PIRAMIDE: wat veranderde er
Twee boekjaren naast elkaar, uitgelegd: wat er het meest bewoog in balans en resultaat, waarom het resultaat steeg of daalde, en waar het geld naartoe ging.
PIRAMIDE
Grootste bewegingen
- Voorraden en bestellingen -€ 79.000
niet meer vermeld in 2025 (was € 79.000)
- Geldbeleggingen +€ 50.000
stijging van € 50.000 (+50,0%), van € 100.000 naar € 150.000
- Liquide middelen -€ 41.394
daling van € 41.394 (-35,8%), van € 115.703 naar € 74.308
vooral door Geldbeleggingen (-€ 50.000) en Vorderingen op ten hoogste één jaar (-€ 40.954)
- Vorderingen op ten hoogste één jaar +€ 40.954
stijging van € 40.954 (+94,8%), van € 43.199 naar € 84.153
waarvan Handelsvorderingen: +€ 52.108
- Overlopende rekeningen (activa) -€ 8.544
daling van € 8.544 (-92,2%), van € 9.267 naar € 723
- Handelsschulden -€ 22.884
daling van € 22.884 (-95,7%), van € 23.909 naar € 1.025
- Reserves -€ 21.002
daling van € 21.002 (-7,0%), van € 299.398 naar € 278.396
waarvan Beschikbare reserves: -€ 21.002
- Schulden voor belastingen, lonen en sociale lasten +€ 7.561
stijging van € 7.561 (+114%), van € 6.628 naar € 14.189
- Bruto bedrijfsmarge +€ 51.790
stijging van € 51.790 (+71,6%), van -€ 72.364 naar -€ 20.574
- Financiële opbrengsten -€ 41.220
daling van € 41.220 (-95,2%), van € 43.300 naar € 2.080
- Personeelskosten -€ 15.413
niet meer vermeld in 2025 (was € 15.413)
- Financiële kosten -€ 1.842
daling van € 1.842 (-57,4%), van € 3.207 naar € 1.365
Van het resultaat van 2024 naar dat van 2025
Elke balk is het verschil in één post van de resultatenrekening, als effect op het resultaat: hogere kosten drukken het, hogere opbrengsten tillen het op.
Afgeleide kasstroombrug
Afgeleid uit de balansen van 2024 en 2025 en het resultaat van 2025: geen neergelegd kasstroomoverzicht. Zo leest u waar het geld vandaan kwam en naartoe ging.
Alle posten naast elkaar
| Post | Code | 2024 | 2025 | Verschil | % |
|---|---|---|---|---|---|
| Totaal activa | 20/58 | € 350.178 | € 312.210 | -€ 37.968 | -10,8% |
| Vaste activa | 21/28 | € 3.010 | € 3.026 | +€ 16 | +0,5% |
| Financiële vaste activa | 28 | € 3.010 | € 3.026 | +€ 16 | +0,5% |
| Vlottende activa | 29/58 | € 347.169 | € 309.184 | -€ 37.984 | -10,9% |
| Voorraden en bestellingen in uitvoering | 3 | € 79.000 | - | -€ 79.000 | |
| Voorraden | 30/36 | € 79.000 | - | -€ 79.000 | |
| Vorderingen op ten hoogste één jaar | 40/41 | € 43.199 | € 84.153 | +€ 40.954 | +94,8% |
| Handelsvorderingen | 40 | € 30.219 | € 82.327 | +€ 52.108 | +172% |
| Overige vorderingen | 41 | € 12.980 | € 1.826 | -€ 11.154 | -85,9% |
| Geldbeleggingen | 50/53 | € 100.000 | € 150.000 | +€ 50.000 | +50,0% |
| Liquide middelen | 54/58 | € 115.703 | € 74.308 | -€ 41.394 | -35,8% |
| Overlopende rekeningen | 490/1 | € 9.267 | € 723 | -€ 8.544 | -92,2% |
| Totaal passiva | 10/49 | € 350.178 | € 312.210 | -€ 37.968 | -10,8% |
| Eigen vermogen | 10/15 | € 317.998 | € 296.996 | -€ 21.002 | -6,6% |
| Inbreng | 10/11 | € 18.600 | € 18.600 | = | 0,0% |
| Reserves | 13 | € 299.398 | € 278.396 | -€ 21.002 | -7,0% |
| Onbeschikbare reserves | 130/1 | € 1.860 | € 1.860 | = | 0,0% |
| Statutair onbeschikbare reserves | 1311 | € 1.860 | € 1.860 | = | 0,0% |
| Beschikbare reserves | 133 | € 297.538 | € 276.536 | -€ 21.002 | -7,1% |
| Schulden | 17/49 | € 32.181 | € 15.214 | -€ 16.966 | -52,7% |
| Schulden op ten hoogste één jaar | 42/48 | € 30.537 | € 15.214 | -€ 15.323 | -50,2% |
| Handelsschulden | 44 | € 23.909 | € 1.025 | -€ 22.884 | -95,7% |
| Leveranciers | 440/4 | € 23.909 | € 1.025 | -€ 22.884 | -95,7% |
| Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten | 45 | € 6.628 | € 14.189 | +€ 7.561 | +114% |
| Belastingen | 450/3 | € 6.628 | € 14.189 | +€ 7.561 | +114% |
| Overlopende rekeningen | 492/3 | € 1.643 | - | -€ 1.643 | |
| Bezoldigingen, sociale lasten en pensioenen | 62 | € 15.413 | - | -€ 15.413 | |
| Andere bedrijfskosten | 640/8 | € 1.108 | € 1.143 | +€ 35 | +3,1% |
| Bruto bedrijfsmarge | 9900 | -€ 72.364 | -€ 20.574 | +€ 51.790 | +71,6% |
| Bedrijfswinst (bedrijfsverlies) | 9901 | -€ 88.885 | -€ 21.717 | +€ 67.168 | +75,6% |
| Financiële opbrengsten | 75/76B | € 43.300 | € 2.080 | -€ 41.220 | -95,2% |
| Recurrente financiële opbrengsten | 75 | € 43.300 | € 2.080 | -€ 41.220 | -95,2% |
| Financiële kosten | 65/66B | € 3.207 | € 1.365 | -€ 1.842 | -57,4% |
| Recurrente financiële kosten | 65 | € 3.207 | € 1.365 | -€ 1.842 | -57,4% |
| Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting | 9903 | -€ 48.793 | -€ 21.002 | +€ 27.790 | +57,0% |
| Winst (verlies) van het boekjaar | 9904 | -€ 48.793 | -€ 21.002 | +€ 27.790 | +57,0% |
| Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar | 9905 | -€ 48.793 | -€ 21.002 | +€ 27.790 | +57,0% |
Bron: neergelegde jaarrekeningen (NBB), boekjaren afgesloten op 31 december 2024 en 31 december 2025. Kleur: groen is een gunstige beweging voor die post, rood een ongunstige. Opgemaakt op 18 oktober 2026 via checked.be.