ROELEVELD: wat veranderde er
Twee boekjaren naast elkaar, uitgelegd: wat er het meest bewoog in balans en resultaat, waarom het resultaat steeg of daalde, en waar het geld naartoe ging.
ROELEVELD
Grootste bewegingen
- Materiële vaste activa -€ 12.000
daling van € 12.000 (-3,8%), van € 312.915 naar € 300.915
- Schulden op meer dan één jaar -€ 20.812
daling van € 20.812 (-6,6%), van € 316.411 naar € 295.599
- Overgedragen winst (verlies) +€ 5.684
stijging van € 5.684 (+6,6%), van -€ 85.997 naar -€ 80.313
- Bruto bedrijfsmarge +€ 26.414
stijging van € 26.414, van -€ 1.495 naar € 24.919
- Financiële kosten -€ 840
daling van € 840 (-10,9%), van € 7.729 naar € 6.889
Van het resultaat van 2024 naar dat van 2025
Elke balk is het verschil in één post van de resultatenrekening, als effect op het resultaat: hogere kosten drukken het, hogere opbrengsten tillen het op.
Afgeleide kasstroombrug
Afgeleid uit de balansen van 2024 en 2025 en het resultaat van 2025: geen neergelegd kasstroomoverzicht. Zo leest u waar het geld vandaan kwam en naartoe ging.
Alle posten naast elkaar
| Post | Code | 2024 | 2025 | Verschil | % |
|---|---|---|---|---|---|
| Totaal activa | 20/58 | € 315.301 | € 303.308 | -€ 11.993 | -3,8% |
| Vaste activa | 21/28 | € 312.915 | € 300.915 | -€ 12.000 | -3,8% |
| Materiële vaste activa | 22/27 | € 312.915 | € 300.915 | -€ 12.000 | -3,8% |
| Terreinen en gebouwen | 22 | € 312.915 | € 300.915 | -€ 12.000 | -3,8% |
| Vlottende activa | 29/58 | € 2.386 | € 2.393 | +€ 7 | +0,3% |
| Vorderingen op ten hoogste één jaar | 40/41 | € 2.300 | € 2.300 | = | 0,0% |
| Handelsvorderingen | 40 | € 2.300 | € 2.300 | = | 0,0% |
| Liquide middelen | 54/58 | € 86 | € 93 | +€ 7 | +8,5% |
| Totaal passiva | 10/49 | € 315.301 | € 303.308 | -€ 11.993 | -3,8% |
| Eigen vermogen | 10/15 | -€ 45.997 | -€ 40.313 | +€ 5.684 | +12,4% |
| Inbreng | 10/11 | € 40.000 | € 40.000 | = | 0,0% |
| Overgedragen winst (verlies) | 14 | -€ 85.997 | -€ 80.313 | +€ 5.684 | +6,6% |
| Schulden | 17/49 | € 361.298 | € 343.621 | -€ 17.677 | -4,9% |
| Schulden op meer dan één jaar | 17 | € 316.411 | € 295.599 | -€ 20.812 | -6,6% |
| Financiële schulden | 170/4 | € 316.411 | € 295.599 | -€ 20.812 | -6,6% |
| Schulden op ten hoogste één jaar | 42/48 | € 44.887 | € 48.022 | +€ 3.136 | +7,0% |
| Schulden op meer dan één jaar die binnen het jaar vervallen | 42 | € 21.519 | € 21.949 | +€ 429 | +2,0% |
| Handelsschulden | 44 | - | € 411 | +€ 411 | |
| Leveranciers | 440/4 | - | € 411 | +€ 411 | |
| Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten | 45 | - | € 238 | +€ 238 | |
| Belastingen | 450/3 | - | € 238 | +€ 238 | |
| Overige schulden | 47/48 | € 23.367 | € 25.424 | +€ 2.057 | +8,8% |
| Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa | 630 | € 12.000 | € 12.000 | = | 0,0% |
| Andere bedrijfskosten | 640/8 | € 340 | € 346 | +€ 6 | +1,7% |
| Bruto bedrijfsmarge | 9900 | -€ 1.495 | € 24.919 | +€ 26.414 | |
| Bedrijfswinst (bedrijfsverlies) | 9901 | -€ 13.835 | € 12.573 | +€ 26.408 | |
| Financiële kosten | 65/66B | € 7.729 | € 6.889 | -€ 840 | -10,9% |
| Recurrente financiële kosten | 65 | € 7.729 | € 6.889 | -€ 840 | -10,9% |
| Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting | 9903 | -€ 21.564 | € 5.684 | +€ 27.248 | |
| Winst (verlies) van het boekjaar | 9904 | -€ 21.564 | € 5.684 | +€ 27.248 | |
| Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar | 9905 | -€ 21.564 | € 5.684 | +€ 27.248 |
Bron: neergelegde jaarrekeningen (NBB), boekjaren afgesloten op 31 december 2024 en 31 december 2025. Kleur: groen is een gunstige beweging voor die post, rood een ongunstige. Opgemaakt op 16 oktober 2026 via checked.be.