RAVEN: wat veranderde er
RAVEN
Grootste bewegingen
- Overlopende rekeningen (activa) +€ 40.201
stijging van € 40.201 (+1.095%), van € 3.672 naar € 43.873
- Materiële vaste activa -€ 20.383
daling van € 20.383 (-22,8%), van € 89.307 naar € 68.924
waarvan Installaties, machines en uitrusting: -€ 25.476
- Liquide middelen +€ 10.200
stijging van € 10.200 (+45,4%), van € 22.466 naar € 32.666
vooral door Ontvangen vooruitbetalingen (+€ 120.931) en Afschrijvingen (+€ 59.557)
- Vorderingen op ten hoogste één jaar +€ 4.777
stijging van € 4.777 (+2,8%), van € 171.616 naar € 176.392
waarvan Overige vorderingen: +€ 9.034
- Ontvangen vooruitbetalingen +€ 120.931
stijging van € 120.931 (+1.329%), van € 9.102 naar € 130.033
- Schulden op meer dan één jaar -€ 48.884
daling van € 48.884 (-86,2%), van € 56.693 naar € 7.809
- Handelsschulden -€ 25.047
daling van € 25.047 (-51,3%), van € 48.819 naar € 23.772
- Schulden voor belastingen, lonen en sociale lasten -€ 7.286
daling van € 7.286 (-52,5%), van € 13.886 naar € 6.600
- Overige schulden -€ 5.269
daling van € 5.269 (-5,5%), van € 96.670 naar € 91.402
- Bruto bedrijfsmarge -€ 36.241
daling van € 36.241 (-19,8%), van € 183.360 naar € 147.119
- Personeelskosten +€ 23.358
stijging van € 23.358 (+44,0%), van € 53.076 naar € 76.434
- Afschrijvingen +€ 16.437
stijging van € 16.437 (+38,1%), van € 43.120 naar € 59.557
- Financiële kosten +€ 3.107
stijging van € 3.107 (+48,7%), van € 6.382 naar € 9.489
waarvan Financiële kosten: +€ 3.655
Evolutie van het resultaat, 2022 tot 2023
Per post van de resultatenrekening ziet u het verschil als effect op het resultaat. Hogere kosten verlagen het resultaat, hogere opbrengsten verhogen het.
Afgeleide kasstroombrug
De brug is afgeleid uit de balansen van 2022 en 2023 en het resultaat van 2023. Er is geen neergelegd kasstroomoverzicht. U ziet waar het geld vandaan kwam en naartoe ging.
Alle posten naast elkaar
| Post | Code | 2022 | 2023 | Verschil | % |
|---|---|---|---|---|---|
| Totaal activa | 20/58 | € 288.060 | € 322.856 | +€ 34.795 | +12,1% |
| Vaste activa | 21/28 | € 90.307 | € 69.924 | -€ 20.383 | -22,6% |
| Materiële vaste activa | 22/27 | € 89.307 | € 68.924 | -€ 20.383 | -22,8% |
| Terreinen en gebouwen | 22 | € 6.865 | € 5.057 | -€ 1.808 | -26,3% |
| Installaties, machines en uitrusting | 23 | € 74.759 | € 49.283 | -€ 25.476 | -34,1% |
| Meubilair en rollend materieel | 24 | € 7.683 | € 14.584 | +€ 6.901 | +89,8% |
| Financiële vaste activa | 28 | € 1.000 | € 1.000 | = | 0,0% |
| Vlottende activa | 29/58 | € 197.753 | € 252.931 | +€ 55.178 | +27,9% |
| Vorderingen op ten hoogste één jaar | 40/41 | € 171.616 | € 176.392 | +€ 4.777 | +2,8% |
| Handelsvorderingen | 40 | € 163.747 | € 159.490 | -€ 4.257 | -2,6% |
| Overige vorderingen | 41 | € 7.869 | € 16.902 | +€ 9.034 | +115% |
| Liquide middelen | 54/58 | € 22.466 | € 32.666 | +€ 10.200 | +45,4% |
| Overlopende rekeningen | 490/1 | € 3.672 | € 43.873 | +€ 40.201 | +1.095% |
| Totaal passiva | 10/49 | € 288.060 | € 322.856 | +€ 34.795 | +12,1% |
| Eigen vermogen | 10/15 | € 27.995 | € 29.236 | +€ 1.241 | +4,4% |
| Inbreng | 10/11 | € 6.200 | € 6.200 | = | 0,0% |
| Buiten kapitaal | 11 | € 6.200 | € 6.200 | = | 0,0% |
| Andere | 1109/19 | € 6.200 | € 6.200 | = | 0,0% |
| Reserves | 13 | € 21.795 | € 23.036 | +€ 1.241 | +5,7% |
| Onbeschikbare reserves | 130/1 | € 1.860 | € 1.860 | = | 0,0% |
| Statutair onbeschikbare reserves | 1311 | € 1.860 | € 1.860 | = | 0,0% |
| Beschikbare reserves | 133 | € 19.935 | € 21.176 | +€ 1.241 | +6,2% |
| Schulden | 17/49 | € 260.065 | € 293.620 | +€ 33.555 | +12,9% |
| Schulden op meer dan één jaar | 17 | € 56.693 | € 7.809 | -€ 48.884 | -86,2% |
| Financiële schulden | 170/4 | € 56.693 | € 7.809 | -€ 48.884 | -86,2% |
| Schulden op ten hoogste één jaar | 42/48 | € 195.208 | € 282.554 | +€ 87.346 | +44,7% |
| Schulden op meer dan één jaar die binnen het jaar vervallen | 42 | € 26.730 | € 30.747 | +€ 4.017 | +15,0% |
| Handelsschulden | 44 | € 48.819 | € 23.772 | -€ 25.047 | -51,3% |
| Leveranciers | 440/4 | € 48.819 | € 23.772 | -€ 25.047 | -51,3% |
| Vooruitbetalingen op bestellingen | 46 | € 9.102 | € 130.033 | +€ 120.931 | +1.329% |
| Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten | 45 | € 13.886 | € 6.600 | -€ 7.286 | -52,5% |
| Bezoldigingen en sociale lasten | 454/9 | € 13.886 | € 6.600 | -€ 7.286 | -52,5% |
| Overige schulden | 47/48 | € 96.670 | € 91.402 | -€ 5.269 | -5,5% |
| Overlopende rekeningen | 492/3 | € 8.164 | € 3.257 | -€ 4.907 | -60,1% |
| Bezoldigingen, sociale lasten en pensioenen | 62 | € 53.076 | € 76.434 | +€ 23.358 | +44,0% |
| Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa | 630 | € 43.120 | € 59.557 | +€ 16.437 | +38,1% |
| Andere bedrijfskosten | 640/8 | € 746 | € 1.747 | +€ 1.001 | +134% |
| Bruto bedrijfsmarge | 9900 | € 183.360 | € 147.119 | -€ 36.241 | -19,8% |
| Bedrijfswinst (bedrijfsverlies) | 9901 | € 86.418 | € 9.381 | -€ 77.037 | -89,1% |
| Financiële opbrengsten | 75/76B | € 2.976 | € 1.348 | -€ 1.628 | -54,7% |
| Recurrente financiële opbrengsten | 75 | € 0 | € 75 | +€ 75 | +749.800% |
| Niet-recurrente financiële opbrengsten | 76B | € 2.976 | € 1.273 | -€ 1.703 | -57,2% |
| Financiële kosten | 65/66B | € 6.382 | € 9.489 | +€ 3.107 | +48,7% |
| Recurrente financiële kosten | 65 | € 5.104 | € 8.759 | +€ 3.655 | +71,6% |
| Niet-recurrente financiële kosten | 66B | € 1.278 | € 730 | -€ 548 | -42,9% |
| Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting | 9903 | € 83.012 | € 1.241 | -€ 81.771 | -98,5% |
| Winst (verlies) van het boekjaar | 9904 | € 83.012 | € 1.241 | -€ 81.771 | -98,5% |
| Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar | 9905 | € 83.012 | € 1.241 | -€ 81.771 | -98,5% |
Volgende stappen
Berekening en bronnen
Bron: neergelegde jaarrekeningen (NBB), boekjaren afgesloten op 31 december 2022 en 31 december 2023. Groen is een gunstige beweging voor die post, rood een ongunstige. Opgemaakt op 7 november 2026 via checked.be.