PICARDI: wat veranderde er
Twee boekjaren naast elkaar, uitgelegd: wat er het meest bewoog in balans en resultaat, waarom het resultaat steeg of daalde, en waar het geld naartoe ging.
PICARDI
Grootste bewegingen
- Materiële vaste activa -€ 25.174
daling van € 25.174 (-20,2%), van € 124.677 naar € 99.503
- Liquide middelen +€ 11.353
stijging van € 11.353 (+112%), van € 10.160 naar € 21.513
vooral door Resultaat van het boekjaar (+€ 29.635) en Afschrijvingen (+€ 25.174)
- Vorderingen op ten hoogste één jaar +€ 7.023
stijging van € 7.023 (+9,1%), van € 77.107 naar € 84.130
waarvan Handelsvorderingen: +€ 4.184
- Overgedragen winst (verlies) +€ 29.635
stijging van € 29.635 (+87,6%), van € 33.849 naar € 63.483
- Handelsschulden -€ 16.419
daling van € 16.419 (-20,1%), van € 81.843 naar € 65.424
- Schulden op meer dan één jaar -€ 15.077
daling van € 15.077 (-79,7%), van € 18.916 naar € 3.839
- Overige schulden -€ 3.750
daling van € 3.750 (-38,7%), van € 9.693 naar € 5.943
- Schulden voor belastingen, lonen en sociale lasten -€ 3.517
daling van € 3.517 (-9,5%), van € 37.194 naar € 33.677
waarvan Bezoldigingen en sociale lasten: -€ 4.013
- Bruto bedrijfsmarge +€ 92.018
stijging van € 92.018 (+81,4%), van € 113.097 naar € 205.115
- Personeelskosten +€ 22.157
stijging van € 22.157 (+19,2%), van € 115.701 naar € 137.858
- Belastingen +€ 5.921
stijging van € 5.921 (+3.069%), van € 193 naar € 6.114
- Afschrijvingen +€ 4.369
stijging van € 4.369 (+21,0%), van € 20.805 naar € 25.174
- Andere bedrijfskosten +€ 2.459
stijging van € 2.459 (+129%), van € 1.905 naar € 4.364
Van het resultaat van 2023 naar dat van 2024
Elke balk is het verschil in één post van de resultatenrekening, als effect op het resultaat: hogere kosten drukken het, hogere opbrengsten tillen het op.
Afgeleide kasstroombrug
Afgeleid uit de balansen van 2023 en 2024 en het resultaat van 2024: geen neergelegd kasstroomoverzicht. Zo leest u waar het geld vandaan kwam en naartoe ging.
Alle posten naast elkaar
| Post | Code | 2023 | 2024 | Verschil | % |
|---|---|---|---|---|---|
| Totaal activa | 20/58 | € 220.295 | € 211.377 | -€ 8.918 | -4,0% |
| Vaste activa | 21/28 | € 125.371 | € 100.196 | -€ 25.174 | -20,1% |
| Materiële vaste activa | 22/27 | € 124.677 | € 99.503 | -€ 25.174 | -20,2% |
| Installaties, machines en uitrusting | 23 | € 53.556 | € 46.344 | -€ 7.211 | -13,5% |
| Meubilair en rollend materieel | 24 | € 28.996 | € 16.596 | -€ 12.401 | -42,8% |
| Overige materiële vaste activa | 26 | € 42.125 | € 36.563 | -€ 5.562 | -13,2% |
| Financiële vaste activa | 28 | € 694 | € 694 | = | 0,0% |
| Vlottende activa | 29/58 | € 94.925 | € 111.181 | +€ 16.256 | +17,1% |
| Vorderingen op ten hoogste één jaar | 40/41 | € 77.107 | € 84.130 | +€ 7.023 | +9,1% |
| Handelsvorderingen | 40 | € 62.846 | € 67.030 | +€ 4.184 | +6,7% |
| Overige vorderingen | 41 | € 14.261 | € 17.100 | +€ 2.839 | +19,9% |
| Liquide middelen | 54/58 | € 10.160 | € 21.513 | +€ 11.353 | +112% |
| Overlopende rekeningen | 490/1 | € 7.658 | € 5.538 | -€ 2.119 | -27,7% |
| Totaal passiva | 10/49 | € 220.295 | € 211.377 | -€ 8.918 | -4,0% |
| Eigen vermogen | 10/15 | € 52.449 | € 82.083 | +€ 29.635 | +56,5% |
| Inbreng | 10/11 | € 18.600 | € 18.600 | = | 0,0% |
| Overgedragen winst (verlies) | 14 | € 33.849 | € 63.483 | +€ 29.635 | +87,6% |
| Schulden | 17/49 | € 167.847 | € 129.294 | -€ 38.553 | -23,0% |
| Schulden op meer dan één jaar | 17 | € 18.916 | € 3.839 | -€ 15.077 | -79,7% |
| Financiële schulden | 170/4 | € 18.916 | € 3.839 | -€ 15.077 | -79,7% |
| Schulden op ten hoogste één jaar | 42/48 | € 148.931 | € 125.455 | -€ 23.476 | -15,8% |
| Schulden op meer dan één jaar die binnen het jaar vervallen | 42 | € 14.673 | € 15.077 | +€ 404 | +2,8% |
| Financiële schulden | 43 | € 2.278 | € 2.084 | -€ 194 | -8,5% |
| Kredietinstellingen | 430/8 | € 2.278 | € 2.084 | -€ 194 | -8,5% |
| Handelsschulden | 44 | € 81.843 | € 65.424 | -€ 16.419 | -20,1% |
| Leveranciers | 440/4 | € 81.843 | € 65.424 | -€ 16.419 | -20,1% |
| Vooruitbetalingen op bestellingen | 46 | € 3.250 | € 3.250 | = | 0,0% |
| Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten | 45 | € 37.194 | € 33.677 | -€ 3.517 | -9,5% |
| Belastingen | 450/3 | € 17.370 | € 17.866 | +€ 496 | +2,9% |
| Bezoldigingen en sociale lasten | 454/9 | € 19.824 | € 15.811 | -€ 4.013 | -20,2% |
| Overige schulden | 47/48 | € 9.693 | € 5.943 | -€ 3.750 | -38,7% |
| Overlopende rekeningen | 492/3 | € 0 | - | = | |
| Niet-recurrente bedrijfsopbrengsten | 76A | € 1.166 | € 0 | -€ 1.166 | -100% |
| Bezoldigingen, sociale lasten en pensioenen | 62 | € 115.701 | € 137.858 | +€ 22.157 | +19,2% |
| Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa | 630 | € 20.805 | € 25.174 | +€ 4.369 | +21,0% |
| Andere bedrijfskosten | 640/8 | € 1.905 | € 4.364 | +€ 2.459 | +129% |
| Bruto bedrijfsmarge | 9900 | € 113.097 | € 205.115 | +€ 92.018 | +81,4% |
| Bedrijfswinst (bedrijfsverlies) | 9901 | -€ 25.314 | € 37.719 | +€ 63.033 | |
| Financiële opbrengsten | 75/76B | € 2.245 | € 858 | -€ 1.387 | -61,8% |
| Recurrente financiële opbrengsten | 75 | € 2.245 | € 858 | -€ 1.387 | -61,8% |
| Financiële kosten | 65/66B | € 2.810 | € 2.827 | +€ 18 | +0,6% |
| Recurrente financiële kosten | 65 | € 2.810 | € 2.827 | +€ 18 | +0,6% |
| Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting | 9903 | -€ 25.879 | € 35.749 | +€ 61.628 | |
| Belastingen op het resultaat | 67/77 | € 193 | € 6.114 | +€ 5.921 | +3.069% |
| Winst (verlies) van het boekjaar | 9904 | -€ 26.072 | € 29.635 | +€ 55.706 | |
| Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar | 9905 | -€ 26.072 | € 29.635 | +€ 55.706 |
Bron: neergelegde jaarrekeningen (NBB), boekjaren afgesloten op 31 december 2023 en 31 december 2024. Kleur: groen is een gunstige beweging voor die post, rood een ongunstige. Opgemaakt op 16 oktober 2026 via checked.be.