PITSTOP WENDUINE: wat veranderde er
Twee boekjaren naast elkaar, uitgelegd: wat er het meest bewoog in balans en resultaat, waarom het resultaat steeg of daalde, en waar het geld naartoe ging.
PITSTOP WENDUINE
Grootste bewegingen
- Materiële vaste activa +€ 24.160
stijging van € 24.160 (+72,9%), van € 33.163 naar € 57.323
waarvan Overige materiële vaste activa: +€ 15.915
- Vorderingen op ten hoogste één jaar +€ 8.139
stijging van € 8.139 (+181%), van € 4.487 naar € 12.625
waarvan Handelsvorderingen: +€ 7.157
- Liquide middelen -€ 7.414
daling van € 7.414 (-9,5%), van € 77.858 naar € 70.444
vooral door Investeringen in vaste activa (netto) (-€ 48.632) en Inbreng, uitkeringen en overige (-€ 15.000)
- Schulden > 1 jaar die binnen het jaar vervallen +€ 16.785
nieuw in 2025: € 16.785
- Reserves +€ 11.221
stijging van € 11.221 (+15,6%), van € 72.079 naar € 83.300
- Overige schulden -€ 8.971
daling van € 8.971 (-37,4%), van € 24.010 naar € 15.039
- Schulden op meer dan één jaar +€ 4.363
nieuw in 2025: € 4.363
- Overlopende rekeningen (passiva) +€ 1.606
nieuw in 2025: € 1.606
- Afschrijvingen +€ 11.938
stijging van € 11.938 (+95,2%), van € 12.534 naar € 24.472
- Personeelskosten -€ 11.317
daling van € 11.317 (-40,9%), van € 27.658 naar € 16.341
- Bruto bedrijfsmarge -€ 10.952
daling van € 10.952 (-12,8%), van € 85.640 naar € 74.688
- Financiële kosten +€ 1.394
stijging van € 1.394 (+2.841%), van € 49 naar € 1.443
Van het resultaat van 2024 naar dat van 2025
Elke balk is het verschil in één post van de resultatenrekening, als effect op het resultaat: hogere kosten drukken het, hogere opbrengsten tillen het op.
Afgeleide kasstroombrug
Afgeleid uit de balansen van 2024 en 2025 en het resultaat van 2025: geen neergelegd kasstroomoverzicht. Zo leest u waar het geld vandaan kwam en naartoe ging.
Alle posten naast elkaar
| Post | Code | 2024 | 2025 | Verschil | % |
|---|---|---|---|---|---|
| Totaal activa | 20/58 | € 115.507 | € 140.392 | +€ 24.884 | +21,5% |
| Vaste activa | 21/28 | € 33.163 | € 57.323 | +€ 24.160 | +72,9% |
| Materiële vaste activa | 22/27 | € 33.163 | € 57.323 | +€ 24.160 | +72,9% |
| Installaties, machines en uitrusting | 23 | € 30.791 | € 39.037 | +€ 8.246 | +26,8% |
| Overige materiële vaste activa | 26 | € 2.372 | € 18.286 | +€ 15.915 | +671% |
| Financiële vaste activa | 28 | € 0 | - | = | |
| Vlottende activa | 29/58 | € 82.345 | € 83.069 | +€ 724 | +0,9% |
| Vorderingen op ten hoogste één jaar | 40/41 | € 4.487 | € 12.625 | +€ 8.139 | +181% |
| Handelsvorderingen | 40 | € 538 | € 7.695 | +€ 7.157 | +1.330% |
| Overige vorderingen | 41 | € 3.949 | € 4.931 | +€ 982 | +24,9% |
| Liquide middelen | 54/58 | € 77.858 | € 70.444 | -€ 7.414 | -9,5% |
| Totaal passiva | 10/49 | € 115.507 | € 140.392 | +€ 24.884 | +21,5% |
| Eigen vermogen | 10/15 | € 90.679 | € 101.900 | +€ 11.221 | +12,4% |
| Inbreng | 10/11 | € 18.600 | € 18.600 | = | 0,0% |
| Reserves | 13 | € 72.079 | € 83.300 | +€ 11.221 | +15,6% |
| Beschikbare reserves | 133 | € 72.079 | € 83.300 | +€ 11.221 | +15,6% |
| Overgedragen winst (verlies) | 14 | € 0 | € 0 | = | |
| Schulden | 17/49 | € 24.829 | € 38.492 | +€ 13.663 | +55,0% |
| Schulden op meer dan één jaar | 17 | - | € 4.363 | +€ 4.363 | |
| Financiële schulden | 170/4 | - | € 4.363 | +€ 4.363 | |
| Schulden op ten hoogste één jaar | 42/48 | € 24.829 | € 32.523 | +€ 7.694 | +31,0% |
| Schulden op meer dan één jaar die binnen het jaar vervallen | 42 | - | € 16.785 | +€ 16.785 | |
| Handelsschulden | 44 | € 819 | € 581 | -€ 238 | -29,1% |
| Leveranciers | 440/4 | € 819 | € 581 | -€ 238 | -29,1% |
| Vooruitbetalingen op bestellingen | 46 | € 0 | - | = | |
| Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten | 45 | € 0 | € 118 | +€ 118 | |
| Belastingen | 450/3 | € 0 | - | = | |
| Bezoldigingen en sociale lasten | 454/9 | - | € 118 | +€ 118 | |
| Overige schulden | 47/48 | € 24.010 | € 15.039 | -€ 8.971 | -37,4% |
| Overlopende rekeningen | 492/3 | - | € 1.606 | +€ 1.606 | |
| Bezoldigingen, sociale lasten en pensioenen | 62 | € 27.658 | € 16.341 | -€ 11.317 | -40,9% |
| Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa | 630 | € 12.534 | € 24.472 | +€ 11.938 | +95,2% |
| Andere bedrijfskosten | 640/8 | € 2.967 | € 3.078 | +€ 110 | +3,7% |
| Bruto bedrijfsmarge | 9900 | € 85.640 | € 74.688 | -€ 10.952 | -12,8% |
| Bedrijfswinst (bedrijfsverlies) | 9901 | € 42.480 | € 30.797 | -€ 11.683 | -27,5% |
| Financiële opbrengsten | 75/76B | € 233 | € 629 | +€ 396 | +170% |
| Recurrente financiële opbrengsten | 75 | € 233 | € 629 | +€ 396 | +170% |
| Financiële kosten | 65/66B | € 49 | € 1.443 | +€ 1.394 | +2.841% |
| Recurrente financiële kosten | 65 | € 49 | € 1.443 | +€ 1.394 | +2.841% |
| Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting | 9903 | € 42.664 | € 29.983 | -€ 12.682 | -29,7% |
| Belastingen op het resultaat | 67/77 | € 4.535 | € 3.761 | -€ 773 | -17,1% |
| Winst (verlies) van het boekjaar | 9904 | € 38.129 | € 26.221 | -€ 11.908 | -31,2% |
| Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar | 9905 | € 38.129 | € 26.221 | -€ 11.908 | -31,2% |
Bron: neergelegde jaarrekeningen (NBB), boekjaren afgesloten op 31 december 2024 en 31 december 2025. Kleur: groen is een gunstige beweging voor die post, rood een ongunstige. Opgemaakt op 15 oktober 2026 via checked.be.