PARV: wat veranderde er
Twee boekjaren naast elkaar, uitgelegd: wat er het meest bewoog in balans en resultaat, waarom het resultaat steeg of daalde, en waar het geld naartoe ging.
PARV
Grootste bewegingen
- Liquide middelen -€ 769.694
daling van € 769.694 (-67,5%), van € 1,1 mln naar € 370.804
vooral door Schulden op meer dan één jaar (-€ 481.278) en Handelsschulden (-€ 415.592)
- Voorraden en bestellingen -€ 111.779
daling van € 111.779 (-7,8%), van € 1,4 mln naar € 1,3 mln
- Vorderingen op ten hoogste één jaar +€ 84.917
stijging van € 84.917 (+5,5%), van € 1,5 mln naar € 1,6 mln
waarvan Handelsvorderingen: +€ 79.552
- Schulden op meer dan één jaar -€ 481.278
niet meer vermeld in 2025 (was € 481.278)
- Overige schulden +€ 474.519
stijging van € 474.519 (+4.161%), van € 11.403 naar € 485.922
- Handelsschulden -€ 415.592
daling van € 415.592 (-47,6%), van € 873.223 naar € 457.631
- Reserves -€ 303.825
daling van € 303.825 (-21,6%), van € 1,4 mln naar € 1,1 mln
waarvan Beschikbare reserves: -€ 303.825
- Financiële schulden op ten hoogste één jaar -€ 75.393
daling van € 75.393 (-11,6%), van € 650.894 naar € 575.501
- Omzet -€ 4,1 mln
niet meer vermeld in 2025 (was € 4,1 mln)
- Aankopen en diensten -€ 3,7 mln
niet meer vermeld in 2025 (was € 3,7 mln)
- Bruto bedrijfsmarge -€ 578.601
daling van € 578.601, van € 322.328 naar -€ 256.272
- Waardeverminderingen -€ 84.172
niet meer vermeld in 2025 (was € 84.172)
Van het resultaat van 2024 naar dat van 2025
Elke balk is het verschil in één post van de resultatenrekening, als effect op het resultaat: hogere kosten drukken het, hogere opbrengsten tillen het op.
Afgeleide kasstroombrug
Afgeleid uit de balansen van 2024 en 2025 en het resultaat van 2025: geen neergelegd kasstroomoverzicht. Zo leest u waar het geld vandaan kwam en naartoe ging.
Alle posten naast elkaar
| Post | Code | 2024 | 2025 | Verschil | % |
|---|---|---|---|---|---|
| Totaal activa | 20/58 | € 4.132.556 | € 3.331.008 | -€ 801.548 | -19,4% |
| Vaste activa | 21/28 | € 7.156 | € 3.896 | -€ 3.260 | -45,6% |
| Materiële vaste activa | 22/27 | € 7.156 | € 3.896 | -€ 3.260 | -45,6% |
| Installaties, machines en uitrusting | 23 | € 7.156 | € 3.896 | -€ 3.260 | -45,6% |
| Meubilair en rollend materieel | 24 | € 0 | € 0 | = | |
| Vlottende activa | 29/58 | € 4.125.400 | € 3.327.112 | -€ 798.288 | -19,4% |
| Voorraden en bestellingen in uitvoering | 3 | € 1.436.014 | € 1.324.235 | -€ 111.779 | -7,8% |
| Voorraden | 30/36 | € 1.436.014 | € 1.324.235 | -€ 111.779 | -7,8% |
| Vorderingen op ten hoogste één jaar | 40/41 | € 1.541.431 | € 1.626.349 | +€ 84.917 | +5,5% |
| Handelsvorderingen | 40 | € 1.511.777 | € 1.591.328 | +€ 79.552 | +5,3% |
| Overige vorderingen | 41 | € 29.655 | € 35.020 | +€ 5.366 | +18,1% |
| Liquide middelen | 54/58 | € 1.140.498 | € 370.804 | -€ 769.694 | -67,5% |
| Overlopende rekeningen | 490/1 | € 7.456 | € 5.723 | -€ 1.733 | -23,2% |
| Totaal passiva | 10/49 | € 4.132.556 | € 3.331.008 | -€ 801.548 | -19,4% |
| Eigen vermogen | 10/15 | € 2.099.216 | € 1.795.391 | -€ 303.825 | -14,5% |
| Inbreng | 10/11 | € 693.546 | € 693.546 | = | 0,0% |
| Reserves | 13 | € 1.405.670 | € 1.101.845 | -€ 303.825 | -21,6% |
| Onbeschikbare reserves | 130/1 | € 42.295 | € 42.295 | = | 0,0% |
| Statutair onbeschikbare reserves | 1311 | € 42.295 | € 42.295 | = | 0,0% |
| Beschikbare reserves | 133 | € 1.363.375 | € 1.059.550 | -€ 303.825 | -22,3% |
| Schulden | 17/49 | € 2.033.340 | € 1.535.617 | -€ 497.723 | -24,5% |
| Schulden op meer dan één jaar | 17 | € 481.278 | - | -€ 481.278 | |
| Financiële schulden | 170/4 | € 481.278 | - | -€ 481.278 | |
| Schulden op ten hoogste één jaar | 42/48 | € 1.552.062 | € 1.529.117 | -€ 22.945 | -1,5% |
| Financiële schulden | 43 | € 650.894 | € 575.501 | -€ 75.393 | -11,6% |
| Overige leningen | 439 | € 650.894 | € 575.501 | -€ 75.393 | -11,6% |
| Handelsschulden | 44 | € 873.223 | € 457.631 | -€ 415.592 | -47,6% |
| Leveranciers | 440/4 | € 873.223 | € 457.631 | -€ 415.592 | -47,6% |
| Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten | 45 | € 16.542 | € 10.063 | -€ 6.479 | -39,2% |
| Belastingen | 450/3 | € 11.938 | € 5.264 | -€ 6.674 | -55,9% |
| Bezoldigingen en sociale lasten | 454/9 | € 4.604 | € 4.799 | +€ 195 | +4,2% |
| Overige schulden | 47/48 | € 11.403 | € 485.922 | +€ 474.519 | +4.161% |
| Overlopende rekeningen | 492/3 | - | € 6.500 | +€ 6.500 | |
| Omzet | 70 | € 4.054.188 | - | -€ 4,1 mln | |
| Handelsgoederen, grond- en hulpstoffen; diensten en diverse goederen | 60/61 | € 3.743.350 | - | -€ 3,7 mln | |
| Bezoldigingen, sociale lasten en pensioenen | 62 | € 35.195 | € 31.992 | -€ 3.202 | -9,1% |
| Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa | 630 | € 4.147 | € 4.199 | +€ 52 | +1,3% |
| Waardeverminderingen op voorraden, op bestellingen in uitvoering en op handelsvorderingen: toevoegingen (terugnemingen) | 631/4 | € 84.172 | - | -€ 84.172 | |
| Andere bedrijfskosten | 640/8 | € 1.551 | € 1.656 | +€ 106 | +6,8% |
| Bruto bedrijfsmarge | 9900 | € 322.328 | -€ 256.272 | -€ 578.601 | |
| Bedrijfswinst (bedrijfsverlies) | 9901 | € 197.265 | -€ 294.119 | -€ 491.384 | |
| Financiële opbrengsten | 75/76B | € 25.181 | € 10.208 | -€ 14.973 | -59,5% |
| Recurrente financiële opbrengsten | 75 | € 25.181 | € 10.208 | -€ 14.973 | -59,5% |
| Financiële kosten | 65/66B | € 11.438 | € 10.516 | -€ 923 | -8,1% |
| Recurrente financiële kosten | 65 | € 11.438 | € 10.516 | -€ 923 | -8,1% |
| Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting | 9903 | € 211.007 | -€ 294.427 | -€ 505.434 | |
| Belastingen op het resultaat | 67/77 | € 21.489 | € 9.398 | -€ 12.091 | -56,3% |
| Winst (verlies) van het boekjaar | 9904 | € 189.518 | -€ 303.825 | -€ 493.343 | |
| Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar | 9905 | € 189.518 | -€ 303.825 | -€ 493.343 |
Bron: neergelegde jaarrekeningen (NBB), boekjaren afgesloten op 31 december 2024 en 31 december 2025. Kleur: groen is een gunstige beweging voor die post, rood een ongunstige. Opgemaakt op 18 oktober 2026 via checked.be.