POLYGRAPH': wat veranderde er
Twee boekjaren naast elkaar, uitgelegd: wat er het meest bewoog in balans en resultaat, waarom het resultaat steeg of daalde, en waar het geld naartoe ging.
POLYGRAPH'
Grootste bewegingen
- Materiële vaste activa -€ 792.005
daling van € 792.005 (-98,1%), van € 807.220 naar € 15.215
waarvan Terreinen en gebouwen: -€ 738.411
- Liquide middelen +€ 374.149
stijging van € 374.149 (+511%), van € 73.211 naar € 447.360
vooral door Investeringen in vaste activa (netto) (+€ 787.618) en Vorderingen op ten hoogste één jaar (+€ 181.704)
- Geldbeleggingen +€ 200.000
nieuw in 2025: € 200.000
- Vorderingen op ten hoogste één jaar -€ 181.704
daling van € 181.704 (-48,8%), van € 372.668 naar € 190.963
waarvan Overige vorderingen: -€ 214.479
- Overige schulden -€ 303.636
daling van € 303.636 (-99,1%), van € 306.500 naar € 2.864
- Voorzieningen -€ 237.753
niet meer vermeld in 2025 (was € 237.753)
- Schulden voor belastingen, lonen en sociale lasten +€ 97.579
stijging van € 97.579 (+149%), van € 65.320 naar € 162.899
waarvan Belastingen: +€ 92.561
- Reserves +€ 70.604
stijging van € 70.604 (+12,6%), van € 559.877 naar € 630.481
waarvan Beschikbare reserves: +€ 532.125
- Belastingen +€ 228.621
stijging van € 228.621 (+100.338%), van € 228 naar € 228.849
- Bruto bedrijfsmarge +€ 115.986
stijging van € 115.986 (+210%), van € 55.220 naar € 171.206
- Afschrijvingen -€ 51.982
daling van € 51.982 (-88,1%), van € 58.987 naar € 7.005
- Financiële opbrengsten -€ 13.993
daling van € 13.993 (-84,6%), van € 16.537 naar € 2.543
waarvan Financiële opbrengsten: -€ 11.532
- Andere bedrijfskosten +€ 11.404
stijging van € 11.404 (+268%), van € 4.254 naar € 15.658
Van het resultaat van 2024 naar dat van 2025
Elke balk is het verschil in één post van de resultatenrekening, als effect op het resultaat: hogere kosten drukken het, hogere opbrengsten tillen het op.
Afgeleide kasstroombrug
Afgeleid uit de balansen van 2024 en 2025 en het resultaat van 2025: geen neergelegd kasstroomoverzicht. Zo leest u waar het geld vandaan kwam en naartoe ging.
Alle posten naast elkaar
| Post | Code | 2024 | 2025 | Verschil | % |
|---|---|---|---|---|---|
| Totaal activa | 20/58 | € 1.259.999 | € 862.887 | -€ 397.112 | -31,5% |
| Vaste activa | 21/28 | € 812.163 | € 17.539 | -€ 794.624 | -97,8% |
| Materiële vaste activa | 22/27 | € 807.220 | € 15.215 | -€ 792.005 | -98,1% |
| Terreinen en gebouwen | 22 | € 738.411 | - | -€ 738.411 | |
| Installaties, machines en uitrusting | 23 | € 3.756 | € 322 | -€ 3.434 | -91,4% |
| Meubilair en rollend materieel | 24 | € 65.053 | € 14.893 | -€ 50.160 | -77,1% |
| Financiële vaste activa | 28 | € 4.943 | € 2.324 | -€ 2.619 | -53,0% |
| Vlottende activa | 29/58 | € 447.837 | € 845.348 | +€ 397.512 | +88,8% |
| Vorderingen op ten hoogste één jaar | 40/41 | € 372.668 | € 190.963 | -€ 181.704 | -48,8% |
| Handelsvorderingen | 40 | € 153.203 | € 185.977 | +€ 32.774 | +21,4% |
| Overige vorderingen | 41 | € 219.465 | € 4.986 | -€ 214.479 | -97,7% |
| Geldbeleggingen | 50/53 | - | € 200.000 | +€ 200.000 | |
| Liquide middelen | 54/58 | € 73.211 | € 447.360 | +€ 374.149 | +511% |
| Overlopende rekeningen | 490/1 | € 1.958 | € 7.025 | +€ 5.067 | +259% |
| Totaal passiva | 10/49 | € 1.259.999 | € 862.887 | -€ 397.112 | -31,5% |
| Eigen vermogen | 10/15 | € 581.249 | € 651.853 | +€ 70.604 | +12,1% |
| Inbreng | 10/11 | € 6.000 | € 6.000 | = | 0,0% |
| Reserves | 13 | € 559.877 | € 630.481 | +€ 70.604 | +12,6% |
| Belastingvrije reserves | 132 | € 504.166 | € 42.645 | -€ 461.521 | -91,5% |
| Beschikbare reserves | 133 | € 55.711 | € 587.836 | +€ 532.125 | +955% |
| Overgedragen winst (verlies) | 14 | € 0 | - | = | |
| Kapitaalsubsidies | 15 | € 15.372 | € 15.372 | = | 0,0% |
| Voorzieningen en uitgestelde belastingen | 16 | € 237.753 | - | -€ 237.753 | |
| Uitgestelde belastingen | 168 | € 237.753 | - | -€ 237.753 | |
| Schulden | 17/49 | € 440.997 | € 211.034 | -€ 229.962 | -52,1% |
| Schulden op meer dan één jaar | 17 | € 9.754 | - | -€ 9.754 | |
| Financiële schulden | 170/4 | € 9.754 | - | -€ 9.754 | |
| Schulden op ten hoogste één jaar | 42/48 | € 431.243 | € 209.224 | -€ 222.019 | -51,5% |
| Schulden op meer dan één jaar die binnen het jaar vervallen | 42 | € 6.617 | € 0 | -€ 6.617 | -100% |
| Handelsschulden | 44 | € 49.592 | € 40.247 | -€ 9.345 | -18,8% |
| Leveranciers | 440/4 | € 49.592 | € 40.247 | -€ 9.345 | -18,8% |
| Vooruitbetalingen op bestellingen | 46 | € 3.214 | € 3.214 | = | 0,0% |
| Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten | 45 | € 65.320 | € 162.899 | +€ 97.579 | +149% |
| Belastingen | 450/3 | € 27.992 | € 120.553 | +€ 92.561 | +331% |
| Bezoldigingen en sociale lasten | 454/9 | € 37.329 | € 42.346 | +€ 5.017 | +13,4% |
| Overige schulden | 47/48 | € 306.500 | € 2.864 | -€ 303.636 | -99,1% |
| Overlopende rekeningen | 492/3 | - | € 1.810 | +€ 1.810 | |
| Niet-recurrente bedrijfsopbrengsten | 76A | € 2.825 | - | -€ 2.825 | |
| Bezoldigingen, sociale lasten en pensioenen | 62 | € 68.978 | € 67.587 | -€ 1.391 | -2,0% |
| Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa | 630 | € 58.987 | € 7.005 | -€ 51.982 | -88,1% |
| Andere bedrijfskosten | 640/8 | € 4.254 | € 15.658 | +€ 11.404 | +268% |
| Bruto bedrijfsmarge | 9900 | € 55.220 | € 171.206 | +€ 115.986 | +210% |
| Bedrijfswinst (bedrijfsverlies) | 9901 | -€ 76.998 | € 80.956 | +€ 157.954 | |
| Financiële opbrengsten | 75/76B | € 16.537 | € 2.543 | -€ 13.993 | -84,6% |
| Recurrente financiële opbrengsten | 75 | € 14.075 | € 2.543 | -€ 11.532 | -81,9% |
| Niet-recurrente financiële opbrengsten | 76B | € 2.462 | - | -€ 2.462 | |
| Financiële kosten | 65/66B | € 1.153 | € 371 | -€ 782 | -67,8% |
| Recurrente financiële kosten | 65 | € 933 | € 371 | -€ 562 | -60,2% |
| Niet-recurrente financiële kosten | 66B | € 220 | - | -€ 220 | |
| Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting | 9903 | -€ 61.615 | € 83.128 | +€ 144.743 | |
| Onttrekking aan de uitgestelde belastingen | 780 | - | € 237.753 | +€ 237.753 | |
| Belastingen op het resultaat | 67/77 | € 228 | € 228.849 | +€ 228.621 | +100.338% |
| Winst (verlies) van het boekjaar | 9904 | -€ 61.842 | € 92.032 | +€ 153.875 | |
| Onttrekking aan de belastingvrije reserves | 789 | - | € 461.521 | +€ 461.521 | |
| Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar | 9905 | -€ 61.842 | € 553.553 | +€ 615.396 |
Bron: neergelegde jaarrekeningen (NBB), boekjaren afgesloten op 31 december 2024 en 31 december 2025. Kleur: groen is een gunstige beweging voor die post, rood een ongunstige. Opgemaakt op 16 oktober 2026 via checked.be.