RESOR: wat veranderde er
Twee boekjaren naast elkaar, uitgelegd: wat er het meest bewoog in balans en resultaat, waarom het resultaat steeg of daalde, en waar het geld naartoe ging.
RESOR
Grootste bewegingen
- Liquide middelen -€ 31.318
daling van € 31.318 (-22,7%), van € 138.148 naar € 106.830
- Materiële vaste activa -€ 13.297
daling van € 13.297 (-8,2%), van € 161.322 naar € 148.025
- Financiële schulden op ten hoogste één jaar -€ 24.716
daling van € 24.716 (-49,4%), van € 50.000 naar € 25.284
- Overige schulden +€ 21.430
stijging van € 21.430 (+19,6%), van € 109.353 naar € 130.783
- Overlopende rekeningen (passiva) -€ 14.259
niet meer vermeld in 2025 (was € 14.259)
- Schulden op meer dan één jaar -€ 8.547
daling van € 8.547 (-25,2%), van € 33.939 naar € 25.392
- Handelsschulden -€ 7.643
daling van € 7.643 (-15,0%), van € 51.121 naar € 43.478
- Bruto bedrijfsmarge +€ 125.249
stijging van € 125.249 (+37,9%), van € 330.652 naar € 455.901
- Personeelskosten +€ 79.549
stijging van € 79.549 (+70,7%), van € 112.493 naar € 192.042
- Belastingen +€ 25.550
stijging van € 25.550 (+60,5%), van € 42.200 naar € 67.750
- Andere bedrijfskosten -€ 24.879
daling van € 24.879 (-73,0%), van € 34.082 naar € 9.203
- Afschrijvingen +€ 5.422
stijging van € 5.422 (+29,2%), van € 18.539 naar € 23.961
Van het resultaat van 2024 naar dat van 2025
Elke balk is het verschil in één post van de resultatenrekening, als effect op het resultaat: hogere kosten drukken het, hogere opbrengsten tillen het op.
Afgeleide kasstroombrug
Een kasstroombrug vraagt twee opeenvolgende boekjaren: het resultaat en de afschrijvingen van één jaar verklaren geen verschil over meerdere jaren. Kies twee boekjaren die op elkaar volgen.
Alle posten naast elkaar
| Post | Code | 2024 | 2025 | Verschil | % |
|---|---|---|---|---|---|
| Totaal activa | 20/58 | € 658.315 | € 624.774 | -€ 33.541 | -5,1% |
| Vaste activa | 21/28 | € 162.489 | € 153.146 | -€ 9.343 | -5,7% |
| Immateriële vaste activa | 21 | € 1.167 | € 2.746 | +€ 1.579 | +135% |
| Materiële vaste activa | 22/27 | € 161.322 | € 148.025 | -€ 13.297 | -8,2% |
| Terreinen en gebouwen | 22 | € 54.369 | € 48.711 | -€ 5.658 | -10,4% |
| Installaties, machines en uitrusting | 23 | € 8.811 | € 7.205 | -€ 1.606 | -18,2% |
| Meubilair en rollend materieel | 24 | € 17.214 | € 14.056 | -€ 3.158 | -18,3% |
| Overige materiële vaste activa | 26 | € 80.928 | € 78.053 | -€ 2.875 | -3,6% |
| Financiële vaste activa | 28 | - | € 2.375 | +€ 2.375 | |
| Vlottende activa | 29/58 | € 495.827 | € 471.628 | -€ 24.199 | -4,9% |
| Voorraden en bestellingen in uitvoering | 3 | € 1.184 | - | -€ 1.184 | |
| Voorraden | 30/36 | € 1.184 | - | -€ 1.184 | |
| Vorderingen op ten hoogste één jaar | 40/41 | € 350.859 | € 355.506 | +€ 4.647 | +1,3% |
| Handelsvorderingen | 40 | € 141.127 | € 94.550 | -€ 46.577 | -33,0% |
| Overige vorderingen | 41 | € 209.732 | € 260.956 | +€ 51.224 | +24,4% |
| Liquide middelen | 54/58 | € 138.148 | € 106.830 | -€ 31.318 | -22,7% |
| Overlopende rekeningen | 490/1 | € 5.636 | € 9.292 | +€ 3.656 | +64,9% |
| Totaal passiva | 10/49 | € 658.315 | € 624.774 | -€ 33.541 | -5,1% |
| Eigen vermogen | 10/15 | € 317.660 | € 322.708 | +€ 5.048 | +1,6% |
| Inbreng | 10/11 | € 3.000 | € 3.000 | = | 0,0% |
| Reserves | 13 | € 190.881 | € 190.881 | -€ 0 | 0,0% |
| Beschikbare reserves | 133 | € 190.881 | € 190.881 | -€ 0 | 0,0% |
| Overgedragen winst (verlies) | 14 | € 123.778 | € 128.827 | +€ 5.049 | +4,1% |
| Schulden | 17/49 | € 340.655 | € 302.066 | -€ 38.589 | -11,3% |
| Schulden op meer dan één jaar | 17 | € 33.939 | € 25.392 | -€ 8.547 | -25,2% |
| Financiële schulden | 170/4 | € 33.939 | € 25.392 | -€ 8.547 | -25,2% |
| Schulden op ten hoogste één jaar | 42/48 | € 292.458 | € 276.674 | -€ 15.784 | -5,4% |
| Schulden op meer dan één jaar die binnen het jaar vervallen | 42 | € 5.427 | € 5.753 | +€ 326 | +6,0% |
| Financiële schulden | 43 | € 50.000 | € 25.284 | -€ 24.716 | -49,4% |
| Overige leningen | 439 | € 50.000 | € 25.284 | -€ 24.716 | -49,4% |
| Handelsschulden | 44 | € 51.121 | € 43.478 | -€ 7.643 | -15,0% |
| Leveranciers | 440/4 | € 51.121 | € 43.478 | -€ 7.643 | -15,0% |
| Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten | 45 | € 76.557 | € 71.376 | -€ 5.181 | -6,8% |
| Belastingen | 450/3 | € 55.551 | € 51.710 | -€ 3.841 | -6,9% |
| Bezoldigingen en sociale lasten | 454/9 | € 21.006 | € 19.666 | -€ 1.340 | -6,4% |
| Overige schulden | 47/48 | € 109.353 | € 130.783 | +€ 21.430 | +19,6% |
| Overlopende rekeningen | 492/3 | € 14.259 | - | -€ 14.259 | |
| Bezoldigingen, sociale lasten en pensioenen | 62 | € 112.493 | € 192.042 | +€ 79.549 | +70,7% |
| Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa | 630 | € 18.539 | € 23.961 | +€ 5.422 | +29,2% |
| Andere bedrijfskosten | 640/8 | € 34.082 | € 9.203 | -€ 24.879 | -73,0% |
| Bruto bedrijfsmarge | 9900 | € 330.652 | € 455.901 | +€ 125.249 | +37,9% |
| Bedrijfswinst (bedrijfsverlies) | 9901 | € 165.539 | € 230.695 | +€ 65.156 | +39,4% |
| Financiële opbrengsten | 75/76B | € 282 | € 1 | -€ 281 | -99,6% |
| Recurrente financiële opbrengsten | 75 | € 282 | € 1 | -€ 281 | -99,6% |
| Financiële kosten | 65/66B | € 3.657 | € 6.897 | +€ 3.240 | +88,6% |
| Recurrente financiële kosten | 65 | € 3.657 | € 6.897 | +€ 3.240 | +88,6% |
| Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting | 9903 | € 162.164 | € 223.799 | +€ 61.635 | +38,0% |
| Belastingen op het resultaat | 67/77 | € 42.200 | € 67.750 | +€ 25.550 | +60,5% |
| Winst (verlies) van het boekjaar | 9904 | € 119.964 | € 156.049 | +€ 36.085 | +30,1% |
| Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar | 9905 | € 119.964 | € 156.049 | +€ 36.085 | +30,1% |
Bron: neergelegde jaarrekeningen (NBB), boekjaren afgesloten op 30 juni 2024 en 30 december 2025. Kleur: groen is een gunstige beweging voor die post, rood een ongunstige. Opgemaakt op 13 oktober 2026 via checked.be.