RLEConsult: wat veranderde er
Twee boekjaren naast elkaar, uitgelegd: wat er het meest bewoog in balans en resultaat, waarom het resultaat steeg of daalde, en waar het geld naartoe ging.
RLEConsult
Grootste bewegingen
- Liquide middelen +€ 13.618
stijging van € 13.618 (+20,6%), van € 66.155 naar € 79.773
vooral door Resultaat van het boekjaar (+€ 14.948) en Schulden voor belastingen, lonen en sociale lasten (+€ 4.677)
- Vorderingen op ten hoogste één jaar +€ 6.974
stijging van € 6.974 (+183%), van € 3.809 naar € 10.783
waarvan Handelsvorderingen: +€ 9.075
- Materiële vaste activa -€ 2.653
daling van € 2.653 (-44,4%), van € 5.975 naar € 3.322
- Overlopende rekeningen (activa) +€ 1.229
nieuw in 2025: € 1.229
- Overgedragen winst (verlies) +€ 14.115
stijging van € 14.115 (+26,9%), van € 52.440 naar € 66.555
- Schulden voor belastingen, lonen en sociale lasten +€ 4.677
stijging van € 4.677 (+23,9%), van € 19.575 naar € 24.252
- Bruto bedrijfsmarge -€ 48.347
daling van € 48.347 (-68,3%), van € 70.764 naar € 22.417
- Belastingen -€ 9.755
daling van € 9.755 (-67,1%), van € 14.535 naar € 4.780
Van het resultaat van 2024 naar dat van 2025
Elke balk is het verschil in één post van de resultatenrekening, als effect op het resultaat: hogere kosten drukken het, hogere opbrengsten tillen het op.
Afgeleide kasstroombrug
Afgeleid uit de balansen van 2024 en 2025 en het resultaat van 2025: geen neergelegd kasstroomoverzicht. Zo leest u waar het geld vandaan kwam en naartoe ging.
Alle posten naast elkaar
| Post | Code | 2024 | 2025 | Verschil | % |
|---|---|---|---|---|---|
| Totaal activa | 20/58 | € 75.995 | € 95.163 | +€ 19.168 | +25,2% |
| Vaste activa | 21/28 | € 6.031 | € 3.378 | -€ 2.653 | -44,0% |
| Materiële vaste activa | 22/27 | € 5.975 | € 3.322 | -€ 2.653 | -44,4% |
| Meubilair en rollend materieel | 24 | € 5.975 | € 3.322 | -€ 2.653 | -44,4% |
| Financiële vaste activa | 28 | € 56 | € 56 | = | 0,0% |
| Vlottende activa | 29/58 | € 69.964 | € 91.785 | +€ 21.821 | +31,2% |
| Vorderingen op ten hoogste één jaar | 40/41 | € 3.809 | € 10.783 | +€ 6.974 | +183% |
| Handelsvorderingen | 40 | - | € 9.075 | +€ 9.075 | |
| Overige vorderingen | 41 | € 3.809 | € 1.708 | -€ 2.101 | -55,2% |
| Liquide middelen | 54/58 | € 66.155 | € 79.773 | +€ 13.618 | +20,6% |
| Overlopende rekeningen | 490/1 | - | € 1.229 | +€ 1.229 | |
| Totaal passiva | 10/49 | € 75.995 | € 95.163 | +€ 19.168 | +25,2% |
| Eigen vermogen | 10/15 | € 54.440 | € 68.555 | +€ 14.115 | +25,9% |
| Inbreng | 10/11 | € 2.000 | € 2.000 | = | 0,0% |
| Overgedragen winst (verlies) | 14 | € 52.440 | € 66.555 | +€ 14.115 | +26,9% |
| Schulden | 17/49 | € 21.555 | € 26.608 | +€ 5.053 | +23,4% |
| Schulden op ten hoogste één jaar | 42/48 | € 21.555 | € 26.608 | +€ 5.053 | +23,4% |
| Handelsschulden | 44 | € 1.121 | € 1.523 | +€ 402 | +35,8% |
| Leveranciers | 440/4 | € 1.121 | € 1.523 | +€ 402 | +35,8% |
| Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten | 45 | € 19.575 | € 24.252 | +€ 4.677 | +23,9% |
| Belastingen | 450/3 | € 19.575 | € 24.252 | +€ 4.677 | +23,9% |
| Overige schulden | 47/48 | € 859 | € 833 | -€ 26 | -3,0% |
| Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa | 630 | € 1.775 | € 1.792 | +€ 17 | +1,0% |
| Andere bedrijfskosten | 640/8 | € 50 | - | -€ 50 | |
| Bruto bedrijfsmarge | 9900 | € 70.764 | € 22.417 | -€ 48.347 | -68,3% |
| Bedrijfswinst (bedrijfsverlies) | 9901 | € 68.939 | € 20.625 | -€ 48.314 | -70,1% |
| Financiële opbrengsten | 75/76B | € 239 | € 134 | -€ 105 | -43,9% |
| Recurrente financiële opbrengsten | 75 | € 239 | € 134 | -€ 105 | -43,9% |
| Financiële kosten | 65/66B | € 1.343 | € 1.031 | -€ 312 | -23,3% |
| Recurrente financiële kosten | 65 | € 1.343 | € 1.031 | -€ 312 | -23,3% |
| Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting | 9903 | € 67.834 | € 19.728 | -€ 48.106 | -70,9% |
| Belastingen op het resultaat | 67/77 | € 14.535 | € 4.780 | -€ 9.755 | -67,1% |
| Winst (verlies) van het boekjaar | 9904 | € 53.299 | € 14.948 | -€ 38.351 | -72,0% |
| Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar | 9905 | € 53.299 | € 14.948 | -€ 38.351 | -72,0% |
Bron: neergelegde jaarrekeningen (NBB), boekjaren afgesloten op 31 december 2024 en 31 december 2025. Kleur: groen is een gunstige beweging voor die post, rood een ongunstige. Opgemaakt op 17 oktober 2026 via checked.be.