PLATTEAU & PARTNERS: wat veranderde er
PLATTEAU & PARTNERS
Grootste bewegingen
- Vorderingen op ten hoogste één jaar +€ 198.883
stijging van € 198.883 (+72,1%), van € 275.793 naar € 474.675
waarvan Handelsvorderingen: +€ 201.256
- Voorraden en bestellingen -€ 46.972
daling van € 46.972 (-39,9%), van € 117.632 naar € 70.660
- Liquide middelen +€ 28.724
stijging van € 28.724 (+36,4%), van € 78.894 naar € 107.619
vooral door Handelsschulden (+€ 125.741) en Overige schulden (+€ 57.560)
- Materiële vaste activa -€ 15.481
daling van € 15.481 (-39,7%), van € 39.034 naar € 23.554
waarvan Meubilair en rollend materieel: -€ 15.486
- Overlopende rekeningen (activa) -€ 10.411
daling van € 10.411 (-56,0%), van € 18.595 naar € 8.184
- Handelsschulden +€ 125.741
stijging van € 125.741 (+179%), van € 70.055 naar € 195.796
- Overige schulden +€ 57.560
nieuw in 2025: € 57.560
- Schulden voor belastingen, lonen en sociale lasten -€ 17.800
daling van € 17.800 (-35,5%), van € 50.170 naar € 32.370
waarvan Bezoldigingen en sociale lasten: -€ 20.702
- Schulden > 1 jaar die binnen het jaar vervallen -€ 17.299
daling van € 17.299 (-97,0%), van € 17.835 naar € 536
- Reserves +€ 9.923
stijging van € 9.923 (+2,7%), van € 373.560 naar € 383.483
- Bruto bedrijfsmarge -€ 258.975
daling van € 258.975 (-28,9%), van € 895.689 naar € 636.715
- Financiële kosten -€ 145.187
daling van € 145.187 (-99,2%), van € 146.429 naar € 1.242
waarvan Niet-recurrente financiële kosten: -€ 116.477
- Belastingen -€ 38.265
daling van € 38.265 (-82,1%), van € 46.604 naar € 8.339
- Personeelskosten +€ 25.657
stijging van € 25.657 (+4,6%), van € 558.832 naar € 584.488
- Afschrijvingen -€ 12.599
daling van € 12.599 (-33,1%), van € 38.061 naar € 25.461
Evolutie van het resultaat, 2024 tot 2025
Per post van de resultatenrekening ziet u het verschil als effect op het resultaat. Hogere kosten verlagen het resultaat, hogere opbrengsten verhogen het.
Afgeleide kasstroombrug
De brug is afgeleid uit de balansen van 2024 en 2025 en het resultaat van 2025. Er is geen neergelegd kasstroomoverzicht. U ziet waar het geld vandaan kwam en naartoe ging.
Alle posten naast elkaar
| Post | Code | 2024 | 2025 | Verschil | % |
|---|---|---|---|---|---|
| Totaal activa | 20/58 | € 535.488 | € 690.231 | +€ 154.743 | +28,9% |
| Vaste activa | 21/28 | € 44.574 | € 29.094 | -€ 15.481 | -34,7% |
| Materiële vaste activa | 22/27 | € 39.034 | € 23.554 | -€ 15.481 | -39,7% |
| Terreinen en gebouwen | 22 | - | € 3.376 | +€ 3.376 | |
| Installaties, machines en uitrusting | 23 | € 11.387 | € 8.017 | -€ 3.370 | -29,6% |
| Meubilair en rollend materieel | 24 | € 27.647 | € 12.160 | -€ 15.486 | -56,0% |
| Financiële vaste activa | 28 | € 5.540 | € 5.540 | = | 0,0% |
| Vlottende activa | 29/58 | € 490.914 | € 661.138 | +€ 170.224 | +34,7% |
| Voorraden en bestellingen in uitvoering | 3 | € 117.632 | € 70.660 | -€ 46.972 | -39,9% |
| Voorraden | 30/36 | € 117.632 | € 70.660 | -€ 46.972 | -39,9% |
| Vorderingen op ten hoogste één jaar | 40/41 | € 275.793 | € 474.675 | +€ 198.883 | +72,1% |
| Handelsvorderingen | 40 | € 192.238 | € 393.494 | +€ 201.256 | +105% |
| Overige vorderingen | 41 | € 83.555 | € 81.182 | -€ 2.373 | -2,8% |
| Liquide middelen | 54/58 | € 78.894 | € 107.619 | +€ 28.724 | +36,4% |
| Overlopende rekeningen | 490/1 | € 18.595 | € 8.184 | -€ 10.411 | -56,0% |
| Totaal passiva | 10/49 | € 535.488 | € 690.231 | +€ 154.743 | +28,9% |
| Eigen vermogen | 10/15 | € 393.560 | € 403.483 | +€ 9.923 | +2,5% |
| Inbreng | 10/11 | € 20.000 | € 20.000 | = | 0,0% |
| Reserves | 13 | € 373.560 | € 383.483 | +€ 9.923 | +2,7% |
| Beschikbare reserves | 133 | € 373.560 | € 383.483 | +€ 9.923 | +2,7% |
| Schulden | 17/49 | € 141.928 | € 286.748 | +€ 144.821 | +102% |
| Schulden op meer dan één jaar | 17 | € 536 | - | -€ 536 | |
| Financiële schulden | 170/4 | € 536 | - | -€ 536 | |
| Schulden op ten hoogste één jaar | 42/48 | € 138.060 | € 286.263 | +€ 148.202 | +107% |
| Schulden op meer dan één jaar die binnen het jaar vervallen | 42 | € 17.835 | € 536 | -€ 17.299 | -97,0% |
| Handelsschulden | 44 | € 70.055 | € 195.796 | +€ 125.741 | +179% |
| Leveranciers | 440/4 | € 70.055 | € 195.796 | +€ 125.741 | +179% |
| Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten | 45 | € 50.170 | € 32.370 | -€ 17.800 | -35,5% |
| Belastingen | 450/3 | € 14.935 | € 17.837 | +€ 2.902 | +19,4% |
| Bezoldigingen en sociale lasten | 454/9 | € 35.235 | € 14.533 | -€ 20.702 | -58,8% |
| Overige schulden | 47/48 | - | € 57.560 | +€ 57.560 | |
| Overlopende rekeningen | 492/3 | € 3.331 | € 486 | -€ 2.845 | -85,4% |
| Bezoldigingen, sociale lasten en pensioenen | 62 | € 558.832 | € 584.488 | +€ 25.657 | +4,6% |
| Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa | 630 | € 38.061 | € 25.461 | -€ 12.599 | -33,1% |
| Waardeverminderingen op voorraden, op bestellingen in uitvoering en op handelsvorderingen: toevoegingen (terugnemingen) | 631/4 | € 1.102 | -€ 10.000 | -€ 11.102 | |
| Andere bedrijfskosten | 640/8 | € 11.567 | € 15.535 | +€ 3.968 | +34,3% |
| Niet-recurrente bedrijfskosten | 66A | € 1.019 | - | -€ 1.019 | |
| Bruto bedrijfsmarge | 9900 | € 895.689 | € 636.715 | -€ 258.975 | -28,9% |
| Bedrijfswinst (bedrijfsverlies) | 9901 | € 285.109 | € 21.230 | -€ 263.880 | -92,6% |
| Financiële opbrengsten | 75/76B | € 11.416 | € 6.232 | -€ 5.184 | -45,4% |
| Recurrente financiële opbrengsten | 75 | € 4.795 | € 6.232 | +€ 1.438 | +30,0% |
| Niet-recurrente financiële opbrengsten | 76B | € 6.622 | - | -€ 6.622 | |
| Financiële kosten | 65/66B | € 146.429 | € 1.242 | -€ 145.187 | -99,2% |
| Recurrente financiële kosten | 65 | € 29.952 | € 1.242 | -€ 28.710 | -95,9% |
| Niet-recurrente financiële kosten | 66B | € 116.477 | - | -€ 116.477 | |
| Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting | 9903 | € 150.096 | € 26.219 | -€ 123.877 | -82,5% |
| Belastingen op het resultaat | 67/77 | € 46.604 | € 8.339 | -€ 38.265 | -82,1% |
| Winst (verlies) van het boekjaar | 9904 | € 103.492 | € 17.881 | -€ 85.612 | -82,7% |
| Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar | 9905 | € 103.492 | € 17.881 | -€ 85.612 | -82,7% |
Volgende stappen
Berekening en bronnen
Bron: neergelegde jaarrekeningen (NBB), boekjaren afgesloten op 31 december 2024 en 31 december 2025. Groen is een gunstige beweging voor die post, rood een ongunstige. Opgemaakt op 7 november 2026 via checked.be.