PhD-MED: wat veranderde er
Twee boekjaren naast elkaar, uitgelegd: wat er het meest bewoog in balans en resultaat, waarom het resultaat steeg of daalde, en waar het geld naartoe ging.
PhD-MED
Grootste bewegingen
- Vorderingen op ten hoogste één jaar +€ 29.159
stijging van € 29.159 (+137%), van € 21.221 naar € 50.381
waarvan Overige vorderingen: +€ 43.159
- Liquide middelen +€ 18.205
stijging van € 18.205 (+19,5%), van € 93.217 naar € 111.422
vooral door Overige schulden (+€ 35.375) en Voorzieningen (+€ 34.111)
- Materiële vaste activa -€ 16.966
daling van € 16.966 (-22,4%), van € 75.607 naar € 58.641
- Overige schulden +€ 35.375
stijging van € 35.375 (+26,7%), van € 132.654 naar € 168.029
- Voorzieningen +€ 34.111
stijging van € 34.111 (+103%), van € 33.000 naar € 67.111
- Overgedragen winst (verlies) -€ 30.584
daling van € 30.584 (-107%), van -€ 28.554 naar -€ 59.138
- Schulden > 1 jaar die binnen het jaar vervallen -€ 6.149
daling van € 6.149 (-74,6%), van € 8.238 naar € 2.089
- Voorzieningen +€ 1.111
stijging van € 1.111 (+3,4%), van € 33.000 naar € 34.111
- Belastingen +€ 841
stijging van € 841 (+30,2%), van € 2.779 naar € 3.619
Van het resultaat van 2024 naar dat van 2025
Elke balk is het verschil in één post van de resultatenrekening, als effect op het resultaat: hogere kosten drukken het, hogere opbrengsten tillen het op.
Afgeleide kasstroombrug
Afgeleid uit de balansen van 2024 en 2025 en het resultaat van 2025: geen neergelegd kasstroomoverzicht. Zo leest u waar het geld vandaan kwam en naartoe ging.
Alle posten naast elkaar
| Post | Code | 2024 | 2025 | Verschil | % |
|---|---|---|---|---|---|
| Totaal activa | 20/58 | € 257.289 | € 287.371 | +€ 30.081 | +11,7% |
| Vaste activa | 21/28 | € 75.607 | € 58.641 | -€ 16.966 | -22,4% |
| Materiële vaste activa | 22/27 | € 75.607 | € 58.641 | -€ 16.966 | -22,4% |
| Installaties, machines en uitrusting | 23 | € 865 | € 293 | -€ 572 | -66,1% |
| Meubilair en rollend materieel | 24 | € 10.140 | € 2.019 | -€ 8.121 | -80,1% |
| Overige materiële vaste activa | 26 | € 64.601 | € 56.329 | -€ 8.273 | -12,8% |
| Vlottende activa | 29/58 | € 181.683 | € 228.730 | +€ 47.047 | +25,9% |
| Vorderingen op ten hoogste één jaar | 40/41 | € 21.221 | € 50.381 | +€ 29.159 | +137% |
| Handelsvorderingen | 40 | € 14.000 | - | -€ 14.000 | |
| Overige vorderingen | 41 | € 7.221 | € 50.381 | +€ 43.159 | +598% |
| Liquide middelen | 54/58 | € 93.217 | € 111.422 | +€ 18.205 | +19,5% |
| Overlopende rekeningen | 490/1 | € 67.245 | € 66.927 | -€ 318 | -0,5% |
| Totaal passiva | 10/49 | € 257.289 | € 287.371 | +€ 30.081 | +11,7% |
| Eigen vermogen | 10/15 | € 75.562 | € 44.979 | -€ 30.584 | -40,5% |
| Inbreng | 10/11 | € 4.000 | € 4.000 | = | 0,0% |
| Reserves | 13 | € 100.116 | € 100.116 | = | 0,0% |
| Beschikbare reserves | 133 | € 100.116 | € 100.116 | = | 0,0% |
| Overgedragen winst (verlies) | 14 | -€ 28.554 | -€ 59.138 | -€ 30.584 | -107% |
| Voorzieningen en uitgestelde belastingen | 16 | € 33.000 | € 67.111 | +€ 34.111 | +103% |
| Voorzieningen voor risico's en kosten | 160/5 | € 33.000 | € 67.111 | +€ 34.111 | +103% |
| Overige risico's en kosten | 164/5 | € 33.000 | € 67.111 | +€ 34.111 | +103% |
| Schulden | 17/49 | € 148.727 | € 175.281 | +€ 26.554 | +17,9% |
| Schulden op meer dan één jaar | 17 | € 2.089 | - | -€ 2.089 | |
| Financiële schulden | 170/4 | € 2.089 | - | -€ 2.089 | |
| Schulden op ten hoogste één jaar | 42/48 | € 146.638 | € 175.281 | +€ 28.643 | +19,5% |
| Schulden op meer dan één jaar die binnen het jaar vervallen | 42 | € 8.238 | € 2.089 | -€ 6.149 | -74,6% |
| Handelsschulden | 44 | € 677 | € 148 | -€ 529 | -78,1% |
| Leveranciers | 440/4 | € 677 | € 148 | -€ 529 | -78,1% |
| Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten | 45 | € 5.070 | € 5.016 | -€ 54 | -1,1% |
| Belastingen | 450/3 | € 5.070 | € 5.016 | -€ 54 | -1,1% |
| Overige schulden | 47/48 | € 132.654 | € 168.029 | +€ 35.375 | +26,7% |
| Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa | 630 | € 17.078 | € 16.966 | -€ 113 | -0,7% |
| Voorzieningen voor risico's en kosten: toevoegingen (bestedingen en terugnemingen) | 635/8 | € 33.000 | € 34.111 | +€ 1.111 | +3,4% |
| Andere bedrijfskosten | 640/8 | € 1.370 | € 1.481 | +€ 111 | +8,1% |
| Bruto bedrijfsmarge | 9900 | € 26.177 | € 25.916 | -€ 261 | -1,0% |
| Bedrijfswinst (bedrijfsverlies) | 9901 | -€ 25.272 | -€ 26.642 | -€ 1.371 | -5,4% |
| Financiële opbrengsten | 75/76B | - | € 0 | +€ 0 | |
| Recurrente financiële opbrengsten | 75 | - | € 0 | +€ 0 | |
| Financiële kosten | 65/66B | € 504 | € 322 | -€ 181 | -36,0% |
| Recurrente financiële kosten | 65 | € 504 | € 322 | -€ 181 | -36,0% |
| Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting | 9903 | -€ 25.775 | -€ 26.964 | -€ 1.189 | -4,6% |
| Belastingen op het resultaat | 67/77 | € 2.779 | € 3.619 | +€ 841 | +30,2% |
| Winst (verlies) van het boekjaar | 9904 | -€ 28.554 | -€ 30.584 | -€ 2.030 | -7,1% |
| Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar | 9905 | -€ 28.554 | -€ 30.584 | -€ 2.030 | -7,1% |
Bron: neergelegde jaarrekeningen (NBB), boekjaren afgesloten op 31 december 2024 en 31 december 2025. Kleur: groen is een gunstige beweging voor die post, rood een ongunstige. Opgemaakt op 18 oktober 2026 via checked.be.