PETER CORIJN: wat veranderde er
Twee boekjaren naast elkaar, uitgelegd: wat er het meest bewoog in balans en resultaat, waarom het resultaat steeg of daalde, en waar het geld naartoe ging.
PETER CORIJN
Grootste bewegingen
- Vorderingen op ten hoogste één jaar -€ 33.023
daling van € 33.023 (-64,6%), van € 51.158 naar € 18.135
waarvan Handelsvorderingen: -€ 31.833
- Materiële vaste activa +€ 14.759
stijging van € 14.759 (+174,7%), van € 8.448 naar € 23.206
waarvan Meubilair en rollend materieel: +€ 14.759
- Liquide middelen +€ 8.903
stijging van € 8.903 (+33,4%), van € 26.647 naar € 35.550
vooral door Vorderingen op ten hoogste één jaar (+€ 33.023) en Schulden op meer dan één jaar (+€ 15.560)
- Overlopende rekeningen (activa) -€ 934
daling van € 934 (-71,2%), van € 1.312 naar € 378
- Reserves -€ 24.588
daling van € 24.588 (-47,7%), van € 51.528 naar € 26.940
- Schulden op meer dan één jaar +€ 15.560
nieuw in 2025: € 15.560
- Overgedragen winst (verlies) -€ 8.877
daling van € 8.877, van € 0 naar -€ 8.877
- Schulden > 1 jaar die binnen het jaar vervallen +€ 7.066
nieuw in 2025: € 7.066
- Schulden voor belastingen, lonen en sociale lasten -€ 4.420
daling van € 4.420 (-92,6%), van € 4.772 naar € 352
waarvan Belastingen: -€ 4.420
- Bruto bedrijfsmarge -€ 31.302
daling van € 31.302, van € 10.250 naar -€ 21.052
- Waardeverminderingen +€ 11.730
stijging van € 11.730, van -€ 11.730 naar € 0
- Andere bedrijfskosten +€ 3.535
stijging van € 3.535 (+58,9%), van € 5.999 naar € 9.535
- Belastingen -€ 3.438
daling van € 3.438 (-95,0%), van € 3.620 naar € 181
- Financiële kosten +€ 1.026
stijging van € 1.026 (+363,9%), van € 282 naar € 1.307
Van het resultaat van 2024 naar dat van 2025
Elke balk is het verschil in één post van de resultatenrekening, als effect op het resultaat: hogere kosten drukken het, hogere opbrengsten tillen het op.
Kasstroombrug afgeleid
Afgeleid uit de balansen van 2024 en 2025 en het resultaat van 2025: geen neergelegd kasstroomoverzicht. Zo leest u waar het geld vandaan kwam en naartoe ging.
Alle posten naast elkaar
| Post | Code | 2024 | 2025 | Verschil | % |
|---|---|---|---|---|---|
| Totaal activa | 20/58 | € 87.566 | € 77.270 | -€ 10.296 | -11,8% |
| Vaste activa | 21/28 | € 8.448 | € 23.206 | +€ 14.759 | +174,7% |
| Materiële vaste activa | 22/27 | € 8.448 | € 23.206 | +€ 14.759 | +174,7% |
| Installaties, machines en uitrusting | 23 | € 0 | - | = | |
| Meubilair en rollend materieel | 24 | € 8.448 | € 23.206 | +€ 14.759 | +174,7% |
| Vlottende activa | 29/58 | € 79.118 | € 54.064 | -€ 25.054 | -31,7% |
| Vorderingen op ten hoogste één jaar | 40/41 | € 51.158 | € 18.135 | -€ 33.023 | -64,6% |
| Handelsvorderingen | 40 | € 48.159 | € 16.326 | -€ 31.833 | -66,1% |
| Overige vorderingen | 41 | € 2.999 | € 1.809 | -€ 1.190 | -39,7% |
| Liquide middelen | 54/58 | € 26.647 | € 35.550 | +€ 8.903 | +33,4% |
| Overlopende rekeningen | 490/1 | € 1.312 | € 378 | -€ 934 | -71,2% |
| Totaal passiva | 10/49 | € 87.566 | € 77.270 | -€ 10.296 | -11,8% |
| Eigen vermogen | 10/15 | € 63.903 | € 30.439 | -€ 33.464 | -52,4% |
| Inbreng | 10/11 | € 12.375 | € 12.375 | = | 0,0% |
| Reserves | 13 | € 51.528 | € 26.940 | -€ 24.588 | -47,7% |
| Beschikbare reserves | 133 | € 51.528 | € 26.940 | -€ 24.588 | -47,7% |
| Overgedragen winst (verlies) | 14 | € 0 | -€ 8.877 | -€ 8.877 | |
| Schulden | 17/49 | € 23.662 | € 46.831 | +€ 23.169 | +97,9% |
| Schulden op meer dan één jaar | 17 | - | € 15.560 | +€ 15.560 | |
| Financiële schulden | 170/4 | - | € 15.560 | +€ 15.560 | |
| Schulden op ten hoogste één jaar | 42/48 | € 23.662 | € 31.271 | +€ 7.609 | +32,2% |
| Schulden op meer dan één jaar die binnen het jaar vervallen | 42 | - | € 7.066 | +€ 7.066 | |
| Handelsschulden | 44 | € 418 | € 4.602 | +€ 4.185 | +1001,7% |
| Leveranciers | 440/4 | € 418 | € 4.602 | +€ 4.185 | +1001,7% |
| Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten | 45 | € 4.772 | € 352 | -€ 4.420 | -92,6% |
| Belastingen | 450/3 | € 4.772 | € 352 | -€ 4.420 | -92,6% |
| Bezoldigingen en sociale lasten | 454/9 | € 0 | - | = | |
| Overige schulden | 47/48 | € 18.472 | € 19.251 | +€ 778 | +4,2% |
| Bezoldigingen, sociale lasten en pensioenen | 62 | € 0 | - | = | |
| Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa | 630 | € 2.252 | € 1.546 | -€ 706 | -31,4% |
| Waardeverminderingen op voorraden, op bestellingen in uitvoering en op handelsvorderingen: toevoegingen (terugnemingen) | 631/4 | -€ 11.730 | € 0 | +€ 11.730 | |
| Andere bedrijfskosten | 640/8 | € 5.999 | € 9.535 | +€ 3.535 | +58,9% |
| Bruto bedrijfsmarge | 9900 | € 10.250 | -€ 21.052 | -€ 31.302 | |
| Bedrijfswinst (bedrijfsverlies) | 9901 | € 13.728 | -€ 32.133 | -€ 45.861 | |
| Financiële opbrengsten | 75/76B | € 104 | € 158 | +€ 53 | +50,8% |
| Recurrente financiële opbrengsten | 75 | € 104 | € 158 | +€ 53 | +50,8% |
| Financiële kosten | 65/66B | € 282 | € 1.307 | +€ 1.026 | +363,9% |
| Recurrente financiële kosten | 65 | € 282 | € 1.307 | +€ 1.026 | +363,9% |
| Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting | 9903 | € 13.550 | -€ 33.283 | -€ 46.833 | |
| Belastingen op het resultaat | 67/77 | € 3.620 | € 181 | -€ 3.438 | -95,0% |
| Winst (verlies) van het boekjaar | 9904 | € 9.930 | -€ 33.464 | -€ 43.395 | |
| Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar | 9905 | € 9.930 | -€ 33.464 | -€ 43.395 |
Bron: neergelegde jaarrekeningen (NBB), boekjaren afgesloten op 31 december 2024 en 31 december 2025. Kleur: groen is een gunstige beweging voor die post, rood een ongunstige. Opgemaakt op 12 oktober 2026 via checked.be.