PRO SECURITY: wat veranderde er
Twee boekjaren naast elkaar, uitgelegd: wat er het meest bewoog in balans en resultaat, waarom het resultaat steeg of daalde, en waar het geld naartoe ging.
PRO SECURITY
Grootste bewegingen
- Vorderingen op ten hoogste één jaar +€ 19.359
stijging van € 19.359 (+25,1%), van € 77.149 naar € 96.507
waarvan Overige vorderingen: +€ 20.921
- Materiële vaste activa -€ 6.896
daling van € 6.896 (-22,7%), van € 30.317 naar € 23.421
waarvan Meubilair en rollend materieel: -€ 7.284
- Liquide middelen -€ 5.141
daling van € 5.141 (-77,3%), van € 6.653 naar € 1.513
vooral door Vorderingen op ten hoogste één jaar (-€ 19.359) en Schulden op meer dan één jaar (-€ 6.340)
- Geldbeleggingen +€ 3.552
stijging van € 3.552 (+70,7%), van € 5.020 naar € 8.572
- Overlopende rekeningen (activa) -€ 3.083
daling van € 3.083 (-92,5%), van € 3.334 naar € 250
- Schulden op meer dan één jaar -€ 6.340
daling van € 6.340 (-30,1%), van € 21.092 naar € 14.752
- Financiële schulden op ten hoogste één jaar +€ 4.956
stijging van € 4.956 (+156%), van € 3.171 naar € 8.127
- Schulden voor belastingen, lonen en sociale lasten +€ 4.243
stijging van € 4.243 (+151%), van € 2.807 naar € 7.050
- Handelsschulden +€ 4.206
stijging van € 4.206 (+84,1%), van € 5.002 naar € 9.208
- Bruto bedrijfsmarge +€ 7.168
stijging van € 7.168 (+39,9%), van € 17.951 naar € 25.119
- Belastingen +€ 3.446
stijging van € 3.446 (+96,8%), van € 3.561 naar € 7.007
- Andere bedrijfskosten -€ 2.422
daling van € 2.422 (-39,4%), van € 6.145 naar € 3.723
- Financiële kosten +€ 1.265
stijging van € 1.265 (+30,2%), van € 4.188 naar € 5.454
- Afschrijvingen +€ 1.174
stijging van € 1.174 (+17,1%), van € 6.885 naar € 8.059
Van het resultaat van 2024 naar dat van 2025
Elke balk is het verschil in één post van de resultatenrekening, als effect op het resultaat: hogere kosten drukken het, hogere opbrengsten tillen het op.
Afgeleide kasstroombrug
Afgeleid uit de balansen van 2024 en 2025 en het resultaat van 2025: geen neergelegd kasstroomoverzicht. Zo leest u waar het geld vandaan kwam en naartoe ging.
Alle posten naast elkaar
| Post | Code | 2024 | 2025 | Verschil | % |
|---|---|---|---|---|---|
| Totaal activa | 20/58 | € 133.595 | € 141.970 | +€ 8.376 | +6,3% |
| Vaste activa | 21/28 | € 30.317 | € 23.421 | -€ 6.896 | -22,7% |
| Materiële vaste activa | 22/27 | € 30.317 | € 23.421 | -€ 6.896 | -22,7% |
| Installaties, machines en uitrusting | 23 | € 1.522 | € 1.910 | +€ 388 | +25,5% |
| Meubilair en rollend materieel | 24 | € 28.795 | € 21.511 | -€ 7.284 | -25,3% |
| Vlottende activa | 29/58 | € 103.278 | € 118.549 | +€ 15.272 | +14,8% |
| Voorraden en bestellingen in uitvoering | 3 | € 11.122 | € 11.707 | +€ 585 | +5,3% |
| Voorraden | 30/36 | € 11.122 | € 11.707 | +€ 585 | +5,3% |
| Vorderingen op ten hoogste één jaar | 40/41 | € 77.149 | € 96.507 | +€ 19.359 | +25,1% |
| Handelsvorderingen | 40 | € 7.399 | € 5.837 | -€ 1.562 | -21,1% |
| Overige vorderingen | 41 | € 69.749 | € 90.671 | +€ 20.921 | +30,0% |
| Geldbeleggingen | 50/53 | € 5.020 | € 8.572 | +€ 3.552 | +70,7% |
| Liquide middelen | 54/58 | € 6.653 | € 1.513 | -€ 5.141 | -77,3% |
| Overlopende rekeningen | 490/1 | € 3.334 | € 250 | -€ 3.083 | -92,5% |
| Totaal passiva | 10/49 | € 133.595 | € 141.970 | +€ 8.376 | +6,3% |
| Eigen vermogen | 10/15 | € 95.462 | € 96.494 | +€ 1.032 | +1,1% |
| Inbreng | 10/11 | € 8.060 | € 8.060 | = | 0,0% |
| Reserves | 13 | € 50.000 | € 51.000 | +€ 1.000 | +2,0% |
| Beschikbare reserves | 133 | € 50.000 | € 51.000 | +€ 1.000 | +2,0% |
| Overgedragen winst (verlies) | 14 | € 37.402 | € 37.434 | +€ 32 | +0,1% |
| Schulden | 17/49 | € 38.133 | € 45.476 | +€ 7.343 | +19,3% |
| Schulden op meer dan één jaar | 17 | € 21.092 | € 14.752 | -€ 6.340 | -30,1% |
| Financiële schulden | 170/4 | € 21.092 | € 14.752 | -€ 6.340 | -30,1% |
| Schulden op ten hoogste één jaar | 42/48 | € 17.041 | € 30.724 | +€ 13.683 | +80,3% |
| Schulden op meer dan één jaar die binnen het jaar vervallen | 42 | € 6.061 | € 6.340 | +€ 278 | +4,6% |
| Financiële schulden | 43 | € 3.171 | € 8.127 | +€ 4.956 | +156% |
| Kredietinstellingen | 430/8 | € 3.171 | € 8.127 | +€ 4.956 | +156% |
| Handelsschulden | 44 | € 5.002 | € 9.208 | +€ 4.206 | +84,1% |
| Leveranciers | 440/4 | € 5.002 | € 9.208 | +€ 4.206 | +84,1% |
| Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten | 45 | € 2.807 | € 7.050 | +€ 4.243 | +151% |
| Belastingen | 450/3 | € 2.807 | € 7.050 | +€ 4.243 | +151% |
| Bezoldigingen, sociale lasten en pensioenen | 62 | - | € 162 | +€ 162 | |
| Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa | 630 | € 6.885 | € 8.059 | +€ 1.174 | +17,1% |
| Andere bedrijfskosten | 640/8 | € 6.145 | € 3.723 | -€ 2.422 | -39,4% |
| Niet-recurrente bedrijfskosten | 66A | € 3.559 | - | -€ 3.559 | |
| Bruto bedrijfsmarge | 9900 | € 17.951 | € 25.119 | +€ 7.168 | +39,9% |
| Bedrijfswinst (bedrijfsverlies) | 9901 | € 1.361 | € 13.175 | +€ 11.813 | +868% |
| Financiële opbrengsten | 75/76B | € 502 | € 318 | -€ 184 | -36,6% |
| Recurrente financiële opbrengsten | 75 | € 502 | € 318 | -€ 184 | -36,6% |
| Financiële kosten | 65/66B | € 4.188 | € 5.454 | +€ 1.265 | +30,2% |
| Recurrente financiële kosten | 65 | € 4.188 | € 5.454 | +€ 1.265 | +30,2% |
| Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting | 9903 | -€ 2.324 | € 8.039 | +€ 10.364 | |
| Belastingen op het resultaat | 67/77 | € 3.561 | € 7.007 | +€ 3.446 | +96,8% |
| Winst (verlies) van het boekjaar | 9904 | -€ 5.885 | € 1.032 | +€ 6.917 | |
| Onttrekking aan de belastingvrije reserves | 789 | € 11.946 | - | -€ 11.946 | |
| Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar | 9905 | € 6.061 | € 1.032 | -€ 5.029 | -83,0% |
Bron: neergelegde jaarrekeningen (NBB), boekjaren afgesloten op 31 december 2024 en 31 december 2025. Kleur: groen is een gunstige beweging voor die post, rood een ongunstige. Opgemaakt op 13 oktober 2026 via checked.be.