RED APPLE: wat veranderde er
Twee boekjaren naast elkaar, uitgelegd: wat er het meest bewoog in balans en resultaat, waarom het resultaat steeg of daalde, en waar het geld naartoe ging.
RED APPLE
Grootste bewegingen
- Vorderingen op ten hoogste één jaar +€ 4.985
stijging van € 4.985 (+50,7%), van € 9.834 naar € 14.818
waarvan Overige vorderingen: +€ 5.582
- Voorraden en bestellingen -€ 2.786
daling van € 2.786 (-100%), van € 2.786 naar € 0
- Overlopende rekeningen (activa) +€ 1.238
stijging van € 1.238 (+408%), van € 303 naar € 1.541
- Liquide middelen -€ 1.144
daling van € 1.144 (-64,0%), van € 1.787 naar € 643
vooral door Overige schulden (-€ 11.094) en Vorderingen op ten hoogste één jaar (-€ 4.985)
- Overige schulden -€ 11.094
daling van € 11.094 (-100%), van € 11.094 naar € 0
- Overgedragen winst (verlies) +€ 10.296
stijging van € 10.296 (+18,4%), van -€ 55.971 naar -€ 45.675
- Ontvangen vooruitbetalingen +€ 5.135
nieuw in 2025: € 5.135
- Schulden op meer dan één jaar -€ 3.250
daling van € 3.250 (-17,6%), van € 18.445 naar € 15.195
- Handelsschulden +€ 1.703
stijging van € 1.703 (+23,0%), van € 7.398 naar € 9.101
- Bruto bedrijfsmarge -€ 15.288
daling van € 15.288 (-44,5%), van € 34.317 naar € 19.029
- Belastingen +€ 1.579
stijging van € 1.579 (+586%), van € 270 naar € 1.849
- Financiële kosten -€ 1.331
daling van € 1.331 (-32,0%), van € 4.157 naar € 2.826
- Waardeverminderingen -€ 714
daling van € 714 (-20,4%), van € 3.500 naar € 2.786
- Andere bedrijfskosten -€ 486
daling van € 486 (-27,6%), van € 1.760 naar € 1.274
Van het resultaat van 2024 naar dat van 2025
Elke balk is het verschil in één post van de resultatenrekening, als effect op het resultaat: hogere kosten drukken het, hogere opbrengsten tillen het op.
Afgeleide kasstroombrug
Afgeleid uit de balansen van 2024 en 2025 en het resultaat van 2025: geen neergelegd kasstroomoverzicht. Zo leest u waar het geld vandaan kwam en naartoe ging.
Alle posten naast elkaar
| Post | Code | 2024 | 2025 | Verschil | % |
|---|---|---|---|---|---|
| Totaal activa | 20/58 | € 14.709 | € 17.002 | +€ 2.292 | +15,6% |
| Vlottende activa | 29/58 | € 14.709 | € 17.002 | +€ 2.292 | +15,6% |
| Voorraden en bestellingen in uitvoering | 3 | € 2.786 | € 0 | -€ 2.786 | -100% |
| Voorraden | 30/36 | € 2.786 | € 0 | -€ 2.786 | -100% |
| Vorderingen op ten hoogste één jaar | 40/41 | € 9.834 | € 14.818 | +€ 4.985 | +50,7% |
| Handelsvorderingen | 40 | € 9.826 | € 9.229 | -€ 597 | -6,1% |
| Overige vorderingen | 41 | € 7 | € 5.589 | +€ 5.582 | +77.527% |
| Liquide middelen | 54/58 | € 1.787 | € 643 | -€ 1.144 | -64,0% |
| Overlopende rekeningen | 490/1 | € 303 | € 1.541 | +€ 1.238 | +408% |
| Totaal passiva | 10/49 | € 14.709 | € 17.002 | +€ 2.292 | +15,6% |
| Eigen vermogen | 10/15 | -€ 35.971 | -€ 25.675 | +€ 10.296 | +28,6% |
| Inbreng | 10/11 | € 20.000 | € 20.000 | = | 0,0% |
| Overgedragen winst (verlies) | 14 | -€ 55.971 | -€ 45.675 | +€ 10.296 | +18,4% |
| Schulden | 17/49 | € 50.681 | € 42.677 | -€ 8.004 | -15,8% |
| Schulden op meer dan één jaar | 17 | € 18.445 | € 15.195 | -€ 3.250 | -17,6% |
| Financiële schulden | 170/4 | € 18.445 | € 15.195 | -€ 3.250 | -17,6% |
| Schulden op ten hoogste één jaar | 42/48 | € 26.716 | € 21.962 | -€ 4.754 | -17,8% |
| Financiële schulden | 43 | € 1.003 | € 906 | -€ 97 | -9,6% |
| Kredietinstellingen | 430/8 | € 1.003 | € 906 | -€ 97 | -9,6% |
| Handelsschulden | 44 | € 7.398 | € 9.101 | +€ 1.703 | +23,0% |
| Leveranciers | 440/4 | € 7.398 | € 9.101 | +€ 1.703 | +23,0% |
| Vooruitbetalingen op bestellingen | 46 | - | € 5.135 | +€ 5.135 | |
| Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten | 45 | € 7.221 | € 6.820 | -€ 402 | -5,6% |
| Belastingen | 450/3 | € 7.221 | € 6.820 | -€ 402 | -5,6% |
| Overige schulden | 47/48 | € 11.094 | € 0 | -€ 11.094 | -100% |
| Overlopende rekeningen | 492/3 | € 5.519 | € 5.519 | = | 0,0% |
| Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa | 630 | € 0 | - | = | |
| Waardeverminderingen op voorraden, op bestellingen in uitvoering en op handelsvorderingen: toevoegingen (terugnemingen) | 631/4 | € 3.500 | € 2.786 | -€ 714 | -20,4% |
| Andere bedrijfskosten | 640/8 | € 1.760 | € 1.274 | -€ 486 | -27,6% |
| Bruto bedrijfsmarge | 9900 | € 34.317 | € 19.029 | -€ 15.288 | -44,5% |
| Bedrijfswinst (bedrijfsverlies) | 9901 | € 29.056 | € 14.968 | -€ 14.088 | -48,5% |
| Financiële opbrengsten | 75/76B | € 3 | € 3 | -€ 1 | -20,0% |
| Recurrente financiële opbrengsten | 75 | € 3 | € 3 | -€ 1 | -20,0% |
| Financiële kosten | 65/66B | € 4.157 | € 2.826 | -€ 1.331 | -32,0% |
| Recurrente financiële kosten | 65 | € 4.157 | € 2.826 | -€ 1.331 | -32,0% |
| Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting | 9903 | € 24.903 | € 12.145 | -€ 12.758 | -51,2% |
| Belastingen op het resultaat | 67/77 | € 270 | € 1.849 | +€ 1.579 | +586% |
| Winst (verlies) van het boekjaar | 9904 | € 24.633 | € 10.296 | -€ 14.337 | -58,2% |
| Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar | 9905 | € 24.633 | € 10.296 | -€ 14.337 | -58,2% |
Bron: neergelegde jaarrekeningen (NBB), boekjaren afgesloten op 31 december 2024 en 31 december 2025. Kleur: groen is een gunstige beweging voor die post, rood een ongunstige. Opgemaakt op 17 oktober 2026 via checked.be.