Prosper-IT: wat veranderde er
Twee boekjaren naast elkaar, uitgelegd: wat er het meest bewoog in balans en resultaat, waarom het resultaat steeg of daalde, en waar het geld naartoe ging.
Prosper-IT
Grootste bewegingen
- Vorderingen op ten hoogste één jaar -€ 8.778
daling van € 8.778 (-26,1%), van € 33.658 naar € 24.881
- Overlopende rekeningen (activa) -€ 3.909
daling van € 3.909 (-83,4%), van € 4.686 naar € 777
- Materiële vaste activa -€ 888
daling van € 888 (-76,3%), van € 1.164 naar € 276
- Handelsschulden -€ 20.095
daling van € 20.095 (-48,2%), van € 41.684 naar € 21.589
- Overgedragen winst (verlies) +€ 11.937
stijging van € 11.937 (+12,0%), van -€ 99.595 naar -€ 87.658
- Schulden voor belastingen, lonen en sociale lasten -€ 7.192
daling van € 7.192 (-71,3%), van € 10.091 naar € 2.900
waarvan Bezoldigingen en sociale lasten: -€ 7.530
- Financiële schulden op ten hoogste één jaar +€ 5.816
stijging van € 5.816 (+35,8%), van € 16.257 naar € 22.073
- Overige schulden -€ 4.042
daling van € 4.042 (-8,0%), van € 50.412 naar € 46.370
- Bruto bedrijfsmarge +€ 39.411
stijging van € 39.411, van -€ 13.040 naar € 26.371
- Personeelskosten -€ 15.344
daling van € 15.344 (-60,8%), van € 25.234 naar € 9.890
- Financiële opbrengsten -€ 956
niet meer vermeld in 2025 (was € 956)
- Afschrijvingen -€ 651
daling van € 651 (-42,3%), van € 1.539 naar € 888
Van het resultaat van 2024 naar dat van 2025
Elke balk is het verschil in één post van de resultatenrekening, als effect op het resultaat: hogere kosten drukken het, hogere opbrengsten tillen het op.
Afgeleide kasstroombrug
De liquide middelen of het resultaat staan niet als afzonderlijke post in beide jaarrekeningen; de kasstroom valt daaruit niet af te leiden.
Alle posten naast elkaar
| Post | Code | 2024 | 2025 | Verschil | % |
|---|---|---|---|---|---|
| Totaal activa | 20/58 | € 39.509 | € 25.934 | -€ 13.575 | -34,4% |
| Vaste activa | 21/28 | € 1.164 | € 276 | -€ 888 | -76,3% |
| Materiële vaste activa | 22/27 | € 1.164 | € 276 | -€ 888 | -76,3% |
| Installaties, machines en uitrusting | 23 | € 1.164 | € 276 | -€ 888 | -76,3% |
| Vlottende activa | 29/58 | € 38.345 | € 25.658 | -€ 12.687 | -33,1% |
| Vorderingen op ten hoogste één jaar | 40/41 | € 33.658 | € 24.881 | -€ 8.778 | -26,1% |
| Handelsvorderingen | 40 | € 33.658 | € 24.881 | -€ 8.778 | -26,1% |
| Overlopende rekeningen | 490/1 | € 4.686 | € 777 | -€ 3.909 | -83,4% |
| Totaal passiva | 10/49 | € 39.509 | € 25.934 | -€ 13.575 | -34,4% |
| Eigen vermogen | 10/15 | -€ 78.934 | -€ 66.997 | +€ 11.937 | +15,1% |
| Inbreng | 10/11 | € 18.600 | € 18.600 | = | 0,0% |
| Reserves | 13 | € 2.061 | € 2.061 | = | 0,0% |
| Beschikbare reserves | 133 | € 2.061 | € 2.061 | = | 0,0% |
| Overgedragen winst (verlies) | 14 | -€ 99.595 | -€ 87.658 | +€ 11.937 | +12,0% |
| Schulden | 17/49 | € 118.443 | € 92.931 | -€ 25.512 | -21,5% |
| Schulden op ten hoogste één jaar | 42/48 | € 118.443 | € 92.931 | -€ 25.512 | -21,5% |
| Financiële schulden | 43 | € 16.257 | € 22.073 | +€ 5.816 | +35,8% |
| Kredietinstellingen | 430/8 | € 16.257 | € 22.073 | +€ 5.816 | +35,8% |
| Handelsschulden | 44 | € 41.684 | € 21.589 | -€ 20.095 | -48,2% |
| Leveranciers | 440/4 | € 41.684 | € 21.589 | -€ 20.095 | -48,2% |
| Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten | 45 | € 10.091 | € 2.900 | -€ 7.192 | -71,3% |
| Belastingen | 450/3 | € 2.562 | € 2.900 | +€ 338 | +13,2% |
| Bezoldigingen en sociale lasten | 454/9 | € 7.530 | - | -€ 7.530 | |
| Overige schulden | 47/48 | € 50.412 | € 46.370 | -€ 4.042 | -8,0% |
| Bezoldigingen, sociale lasten en pensioenen | 62 | € 25.234 | € 9.890 | -€ 15.344 | -60,8% |
| Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa | 630 | € 1.539 | € 888 | -€ 651 | -42,3% |
| Andere bedrijfskosten | 640/8 | € 511 | € 464 | -€ 48 | -9,3% |
| Bruto bedrijfsmarge | 9900 | -€ 13.040 | € 26.371 | +€ 39.411 | |
| Bedrijfswinst (bedrijfsverlies) | 9901 | -€ 40.325 | € 15.130 | +€ 55.455 | |
| Financiële opbrengsten | 75/76B | € 956 | - | -€ 956 | |
| Recurrente financiële opbrengsten | 75 | € 956 | - | -€ 956 | |
| Financiële kosten | 65/66B | € 3.109 | € 3.034 | -€ 75 | -2,4% |
| Recurrente financiële kosten | 65 | € 3.109 | € 3.034 | -€ 75 | -2,4% |
| Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting | 9903 | -€ 42.478 | € 12.096 | +€ 54.573 | |
| Belastingen op het resultaat | 67/77 | € 175 | € 159 | -€ 16 | -9,3% |
| Winst (verlies) van het boekjaar | 9904 | -€ 42.653 | € 11.937 | +€ 54.590 | |
| Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar | 9905 | -€ 42.653 | € 11.937 | +€ 54.590 |
Bron: neergelegde jaarrekeningen (NBB), boekjaren afgesloten op 31 december 2024 en 31 december 2025. Kleur: groen is een gunstige beweging voor die post, rood een ongunstige. Opgemaakt op 18 oktober 2026 via checked.be.