R & A: wat veranderde er
Twee boekjaren naast elkaar, uitgelegd: wat er het meest bewoog in balans en resultaat, waarom het resultaat steeg of daalde, en waar het geld naartoe ging.
R & A
Grootste bewegingen
- Liquide middelen -€ 17.834
daling van € 17.834 (-45,9%), van € 38.841 naar € 21.006
vooral door Inbreng, uitkeringen en overige (-€ 61.301) en Vorderingen op ten hoogste één jaar (-€ 1.940)
- Materiële vaste activa -€ 6.074
daling van € 6.074 (-33,6%), van € 18.105 naar € 12.031
waarvan Meubilair en rollend materieel: -€ 4.604
- Vorderingen op ten hoogste één jaar +€ 1.940
stijging van € 1.940 (+13,0%), van € 14.932 naar € 16.872
waarvan Handelsvorderingen: +€ 1.998
- Overlopende rekeningen (activa) +€ 1.142
stijging van € 1.142 (+74,2%), van € 1.540 naar € 2.683
- Reserves -€ 51.895
daling van € 51.895 (-100%), van € 51.895 naar € 0
- Overige schulden +€ 13.705
stijging van € 13.705 (+93,7%), van € 14.630 naar € 28.335
- Inbreng +€ 12.400
stijging van € 12.400 (+200%), van € 6.200 naar € 18.600
- Schulden voor belastingen, lonen en sociale lasten +€ 4.074
stijging van € 4.074 (+479%), van € 851 naar € 4.926
- Bruto bedrijfsmarge +€ 19.340
stijging van € 19.340 (+136%), van € 14.241 naar € 33.582
- Afschrijvingen +€ 4.760
stijging van € 4.760 (+362%), van € 1.315 naar € 6.074
- Belastingen +€ 1.946
stijging van € 1.946 (+63,7%), van € 3.054 naar € 5.000
- Financiële kosten -€ 1.110
daling van € 1.110 (-96,5%), van € 1.150 naar € 40
- Andere bedrijfskosten -€ 630
daling van € 630 (-48,8%), van € 1.291 naar € 661
Van het resultaat van 2024 naar dat van 2025
Elke balk is het verschil in één post van de resultatenrekening, als effect op het resultaat: hogere kosten drukken het, hogere opbrengsten tillen het op.
Afgeleide kasstroombrug
Afgeleid uit de balansen van 2024 en 2025 en het resultaat van 2025: geen neergelegd kasstroomoverzicht. Zo leest u waar het geld vandaan kwam en naartoe ging.
Alle posten naast elkaar
| Post | Code | 2024 | 2025 | Verschil | % |
|---|---|---|---|---|---|
| Totaal activa | 20/58 | € 74.386 | € 53.155 | -€ 21.232 | -28,5% |
| Vaste activa | 21/28 | € 18.105 | € 12.031 | -€ 6.074 | -33,6% |
| Materiële vaste activa | 22/27 | € 18.105 | € 12.031 | -€ 6.074 | -33,6% |
| Installaties, machines en uitrusting | 23 | € 644 | € 40 | -€ 604 | -93,8% |
| Meubilair en rollend materieel | 24 | € 13.194 | € 8.590 | -€ 4.604 | -34,9% |
| Overige materiële vaste activa | 26 | € 4.267 | € 3.401 | -€ 866 | -20,3% |
| Vlottende activa | 29/58 | € 56.281 | € 41.124 | -€ 15.157 | -26,9% |
| Voorraden en bestellingen in uitvoering | 3 | € 968 | € 563 | -€ 405 | -41,9% |
| Voorraden | 30/36 | € 968 | € 563 | -€ 405 | -41,9% |
| Vorderingen op ten hoogste één jaar | 40/41 | € 14.932 | € 16.872 | +€ 1.940 | +13,0% |
| Handelsvorderingen | 40 | € 14.440 | € 16.438 | +€ 1.998 | +13,8% |
| Overige vorderingen | 41 | € 492 | € 434 | -€ 58 | -11,8% |
| Liquide middelen | 54/58 | € 38.841 | € 21.006 | -€ 17.834 | -45,9% |
| Overlopende rekeningen | 490/1 | € 1.540 | € 2.683 | +€ 1.142 | +74,2% |
| Totaal passiva | 10/49 | € 74.386 | € 53.155 | -€ 21.232 | -28,5% |
| Eigen vermogen | 10/15 | € 58.095 | € 18.600 | -€ 39.495 | -68,0% |
| Inbreng | 10/11 | € 6.200 | € 18.600 | +€ 12.400 | +200% |
| Reserves | 13 | € 51.895 | € 0 | -€ 51.895 | -100% |
| Beschikbare reserves | 133 | € 51.895 | € 0 | -€ 51.895 | -100% |
| Overgedragen winst (verlies) | 14 | - | € 0 | = | |
| Schulden | 17/49 | € 16.291 | € 34.555 | +€ 18.263 | +112% |
| Schulden op ten hoogste één jaar | 42/48 | € 16.291 | € 34.555 | +€ 18.263 | +112% |
| Handelsschulden | 44 | € 811 | € 1.294 | +€ 484 | +59,7% |
| Leveranciers | 440/4 | € 811 | € 1.294 | +€ 484 | +59,7% |
| Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten | 45 | € 851 | € 4.926 | +€ 4.074 | +479% |
| Belastingen | 450/3 | € 851 | € 4.926 | +€ 4.074 | +479% |
| Overige schulden | 47/48 | € 14.630 | € 28.335 | +€ 13.705 | +93,7% |
| Overlopende rekeningen | 492/3 | € 0 | - | = | |
| Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa | 630 | € 1.315 | € 6.074 | +€ 4.760 | +362% |
| Andere bedrijfskosten | 640/8 | € 1.291 | € 661 | -€ 630 | -48,8% |
| Bruto bedrijfsmarge | 9900 | € 14.241 | € 33.582 | +€ 19.340 | +136% |
| Bedrijfswinst (bedrijfsverlies) | 9901 | € 11.636 | € 26.846 | +€ 15.211 | +131% |
| Financiële opbrengsten | 75/76B | € 1 | € 0 | -€ 1 | -99,1% |
| Recurrente financiële opbrengsten | 75 | € 1 | € 0 | -€ 1 | -99,1% |
| Financiële kosten | 65/66B | € 1.150 | € 40 | -€ 1.110 | -96,5% |
| Recurrente financiële kosten | 65 | € 1.150 | € 40 | -€ 1.110 | -96,5% |
| Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting | 9903 | € 10.487 | € 26.806 | +€ 16.319 | +156% |
| Belastingen op het resultaat | 67/77 | € 3.054 | € 5.000 | +€ 1.946 | +63,7% |
| Winst (verlies) van het boekjaar | 9904 | € 7.433 | € 21.806 | +€ 14.373 | +193% |
| Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar | 9905 | € 7.433 | € 21.806 | +€ 14.373 | +193% |
Bron: neergelegde jaarrekeningen (NBB), boekjaren afgesloten op 31 december 2024 en 31 december 2025. Kleur: groen is een gunstige beweging voor die post, rood een ongunstige. Opgemaakt op 18 oktober 2026 via checked.be.