QUIPPA: wat veranderde er
Twee boekjaren naast elkaar, uitgelegd: wat er het meest bewoog in balans en resultaat, waarom het resultaat steeg of daalde, en waar het geld naartoe ging.
QUIPPA
Grootste bewegingen
- Geldbeleggingen -€ 33.105
daling van € 33.105 (-93,6%), van € 35.383 naar € 2.278
- Materiële vaste activa -€ 32.778
daling van € 32.778 (-2,9%), van € 1,1 mln naar € 1,1 mln
- Overgedragen winst (verlies) -€ 53.428
daling van € 53.428 (-87,9%), van -€ 60.803 naar -€ 114.231
- Schulden op meer dan één jaar -€ 12.559
daling van € 12.559 (-1,0%), van € 1,2 mln naar € 1,2 mln
- Financiële kosten +€ 34.102
stijging van € 34.102 (+118%), van € 28.876 naar € 62.978
- Bruto bedrijfsmarge +€ 1.013
stijging van € 1.013 (+2,2%), van € 45.524 naar € 46.538
- Aankopen en diensten -€ 1.010
daling van € 1.010 (-9,2%), van € 10.930 naar € 9.920
Van het resultaat van 2024 naar dat van 2025
Elke balk is het verschil in één post van de resultatenrekening, als effect op het resultaat: hogere kosten drukken het, hogere opbrengsten tillen het op.
Afgeleide kasstroombrug
De liquide middelen of het resultaat staan niet als afzonderlijke post in beide jaarrekeningen; de kasstroom valt daaruit niet af te leiden.
Alle posten naast elkaar
| Post | Code | 2024 | 2025 | Verschil | % |
|---|---|---|---|---|---|
| Totaal activa | 20/58 | € 1.158.209 | € 1.092.383 | -€ 65.826 | -5,7% |
| Vaste activa | 21/28 | € 1.122.677 | € 1.089.899 | -€ 32.778 | -2,9% |
| Materiële vaste activa | 22/27 | € 1.122.677 | € 1.089.899 | -€ 32.778 | -2,9% |
| Terreinen en gebouwen | 22 | € 1.122.677 | € 1.089.899 | -€ 32.778 | -2,9% |
| Vlottende activa | 29/58 | € 35.532 | € 2.484 | -€ 33.048 | -93,0% |
| Geldbeleggingen | 50/53 | € 35.383 | € 2.278 | -€ 33.105 | -93,6% |
| Overlopende rekeningen | 490/1 | € 149 | € 206 | +€ 56 | +37,7% |
| Totaal passiva | 10/49 | € 1.158.209 | € 1.092.383 | -€ 65.826 | -5,7% |
| Eigen vermogen | 10/15 | -€ 54.803 | -€ 108.231 | -€ 53.428 | -97,5% |
| Inbreng | 10/11 | € 6.000 | € 6.000 | = | 0,0% |
| Overgedragen winst (verlies) | 14 | -€ 60.803 | -€ 114.231 | -€ 53.428 | -87,9% |
| Schulden | 17/49 | € 1.213.012 | € 1.200.614 | -€ 12.398 | -1,0% |
| Schulden op meer dan één jaar | 17 | € 1.200.550 | € 1.187.992 | -€ 12.559 | -1,0% |
| Financiële schulden | 170/4 | € 1.200.550 | € 1.187.992 | -€ 12.559 | -1,0% |
| Schulden op ten hoogste één jaar | 42/48 | € 12.398 | € 12.559 | +€ 161 | +1,3% |
| Schulden op meer dan één jaar die binnen het jaar vervallen | 42 | € 12.398 | € 12.559 | +€ 161 | +1,3% |
| Overlopende rekeningen | 492/3 | € 64 | € 64 | = | 0,0% |
| Omzet | 70 | € 56.454 | € 56.457 | +€ 3 | 0,0% |
| Handelsgoederen, grond- en hulpstoffen; diensten en diverse goederen | 60/61 | € 10.930 | € 9.920 | -€ 1.010 | -9,2% |
| Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa | 630 | € 32.778 | € 32.778 | = | 0,0% |
| Andere bedrijfskosten | 640/8 | € 4.475 | € 4.210 | -€ 265 | -5,9% |
| Bruto bedrijfsmarge | 9900 | € 45.524 | € 46.538 | +€ 1.013 | +2,2% |
| Bedrijfswinst (bedrijfsverlies) | 9901 | € 8.272 | € 9.550 | +€ 1.278 | +15,4% |
| Financiële kosten | 65/66B | € 28.876 | € 62.978 | +€ 34.102 | +118% |
| Recurrente financiële kosten | 65 | € 28.876 | € 62.978 | +€ 34.102 | +118% |
| Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting | 9903 | -€ 20.604 | -€ 53.428 | -€ 32.824 | -159% |
| Winst (verlies) van het boekjaar | 9904 | -€ 20.604 | -€ 53.428 | -€ 32.824 | -159% |
| Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar | 9905 | -€ 20.604 | -€ 53.428 | -€ 32.824 | -159% |
Bron: neergelegde jaarrekeningen (NBB), boekjaren afgesloten op 31 maart 2024 en 31 maart 2025. Kleur: groen is een gunstige beweging voor die post, rood een ongunstige. Opgemaakt op 16 oktober 2026 via checked.be.