PENTA: wat veranderde er
Twee boekjaren naast elkaar, uitgelegd: wat er het meest bewoog in balans en resultaat, waarom het resultaat steeg of daalde, en waar het geld naartoe ging.
PENTA
Grootste bewegingen
- Materiële vaste activa -€ 30.465
daling van € 30.465 (-2,8%), van € 1,1 mln naar € 1,0 mln
waarvan Terreinen en gebouwen: -€ 29.002
- Schulden op meer dan één jaar -€ 51.276
daling van € 51.276 (-5,5%), van € 934.702 naar € 883.427
- Overige schulden +€ 25.008
stijging van € 25.008 (+13,8%), van € 181.021 naar € 206.029
- Bruto bedrijfsmarge +€ 6.528
stijging van € 6.528 (+17,5%), van € 37.396 naar € 43.924
- Financiële kosten -€ 901
daling van € 901 (-5,5%), van € 16.299 naar € 15.398
Van het resultaat van 2024 naar dat van 2025
Elke balk is het verschil in één post van de resultatenrekening, als effect op het resultaat: hogere kosten drukken het, hogere opbrengsten tillen het op.
Kasstroombrug afgeleid
Afgeleid uit de balansen van 2024 en 2025 en het resultaat van 2025: geen neergelegd kasstroomoverzicht. Zo leest u waar het geld vandaan kwam en naartoe ging.
Alle posten naast elkaar
| Post | Code | 2024 | 2025 | Verschil | % |
|---|---|---|---|---|---|
| Totaal activa | 20/58 | € 1.085.770 | € 1.052.537 | -€ 33.233 | -3,1% |
| Vaste activa | 21/28 | € 1.074.708 | € 1.042.923 | -€ 31.785 | -3,0% |
| Immateriële vaste activa | 21 | € 2.875 | € 1.555 | -€ 1.320 | -45,9% |
| Materiële vaste activa | 22/27 | € 1.071.833 | € 1.041.367 | -€ 30.465 | -2,8% |
| Terreinen en gebouwen | 22 | € 1.058.422 | € 1.029.421 | -€ 29.002 | -2,7% |
| Installaties, machines en uitrusting | 23 | € 1.129 | € 609 | -€ 520 | -46,1% |
| Meubilair en rollend materieel | 24 | € 6.331 | € 5.388 | -€ 943 | -14,9% |
| Overige materiële vaste activa | 26 | € 5.950 | € 5.950 | = | 0,0% |
| Vlottende activa | 29/58 | € 11.062 | € 9.614 | -€ 1.448 | -13,1% |
| Vorderingen op ten hoogste één jaar | 40/41 | € 5.244 | € 2.757 | -€ 2.487 | -47,4% |
| Handelsvorderingen | 40 | € 5.244 | € 2.757 | -€ 2.487 | -47,4% |
| Overige vorderingen | 41 | € 0 | - | = | |
| Liquide middelen | 54/58 | € 5.818 | € 6.857 | +€ 1.039 | +17,9% |
| Totaal passiva | 10/49 | € 1.085.770 | € 1.052.537 | -€ 33.233 | -3,1% |
| Eigen vermogen | 10/15 | -€ 95.583 | -€ 103.866 | -€ 8.283 | -8,7% |
| Inbreng | 10/11 | € 25.000 | € 25.000 | = | 0,0% |
| Overgedragen winst (verlies) | 14 | -€ 120.583 | -€ 128.866 | -€ 8.283 | -6,9% |
| Schulden | 17/49 | € 1.181.353 | € 1.156.403 | -€ 24.950 | -2,1% |
| Schulden op meer dan één jaar | 17 | € 934.702 | € 883.427 | -€ 51.276 | -5,5% |
| Financiële schulden | 170/4 | € 934.702 | € 883.427 | -€ 51.276 | -5,5% |
| Schulden op ten hoogste één jaar | 42/48 | € 245.330 | € 271.723 | +€ 26.393 | +10,8% |
| Schulden op meer dan één jaar die binnen het jaar vervallen | 42 | € 54.660 | € 55.513 | +€ 853 | +1,6% |
| Handelsschulden | 44 | € 6.547 | € 7.305 | +€ 758 | +11,6% |
| Leveranciers | 440/4 | € 6.547 | € 7.305 | +€ 758 | +11,6% |
| Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten | 45 | € 3.101 | € 2.875 | -€ 226 | -7,3% |
| Belastingen | 450/3 | € 3.101 | € 2.875 | -€ 226 | -7,3% |
| Overige schulden | 47/48 | € 181.021 | € 206.029 | +€ 25.008 | +13,8% |
| Overlopende rekeningen | 492/3 | € 1.321 | € 1.253 | -€ 67 | -5,1% |
| Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa | 630 | € 33.846 | € 33.971 | +€ 125 | +0,4% |
| Andere bedrijfskosten | 640/8 | € 2.942 | € 3.029 | +€ 87 | +3,0% |
| Bruto bedrijfsmarge | 9900 | € 37.396 | € 43.924 | +€ 6.528 | +17,5% |
| Bedrijfswinst (bedrijfsverlies) | 9901 | € 608 | € 6.924 | +€ 6.315 | +1038,3% |
| Financiële opbrengsten | 75/76B | € 188 | € 191 | +€ 3 | +1,8% |
| Recurrente financiële opbrengsten | 75 | € 188 | € 191 | +€ 3 | +1,8% |
| Financiële kosten | 65/66B | € 16.299 | € 15.398 | -€ 901 | -5,5% |
| Recurrente financiële kosten | 65 | € 16.299 | € 15.398 | -€ 901 | -5,5% |
| Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting | 9903 | -€ 15.502 | -€ 8.283 | +€ 7.219 | +46,6% |
| Winst (verlies) van het boekjaar | 9904 | -€ 15.502 | -€ 8.283 | +€ 7.219 | +46,6% |
| Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar | 9905 | -€ 15.502 | -€ 8.283 | +€ 7.219 | +46,6% |
Bron: neergelegde jaarrekeningen (NBB), boekjaren afgesloten op 31 december 2024 en 31 december 2025. Kleur: groen is een gunstige beweging voor die post, rood een ongunstige. Opgemaakt op 12 oktober 2026 via checked.be.