Posteritas: wat veranderde er
Posteritas
Grootste bewegingen
- Vorderingen op ten hoogste één jaar -€ 20.585
daling van € 20.585 (-76,1%), van € 27.052 naar € 6.467
waarvan Handelsvorderingen: -€ 27.052
- Liquide middelen +€ 7.642
stijging van € 7.642 (+430%), van € 1.775 naar € 9.417
vooral door Overige schulden (+€ 36.784) en Vorderingen op ten hoogste één jaar (+€ 20.585)
- Materiële vaste activa -€ 1.463
daling van € 1.463 (-41,3%), van € 3.543 naar € 2.080
waarvan Installaties, machines en uitrusting: -€ 737
- Overgedragen winst (verlies) -€ 49.760
daling van € 49.760 (-6.691%), van -€ 744 naar -€ 50.504
- Overige schulden +€ 36.784
stijging van € 36.784 (+149%), van € 24.768 naar € 61.551
- Schulden voor belastingen, lonen en sociale lasten -€ 1.473
daling van € 1.473 (-84,2%), van € 1.748 naar € 276
- Bruto bedrijfsmarge -€ 25.841
daling van € 25.841 (-161%), van -€ 16.053 naar -€ 41.894
- Andere bedrijfskosten -€ 1.141
daling van € 1.141 (-61,3%), van € 1.861 naar € 720
Evolutie van het resultaat, 2025 tot 2026
Per post van de resultatenrekening ziet u het verschil als effect op het resultaat. Hogere kosten verlagen het resultaat, hogere opbrengsten verhogen het.
Afgeleide kasstroombrug
De brug is afgeleid uit de balansen van 2025 en 2026 en het resultaat van 2026. Er is geen neergelegd kasstroomoverzicht. U ziet waar het geld vandaan kwam en naartoe ging.
Alle posten naast elkaar
| Post | Code | 2025 | 2026 | Verschil | % |
|---|---|---|---|---|---|
| Totaal activa | 20/58 | € 32.371 | € 17.964 | -€ 14.407 | -44,5% |
| Vaste activa | 21/28 | € 3.543 | € 2.080 | -€ 1.463 | -41,3% |
| Materiële vaste activa | 22/27 | € 3.543 | € 2.080 | -€ 1.463 | -41,3% |
| Installaties, machines en uitrusting | 23 | € 1.365 | € 628 | -€ 737 | -54,0% |
| Meubilair en rollend materieel | 24 | € 2.178 | € 1.452 | -€ 726 | -33,3% |
| Vlottende activa | 29/58 | € 28.829 | € 15.884 | -€ 12.945 | -44,9% |
| Vorderingen op ten hoogste één jaar | 40/41 | € 27.052 | € 6.467 | -€ 20.585 | -76,1% |
| Handelsvorderingen | 40 | € 27.052 | - | -€ 27.052 | |
| Overige vorderingen | 41 | - | € 6.467 | +€ 6.467 | |
| Liquide middelen | 54/58 | € 1.775 | € 9.417 | +€ 7.642 | +430% |
| Overlopende rekeningen | 490/1 | € 2 | - | -€ 2 | |
| Totaal passiva | 10/49 | € 32.371 | € 17.964 | -€ 14.407 | -44,5% |
| Eigen vermogen | 10/15 | € 3.256 | -€ 46.504 | -€ 49.760 | |
| Inbreng | 10/11 | € 4.000 | € 4.000 | = | 0,0% |
| Overgedragen winst (verlies) | 14 | -€ 744 | -€ 50.504 | -€ 49.760 | -6.691% |
| Schulden | 17/49 | € 29.115 | € 64.468 | +€ 35.353 | +121% |
| Schulden op ten hoogste één jaar | 42/48 | € 29.115 | € 64.468 | +€ 35.353 | +121% |
| Handelsschulden | 44 | € 2.599 | € 2.641 | +€ 42 | +1,6% |
| Leveranciers | 440/4 | € 2.599 | € 2.641 | +€ 42 | +1,6% |
| Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten | 45 | € 1.748 | € 276 | -€ 1.473 | -84,2% |
| Belastingen | 450/3 | € 1.748 | € 276 | -€ 1.473 | -84,2% |
| Overige schulden | 47/48 | € 24.768 | € 61.551 | +€ 36.784 | +149% |
| Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa | 630 | € 1.270 | € 1.463 | +€ 192 | +15,1% |
| Andere bedrijfskosten | 640/8 | € 1.861 | € 720 | -€ 1.141 | -61,3% |
| Bruto bedrijfsmarge | 9900 | -€ 16.053 | -€ 41.894 | -€ 25.841 | -161% |
| Bedrijfswinst (bedrijfsverlies) | 9901 | -€ 19.184 | -€ 44.076 | -€ 24.892 | -130% |
| Financiële opbrengsten | 75/76B | € 26 | - | -€ 26 | |
| Recurrente financiële opbrengsten | 75 | € 26 | - | -€ 26 | |
| Financiële kosten | 65/66B | € 5.322 | € 5.408 | +€ 86 | +1,6% |
| Recurrente financiële kosten | 65 | € 5.322 | € 5.408 | +€ 86 | +1,6% |
| Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting | 9903 | -€ 24.481 | -€ 49.485 | -€ 25.004 | -102% |
| Belastingen op het resultaat | 67/77 | € 293 | € 276 | -€ 17 | -5,8% |
| Winst (verlies) van het boekjaar | 9904 | -€ 24.774 | -€ 49.760 | -€ 24.987 | -101% |
| Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar | 9905 | -€ 24.774 | -€ 49.760 | -€ 24.987 | -101% |
Volgende stappen
Berekening en bronnen
Bron: neergelegde jaarrekeningen (NBB), boekjaren afgesloten op 31 maart 2025 en 31 maart 2026. Groen is een gunstige beweging voor die post, rood een ongunstige. Opgemaakt op 4 november 2026 via checked.be.