PEGARE: wat veranderde er
Twee boekjaren naast elkaar, uitgelegd: wat er het meest bewoog in balans en resultaat, waarom het resultaat steeg of daalde, en waar het geld naartoe ging.
PEGARE
Grootste bewegingen
- Vorderingen op ten hoogste één jaar -€ 249.725
daling van € 249.725 (-97,8%), van € 255.382 naar € 5.657
waarvan Handelsvorderingen: -€ 255.382
- Materiële vaste activa -€ 214.961
daling van € 214.961 (-9,7%), van € 2,2 mln naar € 2,0 mln
waarvan Terreinen en gebouwen: -€ 214.879
- Overlopende rekeningen (activa) -€ 138.171
daling van € 138.171 (-49,3%), van € 279.995 naar € 141.825
- Geldbeleggingen +€ 50.000
stijging van € 50.000 (+4,1%), van € 1,2 mln naar € 1,3 mln
- Overige schulden -€ 734.299
daling van € 734.299 (-99,3%), van € 739.569 naar € 5.270
- Overgedragen winst (verlies) +€ 494.624
stijging van € 494.624, van € 0 naar € 494.624
- Overlopende rekeningen (passiva) -€ 260.057
daling van € 260.057 (-99,1%), van € 262.461 naar € 2.405
- Schulden voor belastingen, lonen en sociale lasten -€ 50.921
daling van € 50.921 (-98,6%), van € 51.670 naar € 749
- Bruto bedrijfsmarge +€ 38.674
stijging van € 38.674 (+4,8%), van € 807.342 naar € 846.016
Van het resultaat van 2024 naar dat van 2025
Elke balk is het verschil in één post van de resultatenrekening, als effect op het resultaat: hogere kosten drukken het, hogere opbrengsten tillen het op.
Afgeleide kasstroombrug
Afgeleid uit de balansen van 2024 en 2025 en het resultaat van 2025: geen neergelegd kasstroomoverzicht. Zo leest u waar het geld vandaan kwam en naartoe ging.
Alle posten naast elkaar
| Post | Code | 2024 | 2025 | Verschil | % |
|---|---|---|---|---|---|
| Totaal activa | 20/58 | € 4.133.057 | € 3.586.679 | -€ 546.377 | -13,2% |
| Vaste activa | 21/28 | € 2.230.907 | € 2.015.946 | -€ 214.961 | -9,6% |
| Materiële vaste activa | 22/27 | € 2.204.907 | € 1.989.946 | -€ 214.961 | -9,7% |
| Terreinen en gebouwen | 22 | € 2.202.940 | € 1.988.062 | -€ 214.879 | -9,8% |
| Installaties, machines en uitrusting | 23 | € 1.967 | € 1.885 | -€ 83 | -4,2% |
| Financiële vaste activa | 28 | € 26.000 | € 26.000 | = | 0,0% |
| Vlottende activa | 29/58 | € 1.902.149 | € 1.570.733 | -€ 331.416 | -17,4% |
| Vorderingen op ten hoogste één jaar | 40/41 | € 255.382 | € 5.657 | -€ 249.725 | -97,8% |
| Handelsvorderingen | 40 | € 255.382 | € 0 | -€ 255.382 | -100% |
| Overige vorderingen | 41 | - | € 5.657 | +€ 5.657 | |
| Geldbeleggingen | 50/53 | € 1.220.000 | € 1.270.000 | +€ 50.000 | +4,1% |
| Liquide middelen | 54/58 | € 146.772 | € 153.251 | +€ 6.479 | +4,4% |
| Overlopende rekeningen | 490/1 | € 279.995 | € 141.825 | -€ 138.171 | -49,3% |
| Totaal passiva | 10/49 | € 4.133.057 | € 3.586.679 | -€ 546.377 | -13,2% |
| Eigen vermogen | 10/15 | € 3.076.479 | € 3.571.103 | +€ 494.624 | +16,1% |
| Inbreng | 10/11 | € 3.039.453 | € 3.039.453 | = | 0,0% |
| Reserves | 13 | € 37.026 | € 37.026 | = | 0,0% |
| Belastingvrije reserves | 132 | € 35.171 | € 35.171 | = | 0,0% |
| Beschikbare reserves | 133 | € 1.855 | € 1.855 | = | 0,0% |
| Overgedragen winst (verlies) | 14 | € 0 | € 494.624 | +€ 494.624 | |
| Schulden | 17/49 | € 1.056.578 | € 15.576 | -€ 1,0 mln | -98,5% |
| Schulden op ten hoogste één jaar | 42/48 | € 794.117 | € 13.171 | -€ 780.945 | -98,3% |
| Handelsschulden | 44 | € 2.878 | € 7.152 | +€ 4.274 | +149% |
| Leveranciers | 440/4 | € 2.878 | € 7.152 | +€ 4.274 | +149% |
| Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten | 45 | € 51.670 | € 749 | -€ 50.921 | -98,6% |
| Belastingen | 450/3 | € 51.670 | € 749 | -€ 50.921 | -98,6% |
| Overige schulden | 47/48 | € 739.569 | € 5.270 | -€ 734.299 | -99,3% |
| Overlopende rekeningen | 492/3 | € 262.461 | € 2.405 | -€ 260.057 | -99,1% |
| Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa | 630 | € 220.062 | € 221.281 | +€ 1.218 | +0,6% |
| Andere bedrijfskosten | 640/8 | € 74.000 | € 76.457 | +€ 2.458 | +3,3% |
| Bruto bedrijfsmarge | 9900 | € 807.342 | € 846.016 | +€ 38.674 | +4,8% |
| Bedrijfswinst (bedrijfsverlies) | 9901 | € 513.280 | € 548.278 | +€ 34.998 | +6,8% |
| Financiële opbrengsten | 75/76B | € 23.967 | € 18.952 | -€ 5.015 | -20,9% |
| Recurrente financiële opbrengsten | 75 | € 23.967 | € 18.952 | -€ 5.015 | -20,9% |
| Financiële kosten | 65/66B | € 204 | € 205 | +€ 1 | +0,7% |
| Recurrente financiële kosten | 65 | € 204 | € 205 | +€ 1 | +0,7% |
| Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting | 9903 | € 537.043 | € 567.025 | +€ 29.982 | +5,6% |
| Belastingen op het resultaat | 67/77 | € 78.221 | € 72.400 | -€ 5.821 | -7,4% |
| Winst (verlies) van het boekjaar | 9904 | € 458.822 | € 494.624 | +€ 35.802 | +7,8% |
| Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar | 9905 | € 458.822 | € 494.624 | +€ 35.802 | +7,8% |
Bron: neergelegde jaarrekeningen (NBB), boekjaren afgesloten op 31 december 2024 en 31 december 2025. Kleur: groen is een gunstige beweging voor die post, rood een ongunstige. Opgemaakt op 17 oktober 2026 via checked.be.