RFI: wat veranderde er
Twee boekjaren naast elkaar, uitgelegd: wat er het meest bewoog in balans en resultaat, waarom het resultaat steeg of daalde, en waar het geld naartoe ging.
RFI
Grootste bewegingen
- Vorderingen op ten hoogste één jaar +€ 27.435
stijging van € 27.435 (+75,6%), van € 36.266 naar € 63.701
waarvan Overige vorderingen: +€ 21.264
- Overige schulden +€ 56.350
stijging van € 56.350 (+142%), van € 39.546 naar € 95.895
- Reserves -€ 27.571
daling van € 27.571 (-7,5%), van € 365.373 naar € 337.802
waarvan Beschikbare reserves: -€ 27.571
- Schulden voor belastingen, lonen en sociale lasten +€ 8.274
stijging van € 8.274 (+130%), van € 6.373 naar € 14.647
waarvan Belastingen: +€ 11.933
- Schulden op meer dan één jaar -€ 7.875
daling van € 7.875 (-79,5%), van € 9.904 naar € 2.029
- Financiële opbrengsten -€ 60.355
daling van € 60.355 (-95,3%), van € 63.315 naar € 2.960
- Bruto bedrijfsmarge +€ 33.429
stijging van € 33.429 (+101%), van € 33.211 naar € 66.640
- Afschrijvingen -€ 14.376
daling van € 14.376 (-83,2%), van € 17.278 naar € 2.903
- Belastingen +€ 10.163
stijging van € 10.163 (+106%), van € 9.562 naar € 19.725
- Financiële kosten -€ 1.809
daling van € 1.809 (-22,9%), van € 7.905 naar € 6.096
waarvan Financiële kosten: -€ 1.210
Van het resultaat van 2024 naar dat van 2025
Elke balk is het verschil in één post van de resultatenrekening, als effect op het resultaat: hogere kosten drukken het, hogere opbrengsten tillen het op.
Afgeleide kasstroombrug
Afgeleid uit de balansen van 2024 en 2025 en het resultaat van 2025: geen neergelegd kasstroomoverzicht. Zo leest u waar het geld vandaan kwam en naartoe ging.
Alle posten naast elkaar
| Post | Code | 2024 | 2025 | Verschil | % |
|---|---|---|---|---|---|
| Totaal activa | 20/58 | € 438.762 | € 467.411 | +€ 28.649 | +6,5% |
| Vaste activa | 21/28 | € 206.266 | € 203.363 | -€ 2.903 | -1,4% |
| Materiële vaste activa | 22/27 | € 3.341 | € 438 | -€ 2.903 | -86,9% |
| Meubilair en rollend materieel | 24 | € 3.341 | € 438 | -€ 2.903 | -86,9% |
| Financiële vaste activa | 28 | € 202.925 | € 202.925 | = | 0,0% |
| Vlottende activa | 29/58 | € 232.496 | € 264.047 | +€ 31.551 | +13,6% |
| Vorderingen op meer dan één jaar | 29 | € 60.000 | € 60.000 | = | 0,0% |
| Overige vorderingen | 291 | € 60.000 | € 60.000 | = | 0,0% |
| Vorderingen op ten hoogste één jaar | 40/41 | € 36.266 | € 63.701 | +€ 27.435 | +75,6% |
| Handelsvorderingen | 40 | € 15.609 | € 21.780 | +€ 6.171 | +39,5% |
| Overige vorderingen | 41 | € 20.657 | € 41.921 | +€ 21.264 | +103% |
| Liquide middelen | 54/58 | € 133.339 | € 137.218 | +€ 3.880 | +2,9% |
| Overlopende rekeningen | 490/1 | € 2.891 | € 3.128 | +€ 237 | +8,2% |
| Totaal passiva | 10/49 | € 438.762 | € 467.411 | +€ 28.649 | +6,5% |
| Eigen vermogen | 10/15 | € 371.573 | € 344.002 | -€ 27.571 | -7,4% |
| Inbreng | 10/11 | € 6.200 | € 6.200 | = | 0,0% |
| Reserves | 13 | € 365.373 | € 337.802 | -€ 27.571 | -7,5% |
| Belastingvrije reserves | 132 | € 10.849 | € 10.849 | = | 0,0% |
| Beschikbare reserves | 133 | € 354.524 | € 326.953 | -€ 27.571 | -7,8% |
| Schulden | 17/49 | € 67.189 | € 123.409 | +€ 56.220 | +83,7% |
| Schulden op meer dan één jaar | 17 | € 9.904 | € 2.029 | -€ 7.875 | -79,5% |
| Financiële schulden | 170/4 | € 9.904 | € 2.029 | -€ 7.875 | -79,5% |
| Schulden op ten hoogste één jaar | 42/48 | € 56.285 | € 120.380 | +€ 64.095 | +114% |
| Schulden op meer dan één jaar die binnen het jaar vervallen | 42 | € 7.504 | € 7.875 | +€ 371 | +4,9% |
| Handelsschulden | 44 | € 2.862 | € 1.962 | -€ 900 | -31,4% |
| Leveranciers | 440/4 | € 2.862 | € 1.962 | -€ 900 | -31,4% |
| Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten | 45 | € 6.373 | € 14.647 | +€ 8.274 | +130% |
| Belastingen | 450/3 | € 2.714 | € 14.647 | +€ 11.933 | +440% |
| Bezoldigingen en sociale lasten | 454/9 | € 3.659 | - | -€ 3.659 | |
| Overige schulden | 47/48 | € 39.546 | € 95.895 | +€ 56.350 | +142% |
| Overlopende rekeningen | 492/3 | € 1.000 | € 1.000 | = | 0,0% |
| Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa | 630 | € 17.278 | € 2.903 | -€ 14.376 | -83,2% |
| Andere bedrijfskosten | 640/8 | € 556 | € 549 | -€ 7 | -1,2% |
| Bruto bedrijfsmarge | 9900 | € 33.211 | € 66.640 | +€ 33.429 | +101% |
| Bedrijfswinst (bedrijfsverlies) | 9901 | € 15.376 | € 63.188 | +€ 47.812 | +311% |
| Financiële opbrengsten | 75/76B | € 63.315 | € 2.960 | -€ 60.355 | -95,3% |
| Recurrente financiële opbrengsten | 75 | € 63.315 | € 2.960 | -€ 60.355 | -95,3% |
| Financiële kosten | 65/66B | € 7.905 | € 6.096 | -€ 1.809 | -22,9% |
| Recurrente financiële kosten | 65 | € 7.306 | € 6.096 | -€ 1.210 | -16,6% |
| Niet-recurrente financiële kosten | 66B | € 599 | - | -€ 599 | |
| Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting | 9903 | € 70.786 | € 60.052 | -€ 10.734 | -15,2% |
| Belastingen op het resultaat | 67/77 | € 9.562 | € 19.725 | +€ 10.163 | +106% |
| Winst (verlies) van het boekjaar | 9904 | € 61.224 | € 40.327 | -€ 20.897 | -34,1% |
| Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar | 9905 | € 61.224 | € 40.327 | -€ 20.897 | -34,1% |
Bron: neergelegde jaarrekeningen (NBB), boekjaren afgesloten op 31 december 2024 en 31 december 2025. Kleur: groen is een gunstige beweging voor die post, rood een ongunstige. Opgemaakt op 17 oktober 2026 via checked.be.