RENEGA: wat veranderde er
Twee boekjaren naast elkaar, uitgelegd: wat er het meest bewoog in balans en resultaat, waarom het resultaat steeg of daalde, en waar het geld naartoe ging.
RENEGA
Grootste bewegingen
- Voorraden en bestellingen +€ 367.732
stijging van € 367.732 (+35,7%), van € 1,0 mln naar € 1,4 mln
- Financiële schulden op ten hoogste één jaar +€ 403.753
stijging van € 403.753 (+71,9%), van € 561.490 naar € 965.243
- Overgedragen winst (verlies) -€ 49.840
daling van € 49.840 (-87,6%), van -€ 56.869 naar -€ 106.709
- Handelsschulden -€ 44.770
daling van € 44.770 (-82,9%), van € 54.018 naar € 9.248
- Overige schulden +€ 40.444
stijging van € 40.444 (+22,3%), van € 181.055 naar € 221.500
- Financiële kosten +€ 32.007
stijging van € 32.007 (+221%), van € 14.479 naar € 46.487
- Andere bedrijfskosten -€ 4.042
daling van € 4.042 (-87,3%), van € 4.631 naar € 589
- Bruto bedrijfsmarge +€ 2.398
stijging van € 2.398 (+53,9%), van -€ 4.446 naar -€ 2.048
Van het resultaat van 2024 naar dat van 2025
Elke balk is het verschil in één post van de resultatenrekening, als effect op het resultaat: hogere kosten drukken het, hogere opbrengsten tillen het op.
Afgeleide kasstroombrug
Afgeleid uit de balansen van 2024 en 2025 en het resultaat van 2025: geen neergelegd kasstroomoverzicht. Zo leest u waar het geld vandaan kwam en naartoe ging.
Alle posten naast elkaar
| Post | Code | 2024 | 2025 | Verschil | % |
|---|---|---|---|---|---|
| Totaal activa | 20/58 | € 1.070.375 | € 1.419.963 | +€ 349.587 | +32,7% |
| Vaste activa | 21/28 | € 1.212 | € 495 | -€ 717 | -59,2% |
| Materiële vaste activa | 22/27 | € 1.212 | € 495 | -€ 717 | -59,2% |
| Meubilair en rollend materieel | 24 | € 1.212 | € 495 | -€ 717 | -59,2% |
| Vlottende activa | 29/58 | € 1.069.164 | € 1.419.468 | +€ 350.304 | +32,8% |
| Voorraden en bestellingen in uitvoering | 3 | € 1.030.822 | € 1.398.554 | +€ 367.732 | +35,7% |
| Voorraden | 30/36 | € 1.030.822 | € 1.398.554 | +€ 367.732 | +35,7% |
| Vorderingen op ten hoogste één jaar | 40/41 | € 24.759 | € 20.831 | -€ 3.928 | -15,9% |
| Handelsvorderingen | 40 | € 19.435 | € 4.166 | -€ 15.269 | -78,6% |
| Overige vorderingen | 41 | € 5.324 | € 16.665 | +€ 11.341 | +213% |
| Liquide middelen | 54/58 | € 13.516 | € 16 | -€ 13.500 | -99,9% |
| Overlopende rekeningen | 490/1 | € 67 | € 67 | = | 0,0% |
| Totaal passiva | 10/49 | € 1.070.375 | € 1.419.963 | +€ 349.587 | +32,7% |
| Eigen vermogen | 10/15 | € 273.812 | € 223.972 | -€ 49.840 | -18,2% |
| Inbreng | 10/11 | € 18.600 | € 18.600 | = | 0,0% |
| Reserves | 13 | € 312.081 | € 312.081 | = | 0,0% |
| Beschikbare reserves | 133 | € 312.081 | € 312.081 | = | 0,0% |
| Overgedragen winst (verlies) | 14 | -€ 56.869 | -€ 106.709 | -€ 49.840 | -87,6% |
| Schulden | 17/49 | € 796.563 | € 1.195.990 | +€ 399.427 | +50,1% |
| Schulden op ten hoogste één jaar | 42/48 | € 796.563 | € 1.195.990 | +€ 399.427 | +50,1% |
| Financiële schulden | 43 | € 561.490 | € 965.243 | +€ 403.753 | +71,9% |
| Kredietinstellingen | 430/8 | € 561.490 | € 965.243 | +€ 403.753 | +71,9% |
| Handelsschulden | 44 | € 54.018 | € 9.248 | -€ 44.770 | -82,9% |
| Leveranciers | 440/4 | € 54.018 | € 9.248 | -€ 44.770 | -82,9% |
| Overige schulden | 47/48 | € 181.055 | € 221.500 | +€ 40.444 | +22,3% |
| Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa | 630 | € 717 | € 717 | = | 0,0% |
| Andere bedrijfskosten | 640/8 | € 4.631 | € 589 | -€ 4.042 | -87,3% |
| Bruto bedrijfsmarge | 9900 | -€ 4.446 | -€ 2.048 | +€ 2.398 | +53,9% |
| Bedrijfswinst (bedrijfsverlies) | 9901 | -€ 9.793 | -€ 3.354 | +€ 6.440 | +65,8% |
| Financiële opbrengsten | 75/76B | € 12 | € 1 | -€ 11 | -94,1% |
| Recurrente financiële opbrengsten | 75 | € 12 | € 1 | -€ 11 | -94,1% |
| Financiële kosten | 65/66B | € 14.479 | € 46.487 | +€ 32.007 | +221% |
| Recurrente financiële kosten | 65 | € 14.479 | € 46.487 | +€ 32.007 | +221% |
| Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting | 9903 | -€ 24.261 | -€ 49.840 | -€ 25.579 | -105% |
| Winst (verlies) van het boekjaar | 9904 | -€ 24.261 | -€ 49.840 | -€ 25.579 | -105% |
| Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar | 9905 | -€ 24.261 | -€ 49.840 | -€ 25.579 | -105% |
Bron: neergelegde jaarrekeningen (NBB), boekjaren afgesloten op 31 december 2024 en 31 december 2025. Kleur: groen is een gunstige beweging voor die post, rood een ongunstige. Opgemaakt op 16 oktober 2026 via checked.be.