REAL BYTES CONSULTING: wat veranderde er
Twee boekjaren naast elkaar, uitgelegd: wat er het meest bewoog in balans en resultaat, waarom het resultaat steeg of daalde, en waar het geld naartoe ging.
REAL BYTES CONSULTING
Grootste bewegingen
- Liquide middelen +€ 47.196
stijging van € 47.196 (+29,2%), van € 161.896 naar € 209.092
vooral door Resultaat van het boekjaar (+€ 47.024) en Schulden op meer dan één jaar (+€ 31.253)
- Materiële vaste activa +€ 33.257
stijging van € 33.257 (+166%), van € 20.092 naar € 53.349
waarvan Meubilair en rollend materieel: +€ 27.026
- Vorderingen op ten hoogste één jaar -€ 5.924
daling van € 5.924 (-11,3%), van € 52.403 naar € 46.479
waarvan Overige vorderingen: -€ 5.390
- Schulden op meer dan één jaar +€ 31.253
nieuw in 2025: € 31.253
- Overige schulden +€ 27.500
stijging van € 27.500 (+399%), van € 6.900 naar € 34.400
- Reserves +€ 12.600
stijging van € 12.600 (+8,2%), van € 153.460 naar € 166.060
waarvan Beschikbare reserves: +€ 12.600
- Afschrijvingen +€ 9.235
stijging van € 9.235 (+154%), van € 5.989 naar € 15.224
- Bruto bedrijfsmarge +€ 6.942
stijging van € 6.942 (+10,7%), van € 64.949 naar € 71.891
- Financiële opbrengsten -€ 6.727
daling van € 6.727 (-19,9%), van € 33.824 naar € 27.097
- Belastingen +€ 2.630
stijging van € 2.630 (+10,5%), van € 25.045 naar € 27.676
- Financiële kosten +€ 1.454
stijging van € 1.454 (+22,8%), van € 6.390 naar € 7.844
Van het resultaat van 2024 naar dat van 2025
Elke balk is het verschil in één post van de resultatenrekening, als effect op het resultaat: hogere kosten drukken het, hogere opbrengsten tillen het op.
Afgeleide kasstroombrug
Afgeleid uit de balansen van 2024 en 2025 en het resultaat van 2025: geen neergelegd kasstroomoverzicht. Zo leest u waar het geld vandaan kwam en naartoe ging.
Alle posten naast elkaar
| Post | Code | 2024 | 2025 | Verschil | % |
|---|---|---|---|---|---|
| Totaal activa | 20/58 | € 372.670 | € 440.416 | +€ 67.747 | +18,2% |
| Vaste activa | 21/28 | € 24.448 | € 54.399 | +€ 29.951 | +123% |
| Materiële vaste activa | 22/27 | € 20.092 | € 53.349 | +€ 33.257 | +166% |
| Terreinen en gebouwen | 22 | € 5.940 | € 11.934 | +€ 5.994 | +101% |
| Installaties, machines en uitrusting | 23 | € 1.919 | € 2.156 | +€ 238 | +12,4% |
| Meubilair en rollend materieel | 24 | € 12.233 | € 39.258 | +€ 27.026 | +221% |
| Financiële vaste activa | 28 | € 4.356 | € 1.050 | -€ 3.306 | -75,9% |
| Vlottende activa | 29/58 | € 348.222 | € 386.017 | +€ 37.796 | +10,9% |
| Vorderingen op meer dan één jaar | 29 | € 126.018 | € 124.376 | -€ 1.642 | -1,3% |
| Overige vorderingen | 291 | € 126.018 | € 124.376 | -€ 1.642 | -1,3% |
| Vorderingen op ten hoogste één jaar | 40/41 | € 52.403 | € 46.479 | -€ 5.924 | -11,3% |
| Handelsvorderingen | 40 | € 32.339 | € 31.805 | -€ 534 | -1,7% |
| Overige vorderingen | 41 | € 20.064 | € 14.674 | -€ 5.390 | -26,9% |
| Geldbeleggingen | 50/53 | € 7.455 | € 5.417 | -€ 2.038 | -27,3% |
| Liquide middelen | 54/58 | € 161.896 | € 209.092 | +€ 47.196 | +29,2% |
| Overlopende rekeningen | 490/1 | € 449 | € 653 | +€ 204 | +45,5% |
| Totaal passiva | 10/49 | € 372.670 | € 440.416 | +€ 67.747 | +18,2% |
| Eigen vermogen | 10/15 | € 312.687 | € 325.311 | +€ 12.624 | +4,0% |
| Inbreng | 10/11 | € 6.200 | € 6.200 | = | 0,0% |
| Reserves | 13 | € 153.460 | € 166.060 | +€ 12.600 | +8,2% |
| Onbeschikbare reserves | 130/1 | € 1.860 | € 1.860 | = | 0,0% |
| Statutair onbeschikbare reserves | 1311 | € 1.860 | € 1.860 | = | 0,0% |
| Beschikbare reserves | 133 | € 151.600 | € 164.200 | +€ 12.600 | +8,3% |
| Overgedragen winst (verlies) | 14 | € 153.027 | € 153.051 | +€ 24 | 0,0% |
| Schulden | 17/49 | € 59.982 | € 115.105 | +€ 55.123 | +91,9% |
| Schulden op meer dan één jaar | 17 | - | € 31.253 | +€ 31.253 | |
| Financiële schulden | 170/4 | - | € 31.253 | +€ 31.253 | |
| Schulden op ten hoogste één jaar | 42/48 | € 59.982 | € 83.852 | +€ 23.869 | +39,8% |
| Handelsschulden | 44 | € 3.839 | € 2.057 | -€ 1.782 | -46,4% |
| Leveranciers | 440/4 | € 3.839 | € 2.057 | -€ 1.782 | -46,4% |
| Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten | 45 | € 49.244 | € 47.395 | -€ 1.849 | -3,8% |
| Belastingen | 450/3 | € 49.244 | € 47.395 | -€ 1.849 | -3,8% |
| Overige schulden | 47/48 | € 6.900 | € 34.400 | +€ 27.500 | +399% |
| Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa | 630 | € 5.989 | € 15.224 | +€ 9.235 | +154% |
| Andere bedrijfskosten | 640/8 | € 956 | € 1.221 | +€ 265 | +27,7% |
| Bruto bedrijfsmarge | 9900 | € 64.949 | € 71.891 | +€ 6.942 | +10,7% |
| Bedrijfswinst (bedrijfsverlies) | 9901 | € 58.004 | € 55.446 | -€ 2.558 | -4,4% |
| Financiële opbrengsten | 75/76B | € 33.824 | € 27.097 | -€ 6.727 | -19,9% |
| Recurrente financiële opbrengsten | 75 | € 33.824 | € 27.097 | -€ 6.727 | -19,9% |
| Financiële kosten | 65/66B | € 6.390 | € 7.844 | +€ 1.454 | +22,8% |
| Recurrente financiële kosten | 65 | € 6.390 | € 7.844 | +€ 1.454 | +22,8% |
| Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting | 9903 | € 85.438 | € 74.700 | -€ 10.739 | -12,6% |
| Belastingen op het resultaat | 67/77 | € 25.045 | € 27.676 | +€ 2.630 | +10,5% |
| Winst (verlies) van het boekjaar | 9904 | € 60.393 | € 47.024 | -€ 13.369 | -22,1% |
| Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar | 9905 | € 60.393 | € 47.024 | -€ 13.369 | -22,1% |
Bron: neergelegde jaarrekeningen (NBB), boekjaren afgesloten op 31 december 2024 en 31 december 2025. Kleur: groen is een gunstige beweging voor die post, rood een ongunstige. Opgemaakt op 18 oktober 2026 via checked.be.