PROJECTIDEE: wat veranderde er
Twee boekjaren naast elkaar, uitgelegd: wat er het meest bewoog in balans en resultaat, waarom het resultaat steeg of daalde, en waar het geld naartoe ging.
PROJECTIDEE
Grootste bewegingen
- Liquide middelen -€ 9.375
daling van € 9.375 (-93,2%), van € 10.056 naar € 681
vooral door Resultaat van het boekjaar (-€ 17.988)
- Overgedragen winst (verlies) -€ 17.988
daling van € 17.988 (-76,0%), van -€ 23.660 naar -€ 41.647
- Overige schulden +€ 5.000
stijging van € 5.000 (+1,7%), van € 287.031 naar € 292.031
- Handelsschulden +€ 3.613
stijging van € 3.613 (+11.099%), van € 33 naar € 3.645
- Bruto bedrijfsmarge +€ 8.013
stijging van € 8.013 (+58,6%), van -€ 13.676 naar -€ 5.663
- Andere bedrijfskosten +€ 1.560
stijging van € 1.560 (+14,6%), van € 10.720 naar € 12.280
Van het resultaat van 2023 naar dat van 2024
Elke balk is het verschil in één post van de resultatenrekening, als effect op het resultaat: hogere kosten drukken het, hogere opbrengsten tillen het op.
Afgeleide kasstroombrug
Afgeleid uit de balansen van 2023 en 2024 en het resultaat van 2024: geen neergelegd kasstroomoverzicht. Zo leest u waar het geld vandaan kwam en naartoe ging.
Alle posten naast elkaar
| Post | Code | 2023 | 2024 | Verschil | % |
|---|---|---|---|---|---|
| Totaal activa | 20/58 | € 290.855 | € 281.480 | -€ 9.375 | -3,2% |
| Vlottende activa | 29/58 | € 290.855 | € 281.480 | -€ 9.375 | -3,2% |
| Voorraden en bestellingen in uitvoering | 3 | € 280.799 | € 280.799 | = | 0,0% |
| Voorraden | 30/36 | € 280.799 | € 280.799 | = | 0,0% |
| Liquide middelen | 54/58 | € 10.056 | € 681 | -€ 9.375 | -93,2% |
| Totaal passiva | 10/49 | € 290.855 | € 281.480 | -€ 9.375 | -3,2% |
| Eigen vermogen | 10/15 | -€ 12.209 | -€ 30.196 | -€ 17.988 | -147% |
| Inbreng | 10/11 | € 6.200 | € 6.200 | = | 0,0% |
| Reserves | 13 | € 5.251 | € 5.251 | = | 0,0% |
| Onbeschikbare reserves | 130/1 | € 1.860 | € 1.860 | = | 0,0% |
| Statutair onbeschikbare reserves | 1311 | € 1.860 | € 1.860 | = | 0,0% |
| Beschikbare reserves | 133 | € 3.391 | € 3.391 | = | 0,0% |
| Overgedragen winst (verlies) | 14 | -€ 23.660 | -€ 41.647 | -€ 17.988 | -76,0% |
| Schulden | 17/49 | € 303.064 | € 311.676 | +€ 8.613 | +2,8% |
| Schulden op ten hoogste één jaar | 42/48 | € 303.064 | € 311.676 | +€ 8.613 | +2,8% |
| Handelsschulden | 44 | € 33 | € 3.645 | +€ 3.613 | +11.099% |
| Leveranciers | 440/4 | € 33 | € 3.645 | +€ 3.613 | +11.099% |
| Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten | 45 | € 16.000 | € 16.000 | = | 0,0% |
| Bezoldigingen en sociale lasten | 454/9 | € 16.000 | € 16.000 | = | 0,0% |
| Overige schulden | 47/48 | € 287.031 | € 292.031 | +€ 5.000 | +1,7% |
| Andere bedrijfskosten | 640/8 | € 10.720 | € 12.280 | +€ 1.560 | +14,6% |
| Bruto bedrijfsmarge | 9900 | -€ 13.676 | -€ 5.663 | +€ 8.013 | +58,6% |
| Bedrijfswinst (bedrijfsverlies) | 9901 | -€ 24.396 | -€ 17.943 | +€ 6.453 | +26,5% |
| Financiële kosten | 65/66B | - | € 45 | +€ 45 | |
| Recurrente financiële kosten | 65 | - | € 45 | +€ 45 | |
| Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting | 9903 | -€ 24.396 | -€ 17.988 | +€ 6.408 | +26,3% |
| Winst (verlies) van het boekjaar | 9904 | -€ 24.396 | -€ 17.988 | +€ 6.408 | +26,3% |
| Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar | 9905 | -€ 24.396 | -€ 17.988 | +€ 6.408 | +26,3% |
Bron: neergelegde jaarrekeningen (NBB), boekjaren afgesloten op 31 december 2023 en 31 december 2024. Kleur: groen is een gunstige beweging voor die post, rood een ongunstige. Opgemaakt op 14 oktober 2026 via checked.be.