RELAMBE: wat veranderde er
Twee boekjaren naast elkaar, uitgelegd: wat er het meest bewoog in balans en resultaat, waarom het resultaat steeg of daalde, en waar het geld naartoe ging.
RELAMBE
Grootste bewegingen
- Liquide middelen +€ 695.438
stijging van € 695.438 (+49,6%), van € 1,4 mln naar € 2,1 mln
vooral door Geldbeleggingen (+€ 502.787) en Resultaat van het boekjaar (+€ 134.557)
- Geldbeleggingen -€ 502.787
daling van € 502.787 (-100%), van € 502.787 naar € 0
- Vorderingen op ten hoogste één jaar -€ 50.992
daling van € 50.992 (-4,0%), van € 1,3 mln naar € 1,2 mln
- Overgedragen winst (verlies) +€ 134.557
stijging van € 134.557 (+98,9%), van -€ 136.113 naar -€ 1.556
- Financiële opbrengsten +€ 104.518
stijging van € 104.518 (+140%), van € 74.668 naar € 179.187
- Belastingen +€ 19.614
stijging van € 19.614 (+108%), van € 18.190 naar € 37.805
- Bruto bedrijfsmarge -€ 2.186
daling van € 2.186 (-47,3%), van -€ 4.624 naar -€ 6.810
Van het resultaat van 2024 naar dat van 2025
Elke balk is het verschil in één post van de resultatenrekening, als effect op het resultaat: hogere kosten drukken het, hogere opbrengsten tillen het op.
Afgeleide kasstroombrug
Afgeleid uit de balansen van 2024 en 2025 en het resultaat van 2025: geen neergelegd kasstroomoverzicht. Zo leest u waar het geld vandaan kwam en naartoe ging.
Alle posten naast elkaar
| Post | Code | 2024 | 2025 | Verschil | % |
|---|---|---|---|---|---|
| Totaal activa | 20/58 | € 3.536.279 | € 3.677.938 | +€ 141.659 | +4,0% |
| Vaste activa | 21/28 | € 354.704 | € 354.704 | = | 0,0% |
| Financiële vaste activa | 28 | € 354.704 | € 354.704 | = | 0,0% |
| Vlottende activa | 29/58 | € 3.181.575 | € 3.323.234 | +€ 141.659 | +4,5% |
| Vorderingen op ten hoogste één jaar | 40/41 | € 1.275.488 | € 1.224.496 | -€ 50.992 | -4,0% |
| Overige vorderingen | 41 | € 1.275.488 | € 1.224.496 | -€ 50.992 | -4,0% |
| Geldbeleggingen | 50/53 | € 502.787 | € 0 | -€ 502.787 | -100% |
| Liquide middelen | 54/58 | € 1.403.300 | € 2.098.738 | +€ 695.438 | +49,6% |
| Totaal passiva | 10/49 | € 3.536.279 | € 3.677.938 | +€ 141.659 | +4,0% |
| Eigen vermogen | 10/15 | € 3.515.887 | € 3.650.444 | +€ 134.557 | +3,8% |
| Inbreng | 10/11 | € 3.650.000 | € 3.650.000 | = | 0,0% |
| Reserves | 13 | € 2.000 | € 2.000 | = | 0,0% |
| Onbeschikbare reserves | 130/1 | € 2.000 | € 2.000 | = | 0,0% |
| Statutair onbeschikbare reserves | 1311 | € 2.000 | € 2.000 | = | 0,0% |
| Overgedragen winst (verlies) | 14 | -€ 136.113 | -€ 1.556 | +€ 134.557 | +98,9% |
| Schulden | 17/49 | € 20.392 | € 27.494 | +€ 7.102 | +34,8% |
| Schulden op ten hoogste één jaar | 42/48 | € 20.392 | € 27.494 | +€ 7.102 | +34,8% |
| Handelsschulden | 44 | € 790 | € 977 | +€ 187 | +23,7% |
| Leveranciers | 440/4 | € 790 | € 977 | +€ 187 | +23,7% |
| Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten | 45 | € 8.224 | € 15.139 | +€ 6.915 | +84,1% |
| Belastingen | 450/3 | € 8.224 | € 15.139 | +€ 6.915 | +84,1% |
| Overige schulden | 47/48 | € 11.379 | € 11.379 | = | 0,0% |
| Bruto bedrijfsmarge | 9900 | -€ 4.624 | -€ 6.810 | -€ 2.186 | -47,3% |
| Bedrijfswinst (bedrijfsverlies) | 9901 | -€ 4.624 | -€ 6.810 | -€ 2.186 | -47,3% |
| Financiële opbrengsten | 75/76B | € 74.668 | € 179.187 | +€ 104.518 | +140% |
| Recurrente financiële opbrengsten | 75 | € 74.668 | € 179.187 | +€ 104.518 | +140% |
| Financiële kosten | 65/66B | € 0 | € 15 | +€ 15 | |
| Recurrente financiële kosten | 65 | € 0 | € 15 | +€ 15 | |
| Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting | 9903 | € 70.044 | € 172.362 | +€ 102.317 | +146% |
| Belastingen op het resultaat | 67/77 | € 18.190 | € 37.805 | +€ 19.614 | +108% |
| Winst (verlies) van het boekjaar | 9904 | € 51.854 | € 134.557 | +€ 82.703 | +159% |
| Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar | 9905 | € 51.854 | € 134.557 | +€ 82.703 | +159% |
Bron: neergelegde jaarrekeningen (NBB), boekjaren afgesloten op 31 december 2024 en 31 december 2025. Kleur: groen is een gunstige beweging voor die post, rood een ongunstige. Opgemaakt op 17 oktober 2026 via checked.be.