ 1,5 mln | -50,9% |
| Materiële vaste activa | 22/27 | € 1.422.668 | € 1.473.876 | +€ 51.208 | +3,6% |
| Terreinen en gebouwen | 22 | € 754.338 | € 655.850 | -€ 98.488 | -13,1% |
| Overige materiële vaste activa | 26 | € 668.330 | € 818.026 | +€ 149.696 | +22,4% |
| Financiële vaste activa | 28 | € 1.596.765 | € 7.775 | -€ 1,6 mln | -99,5% |
| Vlottende activa | 29/58 | € 2.079.457 | € 4.018.268 | +€ 1,9 mln | +93,2% |
| Voorraden en bestellingen in uitvoering | 3 | € 109.321 | € 2.244.321 | +€ 2,1 mln | +1.953% |
| Voorraden | 30/36 | € 109.321 | € 2.244.321 | +€ 2,1 mln | +1.953% |
| Vorderingen op ten hoogste één jaar | 40/41 | € 1.885.930 | € 1.433.259 | -€ 452.672 | -24,0% |
| Handelsvorderingen | 40 | € 88.496 | € 33.259 | -€ 55.237 | -62,4% |
| Overige vorderingen | 41 | € 1.797.434 | € 1.400.000 | -€ 397.434 | -22,1% |
| Liquide middelen | 54/58 | € 84.206 | € 340.688 | +€ 256.483 | +305% |
| Totaal passiva | 10/49 | € 5.098.890 | € 5.499.919 | +€ 401.029 | +7,9% |
| Eigen vermogen | 10/15 | € 4.881.967 | € 5.381.550 | +€ 499.582 | +10,2% |
| Inbreng | 10/11 | € 3.150.000 | € 3.150.000 | = | 0,0% |
| Kapitaal | 10 | € 3.150.000 | € 3.150.000 | = | 0,0% |
| Geplaatst kapitaal | 100 | € 3.150.000 | € 3.150.000 | = | 0,0% |
| Reserves | 13 | € 442.872 | € 762.506 | +€ 319.635 | +72,2% |
| Onbeschikbare reserves | 130/1 | € 315.000 | € 315.000 | = | 0,0% |
| Wettelijke reserve | 130 | € 315.000 | € 315.000 | = | 0,0% |
| Belastingvrije reserves | 132 | € 127.872 | - | -€ 127.872 | |
| Beschikbare reserves | 133 | - | € 447.506 | +€ 447.506 | |
| Overgedragen winst (verlies) | 14 | € 1.289.096 | € 1.469.044 | +€ 179.948 | +14,0% |
| Voorzieningen en uitgestelde belastingen | 16 | € 42.624 | - | -€ 42.624 | |
| Uitgestelde belastingen | 168 | € 42.624 | - | -€ 42.624 | |
| Schulden | 17/49 | € 174.299 | € 118.369 | -€ 55.930 | -32,1% |
| Schulden op ten hoogste één jaar | 42/48 | € 174.299 | € 118.369 | -€ 55.930 | -32,1% |
| Handelsschulden | 44 | € 3.943 | € 3.331 | -€ 612 | -15,5% |
| Leveranciers | 440/4 | € 3.943 | € 3.331 | -€ 612 | -15,5% |
| Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten | 45 | - | € 11.626 | +€ 11.626 | |
| Belastingen | 450/3 | - | € 11.626 | +€ 11.626 | |
| Overige schulden | 47/48 | € 170.356 | € 103.412 | -€ 66.944 | -39,3% |
| Bezoldigingen, sociale lasten en pensioenen | 62 | - | € 46.173 | +€ 46.173 | |
| Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa | 630 | € 158.749 | € 148.129 | -€ 10.620 | -6,7% |
| Andere bedrijfskosten | 640/8 | € 129.876 | € 213.949 | +€ 84.073 | +64,7% |
| Niet-recurrente bedrijfskosten | 66A | € 5.000 | - | -€ 5.000 | |
| Bruto bedrijfsmarge | 9900 | € 322.900 | € 468.936 | +€ 146.035 | +45,2% |
| Bedrijfswinst (bedrijfsverlies) | 9901 | € 29.276 | € 60.684 | +€ 31.408 | +107% |
| Financiële kosten | 65/66B | € 85 | € 228 | +€ 143 | +168% |
| Recurrente financiële kosten | 65 | € 85 | € 228 | +€ 143 | +168% |
| Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting | 9903 | € 29.191 | € 60.456 | +€ 31.265 | +107% |
| Onttrekking aan de uitgestelde belastingen | 780 | € 10.252 | € 42.624 | +€ 32.372 | +316% |
| Belastingen op het resultaat | 67/77 | € 17.566 | € 51.004 | +€ 33.438 | +190% |
| Winst (verlies) van het boekjaar | 9904 | € 21.878 | € 52.076 | +€ 30.199 | +138% |
| Onttrekking aan de belastingvrije reserves | 789 | € 30.757 | € 127.872 | +€ 97.115 | +316% |
| Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar | 9905 | € 52.635 | € 179.948 | +€ 127.313 | +242% |
Bron: neergelegde jaarrekeningen (NBB), boekjaren afgesloten op 31 december 2024 en 31 december 2025. Kleur: groen is een gunstige beweging voor die post, rood een ongunstige. Opgemaakt op 15 oktober 2026 via checked.be.